Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Szersza miednica u suczki

Nieprzeczytany postprzez Amber » 6 lut 2013, o 12:38

Witam
Przed chwilą naczytałam się o dysplazji stawów biodrowych tu na forum i mam pytanie ponieważ moja mała jak miała 3 miesiące miała robione RTG i wyszło wszytko ok A że wolna od dysplazji , wówczas weterynarz powiedział że możemy to powtórzyć jak będzie miała ponad rok i w sumie zastanawiam się teraz czy nie iść z nią teraz na prześwietlenie choć nic nie wskazuje na to żeby coś jej dolegało z tym że ostatnio jak byłam u znajomych którzy też maja sunie z tym że już w wieku 5 lat stwierdziłam ze moja Amber ma szerszy "tyłek" w zasadzie miednice i czy to normalne czy nie tak myślę że może jutro bym zdjęcia wrzuciła może ktoś by mi coś doradził?
Agnieszka
Amber
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Agnieszka

Re: szersza miednica u suni

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 lut 2013, o 12:47

Napisałaś najdłuższe zdanie w historii tego forum :roftl: .
U kogo prześwietlałaś psinkę? Trochę dziwne, bo w przypadku kiedy nie ma podstaw aby sądzić że psiak ma dysplazję to się tego nie robi w tym wieku. Tylko nie mów że namówili Cię na to Weci którzy działają pod filią nazwy takiej, jak rodzaj pościeli na "K". ;-) Wtedy już mnie nic nie ździwi, bo mnie w tej filii wmawiano że mój pies ma objaw dysplazji :hahaha:, bo zapiszczał jak wygięła mu nienaturalnie łapę :głupol: . Optymalnym wiekiem do zrobienia RTG bioderek jest ok. 8-9 miesięcy. RTG z wpisem do rodowodu powinno być zrobione w wieku powyżej roku, ale dokładnie Ci nie powiem ile... (jest to albo 12 albo 15 mieś).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Amber » 6 lut 2013, o 12:54

No właśnie na K z tego względu że podobno w Bydgoszczy jeszcze tylko na Cieplickiej robią ale tam nasz sznaucerek był operowany i już niestety nie żyje nie wiem czy pan chciał zarobić na operacji i późniejszym leczeniu czy faktycznie miał czyste intencje i chciał pomóc ale jak się później okazało psów w wieku 17 lat już pod narkozę się nie daje tak powiedział nam inny wet. Nie ważne psiak odszedł i mam nadzieje,że jeszcze kiedyś się spotkamy :( . Co do zdania to faktycznie tak się przejęłam tą dysplazją,że zapomniałam o interpunkcji ;) w każdym razie niepokoi mnie to bo naprawdę wydaje mi się ze moja mała ma szersza miednicę i czy to normalne u psiaków?
Agnieszka
Amber
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Re: Szersza miednica u suczki

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 6 lut 2013, o 12:58

Też jestem w szoku, ze w tak młodym wieku już miała robione prześwietlenie..

Szersza miednica.. to wydaje mi się, że zależy od danego psa. Pies o lżejszej budowie i kośćcu nie będzie tak potężny jak o cięższym. W DONów to jest widoczne bardziej, przez futro. A wielkością są równe? Jak mierzyliście te miednice ich? masz może fotki tamtej suczki, aby porównać?
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 lut 2013, o 13:00

Jeżeli chcesz zrobić RTG na poważnie, to jedź na Bełzy. Zapisz się do dr Parzęckiego.
A co do zadka, to zapytaj się p. Piotra, na pewno uspokoi tudzież potwierdzi Twoje obawy :).

Alina - w tej przychodni to jest to normalne. Gdyby nie forum, Hodowcy, to pewnie i ja dałabym się nabrać na te ich zagrywki. Z resztą opisywałam już nie raz na forum jak chcieli zrobić ze mnie wała. Co lepsze, tak spontanicznie niedawno rozmawiałam z pewnym panem stojąc 10m od tej pięknej kliniki. Powiedziałam że wolę popylać na drugi koniec miasta niż iść do nich i co się okazało??? Jego zwierzaka leczyli "na oko", przez co zwierzak umarł na coś innego i mógł jeszcze żyć. Pomoc nadeszła dla niego za późno. Ehhh... :-( Mam namiar na świetnego Weta w okolicy, ale nie odejdę do konkurencji od Nazgulowego wspaniałego Weta 10km w tą czy w tą mi nie robi. :)
Ostatnio edytowano 6 lut 2013, o 13:05 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 6 lut 2013, o 13:03

Amber napisał(a):.....w każdym razie niepokoi mnie to bo naprawdę wydaje mi się ze moja mała ma szersza miednicę i czy to normalne u psiaków?

A u ludzi wszyscy mają takie same miednice?

Po jakiego grzyba prześwietlać psa w wieku 3 miesięcy.

Wiarygodną ocenę stawów psa można uzyskać dopiero po zakończeniu wzrostu. Aktualnie wpis do rodowodu dla owczarków niemieckich można uzyskać po ukończeniu 12-tego miesiąca życia.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Amber » 6 lut 2013, o 13:03

tamtej suni nie mam zdjęć dziś jak wrócę do domu to zrobię małej fotkę z góry bo tak najlepiej widać i postaram się ja obmierzyć tylko n ie bardzo wiem jak szerokość po prostu ? :głupol:
Agnieszka
Amber
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 lut 2013, o 13:05

Aga, spokojnie, wstrzymaj się do soboty :).

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Amber » 6 lut 2013, o 13:22

Marzenko weterynarz nam tak zalecił nie wiem dlaczego ale zrobiliśmy jak kazał teraz już wiem że było to zbędne w każdym razie sama świadomie bym mojego maleństwa na nic złego nie narażała

-- 6 lut 2013, o 13:45 --

Aga na pewno zapytam ;) mam nadzieje ze wszytko jest dobrze
Agnieszka
Amber
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 6 lut 2013, o 14:08

Mi się wydaje jak na 1 prześwietleniu było OK to po co teraz prześwietlać, nie lepiej poczekać do tych 15 m-c. I zgadzam się z Marzeną przecież tak jak ludzie, nie każdy ma taką samą szerokość miednicy.
xkasia
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje