Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Szkolenia psów w zakresie obrony

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 lip 2013, o 18:05

Sama idea pokazu fajna, scenariusz też ok, tylko w mojej opinii w sposób mało widowiskowy został on zrealizowany - brakuje przede wszystkim dynamiki.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 24 lip 2013, o 19:58

Kamila napisał(a):Marzenko mam pytanie- z czystej ciekawosci.
W jaki inny sposob (jesli nie IPO) mozna zdobyc certyfikat uzytkowosci.

Zdając egzaminy RH, FH lub WTH.

Szymon napisał(a):Pani MarzenoG-czy ten ogólnodostępny filmik przedstawia Panią z swoją ciemnowilczastą 3 miesięczną suczką?
Czy podduszanie od 50sekundy do 1.06-a pewnie i jeszcze dłużej 3 miesięcznego psa żeby puścił rękaw nie może doprowadzić do niedotleninienia a co za tym idzie zmian w psychice?-tak z ciekawości.

Tak, to moja suka, wszak raczej nie ma innej Fabioli K-9 Border Unit.
Dziwne pytanie Pan zadał, Panie Szymonie. Nie bardzo wiem, o co Panu chodzi. Mogę odpowiedzieć tylko tak - moja suka na pewno nie ma zmian w psychice.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 24 lip 2013, o 20:57

Uzasadnić to, że uważam, że podwieszanie (de facto podduszanie) psa jest wg mnie dla każdego, kto współodczuwa niedopuszczalne? Tu jest coś do uzasadniania?

Celowe sprawianie bólu zwierzęciu jest niedopuszczalne (a zdaje się w nowej ustawie o ochronie zwierząt jest uznane za niedopuszczalne również) W obliczu alternatywnych metod szkoleniowych jest również wyrazem ignorancji.

Dodatkowo wspiera się Pani prawą nogą(staje na palcach) co by wyżej podnieść psa-3 miesięczną suczkę.
To że jest to Fabiola K9 to nie miałem wątpliwości ale pytanie zawierało element "czy to Pani"
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Szymon
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez dariex » 24 lip 2013, o 21:16

Podniesienie psa na miękkiej obroży ( to nie jest dławik na litość boską!) ma na celu odebranie łupu w sposób nie powodujący konfliktu zarowno z przewodnikiem jak i z pozorantem .
Tylko kompletny laik odbiera to pod kątem podduszania psa do utraty świadomości!
Takowej utraty swiadomości na filmie nie zaobserwowałam i zaświadczam,ze Fabiola zmian w psychice nie ma.
Czy kiedykolwiek miał Pan możliwosć być obecnym podczas seminarium z obrony,ze głosi Pan tak śmiałe tezy? Idąc tym tokiem rozumowania 99% psów prowadzonych do IPO ma zmiany w psychice,gdyż w początkowym stadium szkolenia psy,które nie potrafią oddać łupu na komendę przewodnika,oddają ją własnie w ten sposób i wlasnie po to,aby nie doprowadzić do zmian w psychice,powodujących pozniejsze problemy w szkoleniu i zaświadczam również,ze psy te mają się wyśmienicie i nie miały niedotlenienia mózgu :D

Autor postu otrzymał pochwałę
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 24 lip 2013, o 21:36

Wiem czemu służą takie działania,wiem że nie ma tam dławika, orientuję się że ma Pani wiedzę w tym temacie. To gdzie byłem co robiłem itd. nic nie zmieni.
Nie ma utraty świadomości bo podwieszenie trwa a film się kończy?
Tak z ciekawości-bo laik jestem-dusi się tak długo aż puści? Nie ma innych sposobów Pani Dario-Dlaczego Pani Marzena wybrała podduszanie?
Szymon
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lip 2013, o 21:40

Zapewne Pan Szymon nigdy nie brał udział w treningu psów sportowych...???

Ja bym się mogła zapytać... a czy to coś co trzymają konie w pysku, a służy do "sterowania koniem" (laik jestem to prosze o wybaczeie "koniarzy" ;) ) - to nie jest to znęcanie się nad koniem? Zapytałabym o to pierwszego lepszego "koniarza" i wyśmiałby mnie na kilometr :). Nieprawdaż?

Podnoszenie psa na obroży, to moim zdaniem, taki odpowiednik tego czegoś w pysku u konia. Może nie wygląda to na pierwszy rzut oka jakoś "słitaśnie", ale zapewniam i ja, że od tego Nazgulowi wełbie się nie pomieszało. Pies takie przytrzymania/podnoszenia, odbiera jako dodatkowe "podjaranie się". Jeśli ktoś nieumiejętnie posługuje się smyczą, potrafi w ten sposób jeszcze bardziej nakręcić psa np. na... koty. Co w moim wypadku przepięknie się udało. Także nie jest to KOREKTA - jest to po prostu element, który odpowiednio użyty, naszego psa jeszcze bardziej "podjara" łupowo. I tu już nawet nie chodzi o przytrzymanie za obrożę, może to być też pies na szelkach i głaskanie go kiedy nam się wyrywa ze słowami "no już piesku bądź grzeczny, Pancia Cię kocha, gili gili" ;).

Zapewne znany jest wszystkim przykład "nieświadomego nagradzania" psa kiedy pies nas gdzieś ciągnie. Idziemy, pies nas ciągnie - pies sobie koduje - jak pociągnę, to pójdę tam gdzie chcę! I to jest moim zdaniem znęcanie się nad psem... (pies dusi się nieustająco!!!). Karygodne jest takie nie nauczenie psa, że może iść tam gdzie chce, kiedy tylko wyluzuje smycz...!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 24 lip 2013, o 21:46

Słusznie koniarz Panią wyśmieje Akurat na koniach się znam To jest proszę Pani wędzidło i nijak się ma do podduszania psa( kwestie przepływu powietrza , czy choćby anatomia)
Szymon
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lip 2013, o 21:52

Ale to jest jakiś metal i koń to zagryza i na pewno jest mu niewygodnie...!!!

:-)

A tak na poważnie, to naprawdę ciarki mnie przechodzą, kiedy jeźdźcy wskakują na konia... TRZYMAJĄC SIĘ JEGO GRZYWY!!! Od razu mnie wszystkie włosy na głowie bolą! Ja to bym poprosiła o małą drabinkę, żeby kunia tak nie tarmosić. :-P I jak - znalazłam odpowiednik końsko-psi, czy dalej mam szukać??? ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez dariex » 24 lip 2013, o 22:08

Panie Szymonie,Pani Marzena wybrała słuszną metodę .Dlaczego taką,opisałam już wyzej.
Jesli chcemy brnąć w polemikę,to w ogole zdejmijmy psom obroże,wszak w niektórych sytuacjach może dojść do tragicznego w skutkach podduszenia i co wtedy?
P.S. W maju w okolicach Krakowa odbyło się seminarium pt "Obrona" -prowadzący Jiri Scucka,światowej sławy szkoleniowiec,30to letnie doświadczenie w szkoleniu psów,licencjonowany pozorant.
Dlaczego w takich seminariach nie uczestniczą takie osoby jak Pan?
Lepiej bowiem siedziec po drugiej stronie klawiatury i wysnuwać domysły,nieszczególnie z prawdą związane.
Mam jednak dla Pana radosną wiadomość - już we wrzesniu kolejne spotkanie z J.Scucką pod Krakowem,moze Pan przyjechać i spytać osobiscie.Jesli ma Pan życzenie spytam jutro - co ma do powiedzenia w tej kwestii światowa sława,wręcz polecająca takie odbieranie łupu psu,aby nie wprowadzać konfliktu.Jutro będę widzieć się z Panem Scucką i przekażę pytanie,jednakowoż zachęcam do osobistego spotkania w roli obserwatora na treningach.Obserwatorzy wejście mają gratis.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 25 lip 2013, o 03:20

Szymon napisał(a):Słusznie koniarz Panią wyśmieje Akurat na koniach się znam To jest proszę Pani wędzidło i nijak się ma do podduszania psa( kwestie przepływu powietrza , czy choćby anatomia)

Również znam się na koniach i uważam iż żaden znający się koniarz tego nie wyśmieje, ponieważ wędzidło działa jak dźwignia, wbijając się w podniebienie wywołując ból (nawet hak działa na kość nosową wymuszając zganaszowanie). I każdy koniarz to powinien wiedzieć. Film, który to obrazuje. Przepraszam za off topa.

Pochwały przyznane za posta: 3
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje