Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Szersza miednica u suczki

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 6 lut 2013, o 14:24

Dysplazja to rzeczywiście zmora i tragedia dla psiaków i właścicieli, mam jednak wrażenie, że w niektórych przypadkach ocieramy się już o paranoję.

Tak jak kobiety mają różne miednice , tak samo jest u psów.
W końcu wyroby "hand-made" tym się różnią od produkcji taśmowej, że każdy jest na swój sposób inny od reszty i unikalny, a póki co nikt taśmowej produkcji psów i ludzi na szczęście nie wprowadził.

Robienie prześwietleń układu kostno-stawowego, we wczesnym stadium szczenięcym (o ile nie ma objawów i podejrzeń urazów okołoporodowych - co może się czasem zdarzyć) nie ma najmniejszego sensu, gdyż w tym wieku u psów (u człowieka z resztą też) spora jego część nie jest jeszcze w pełni wykształcona.

Dla spokoju sumienia i bezpieczeństwa psiaka warto wykonać prześwietlenie, ale nie wcześniej niż w 12-14 miesiącu życia (w przypadku ras dużych i ogromnych, a tych głównie dysplazja dotyczy).
I na koniec, warto prześwietlić zawsze, nawet gdy nasza psina nie ma rodowodu, tudzież nie planujemy jej rozmnażania, gdyż dysplazja to potwór, który czasem nie daje żadnych objawów, aż do chwili, kiedy niestety jest już za późno.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 6 lut 2013, o 14:41

Moja sucz też ma sporą miednicę i klatke piersiowa rowniez. Za ro wcięcie w talii głębooookie. Smieję się, że wyglada jak Shakira i mam nadzieję ,ze do dysplazji ma to się nijak
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Amber » 6 lut 2013, o 14:52

Tanoria uspokoiłaś mnie dobrze to opisałaś moja mała ogólnie jest mocnej budowy więc może właśnie to wcięcie w tali powoduje to ze wydaje mi sie jej miednica duża ;)
Reinevan a jeśli chodzi o paranoje niektórzy tak mają że jak coś kochają chca dla niego jak najlepiej a tym bardziej ,że jak pisałam chwilę wcześniej naczytałam sie o dysplazji i tak wyszło ...
Agnieszka
Amber
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 6 lut 2013, o 15:54

Agnieszko nie masz się o co unosić. Oczywiste że każdy dla swojego pupila chce jak najlepiej chucha, dmucha etc. Ważne, by w tym wszystkim zachować choć odrobinę zdrowego rozsądku, bo po pierwsze (o czym się sama przekonałaś) są tacy, którzy w bardzo perfidny sposób naszą troskę wykorzystują w celach zarobkowych, po drugie można z miłości zagłaskać psiaka na śmierć.
Nie mniej jeśli czymkolwiek w moim poprzednim poście poczułaś się urażona - przepraszam, nie taki miałem zamiar.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Amber » 7 lut 2013, o 19:09

reinevan ależ ja się nie unoszę po prostu moja psina to moje oczko w głowie ona i mój synuś byc może i to zakrawa troche pod paranoje ale wole rozwiac swoje obawy :) zanim pójdziemy do lekarza też nie ukrywam ,że moja mała jest rozpieszczona i rozbestwiona ;) ale po mału zaczynamy to naprawiac :) i nie masz za co przepraszac przeciez to forum i każdy może wyrażac swoje opinie . To mój pierwszy psiak za którego czuję sie w pełni odpowiedzialna i stąd też chce dla niej jak najlepiej choc wiem,że nie zawsze to wychodzi na dobre :) ciągle sie uczymy :)
Agnieszka
Amber
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Agnieszka

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje