Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wspominamy zwierzaki które odeszły.

Re: Szczurzyca TEGI ;)

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 7 maja 2012, o 14:01

Są szczury rasowe :-) Ale co z tego? Szczur laboratoryjny od którego bezpośrednio wywodzi się nasz szczur domowy ma tak spaprane geny, że odkręcenie tego to zadanie na ładnych kilkanaście lat.
Odważniejsze hodowle wprowadzają do rozpłodu dzikie szczury wędrowne - później półdzikuski idą w świat do innych hodowli. Maluchy po takich krzyżówkach są najzdrowsze ale i trudniejsze do trzymania niż zwykłe laborki.
Póki co hodowcy szczurów bardziej kierują się zdrowiem ogonów niż ich wyglądem. A dumbolki są przesłodkie :roftl:
Obrazek - Szczurek dumbo.
Chociaż ja osobiście największy sentyment mam do odd-eye amber <3
Obrazek (moja Biscuit)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 7 maja 2012, o 14:12

madzik999 napisał(a):Obrazek (moja Biscuit)

Czy ja widzę półkę pod biurkiem ? :lool:

Taaaak dumbusie są kochane <3 ale ta czarna kulka którą mam tak przykuła w sklepie moją uwage, że musiałam ją miec ;) i odpukać, póki co jest zdrowa i ma się dobrze ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 7 maja 2012, o 14:16

dważniejsze hodowle wprowadzają do rozpłodu dzikie szczury wędrowne - później półdzikuski idą w świat do innych hodowli. Maluchy po takich krzyżówkach są najzdrowsze ale i trudniejsze do trzymania niż zwykłe laborki.

Hmmm, ja mam trochę inne zdanie w tej kwestii. ;) W Poslce jedna niezrzeszona hodowla, Merch's Field, zrobiła coś takiego i z tego co wiem, szczury wcale nie wyszły specjalnie zdrowsze.... dzikie, czy półdzikie szczury są trudne do oswojenia i dlatego nie nadają się do hodowli - nie mają lepszych genów (a raczej - nie ma na to dowodów), a mają gorszy charakter. Czeska hodowla Z Niflheimu zrobiła 2 mioty - jeden z dzikusem, drugi z córką półdzikusem, ale z tego co widzę, na razie tej linii nie kontynuuje. Jeśli Cię to interesuje, mogę zapytać, jak jej to wyszło. :)

Jakiś czas temu był do adopcji miot półdziczków na jednym szczurzym forum, potem inny na drugim, a potem dziczków odchowanych przez człowieka. Ja sama mam 2 dzikuski u siebie. Ich obserwacja jest niezwykła, ale jak na razie nie widać, żeby były zdrowsze niż labiki i linie oparte na labikach. :)

Żeby włączyć do hodowli dziczka, najlepiej mieć cały miot dzikusów, obserwować je, wybrać najspokojniejszego samca gdy będzie mieć ok 2 lat i połączyć go ze spokojną rasową samiczką, oczywiście o ile wszystkie maluchy z dzikiego miotu będą zdrowe. A o to trudno, bo rzadko kiedy da się znaleźć cały miot. Parę miesięcy temu się udało, dzikusy są w pewnych i zaufanych rękach, jeśli okażą się zdrowe, może jakiś hodowca skorzysta kiedyś z 1 samca, dla eksperymentu. Złapanie jednego przypadkowego dzikusa i rozmnażanie go mija się z celem hodowli. ;)

Niestety szczury to bardzo chorowity gatunek. W statystykach rasowe wypadają lepiej niż nierasowe, ale praca nad ich zdrowiem będzie trwać jeszcze wiele lat... :( Selekcja jest trudna, bo mamy w Polsce niewielu weterynarzy specjalistów od szczurów, a czasami nowi właściciele maluchów nie wywiązują się z umów i nie przeprowadzają sekcji ani badań histopatologicznych swoim szczurkom...

Mam nadzieję, że czarna kluseczka będzie żyć długo i bez chorób. :)
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 8 maja 2012, o 16:13

ajjjjjjjj ten szarawy to mój Czesio,a ciemny mój Filipek :lool: Przekochane stworzenia :yahoo:
egonek5
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Pochwały: 3

Re: Szczurzyca TEGI ;) ~ truskawka ;)

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 9 maja 2012, o 22:41

Obrazek
Obrazek
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 9 maja 2012, o 22:46

Ślicznie wcina truskawkę. :)
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 9 maja 2012, o 23:04

Uciekała z nią przede mną ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Re: Szczurzyca TEGI ;) nowe fot.

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 12 maja 2012, o 12:27

Tegi i Antosia ;)
Obrazek
... genialny stworek wpadł na pomysł, że skoro siedze i nie zwracam na nią uwagi, to będzie wspinać się po mojej nodze. Niespecjalnie miło z jej strony. Obrazek
Alpinistka ;)
Obrazek
Raspberrydream
Losowy avatar

Re: Szczurzyca TEGI ;) fotka ze mną :)

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 25 maja 2012, o 15:22

hej hej ;) daję tu zdjęcie małej ze mną ;) wszystko u niej wporządku, wczoraj wypila moją herbate :diabeł:
Obrazek
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 26 maja 2012, o 15:11

Ładnie :ok:
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje