Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

szerszenie

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 17 sie 2015, o 22:14

mam z nimi (szerszeniami) problem. Nie ma dnia, żeby nie wleciały mi do domu. Nie wiem co mam zrobić, jak zabezpieczyć okna, balkon przed nimi. Okna moge pozamykać, ale moje psy lubią się wylegiwać wieczorem na balkonie bo jest im tam chłodno. Czy może ktoś z was ma/zna jakiś sprawdzony sposób, albo środek na odstraszenie żeby nie wpadały mi do pokoju? Boję się, że psy zaczną na nie polować (aż nie chcę myślec co się może stać) bo coraz bardziej zaczynają się interesować bzyczeniem, i rozglądać za źródłem tego dźwięku. Właśnie przed chwilą zabiłam (tak, zabiłam, bo boję się też o siebie) trzy.
ojeja
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Re: szerszenie

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 sie 2015, o 01:00

Na szerszenie jest jedyny sposób - wezwać ekipę strażacką, żeby ustalili i zniszczyli gniazdo - inaczej nic nie pomoże.
Mój sąsiad miał gniazdo u siebie na poddaszu - to był dramat, więc wiem, co musisz przeżywać. Poobserwuj skąd - chociaż z której strony - i proś straż o pomoc - inaczej z dnia na dzień, z roku na rok, będzie ich coraz więcej.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 18 sie 2015, o 09:06

Joan, ja mieszkam w bloku na trzecim piętrze. Niedaleko mam park, nie jest on jakiś wielki, ale nie sposób zlokalizować ich gniazda. A próba obserwacji skąd ewentualnie moga leciec też nic nie daje, bo one wlatują jak na zewnątrz jest już ciemno. Światło też nie jest ostre, żeby je wabiło. A po wczorajszym moim poście, zabiłam jeszcze dwa, które wleciały. W ciągu dnia, staram się lokalizować i obserwować wszelkie otwory, dziury w ścianach bloku, bo być może że gdzieś w styropianie wygryzły otwór i zrobiły gniazdo. Rozmawiałam z sąsiadami, pytałam tych którzy mieszkają też na trzecim i drugim piętrze, ale nikt nie ma tego problemu.
ojeja
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 sie 2015, o 04:37

To trochę dziwne, że nikt poza Tobą nie ma tego problemu.
Póki co, proponuję założenie siatek w oknach i wszystkich wywietrznikach (są takie z dosyć dużymi oczkami a upały raczej się już kończą) i postawić przy oknie wiatrak dla poprawy cyrkulacji powietrza. Gorzej z tym balkonem i psami (ja musiałam pilnować jeszcze kotów). Może też gniazdo być w Twoim kominie (wlocie wentylacyjnym) - to by tłumaczyło, że zjawiają się tylko u Ciebie. Tak, czy inaczej, zadzwoń do Straży, opowiedz jaki masz problem i zapytaj co radzą. Ja uważam, że powinni zająć się tą sprawą, nawet jeśli gniazdo jest w parku. Przy inwazji szerszeni nie da się żyć.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 25 sie 2015, o 16:14

sprawdziłam, tylko ja o godz 22-23 mam zapalone światło. Sąsiedzi mają zabudowane balkony, albo z racji późnej godziny już śpią (przewaznie starsze osoby). Zgłaszałam w administracji, i jak na razie czekam aż ktoś przyjdzie i sprawdzi na dachu.
ojeja
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 25 sie 2015, o 22:08

Sprawdzaj wieczorami, jak słońce zaczyna zachodzić. Wtedy owady, w tym szerszenie, wracają do uli - jeśli będzie to w rejonie bloku, nie uda Ci się przeoczyć. Szerszenie latają ok. 20 -30 minut lotu odległości. Nie wiem jak daleko masz park, prędzej obstawiałabym bloki. Szerszenie zasiedlają też opuszczone bądź zamieszkałe gniazda, np. sikorek, warto się rozglądnąć po dziuplach. Zainteresowałabym się również, czy w blokach obok nie masz jakiś pustostanów - mimo zamkniętych okiem, szerszeń się przeżre...

Pocieszające jest to, że mimo wszystko szerszeń jest łagodniejszy w obejściu niż osa...

Polecam moskitierę z włókna węglowego. Montujesz bezinwazyjnie na profilach aluminiowych.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje