Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Szkolenia psów w zakresie obrony

Nieprzeczytany postprzez bolek169 » 23 lip 2013, o 16:58

Witam, ostatnio naoglądałem się kilku lub nawet kilkunastu filmów, na temat szkolenia psów w zakresie obrony, atak na pozoranta. Może jestem w błędzie ale ja nie dopuszczałbym nawet myśli o takim szkoleniu, pies po takim szkoleniu, prowadzony przez jakiegoś niedoświadczonego przewodnika mógłby zrobić krzywde, jakiemuś przechodniowi czy źle odebrac sygnał na spacerze czy w domu i zaatakowac. Chciałem sie dowiedziec czegos nowego na ten temat, czy forumowicze uczystniczyli w takim szkoleniu, i jakie jest zdanie na tem temat.
Pozdrawiam
bolek169
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sara
Imię: Bolesław

Re: Szkolenia psów w zakresie obrony

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 23 lip 2013, o 17:13

IPO-obrona sportowa(pies atakuje łup-rękaw),tropienie i posłuszeństwo-tak.
Obrona cywlina-drażnienie psa,"wyzwalanie" agresji,nauka ataku na człowieka-NIE :negatyw:
Taka tresura powinna być zarezerwowana dla służb mundurowch używających psów jako środek przymusu bezpośredniego,co jest obwarowane odpowiednimi rozporządzeniami.
Tresura u "pana Józka" dopuszcza do zajęć psy za młode,lękliwe,agresywne,nie nauczone posłuszeństwa(co jest podstawą).
Psy takie przeżywają ogromny stres nie rozumiejąc dlaczego człowiek tak je traktuje.
Takie psy mogą być bardzo niebezpieczne i tak jak piszesz mogą niewłaściwie zareagować w podobnej sytuacji jaką znają z tresury.
Moim zdaniem psy po takiej tresurze są histeryczne i wszystko co właściciel nazywa obroną-ujadanie,rzucanie się na człowieka ja bym nazwała po prostu strachem.
Widziałam osobiście taką tresurę.Z nami na PT chodził wielki DON po takich zajęciach.Dwa miesiące ciężkiej pracy,aby psa wyprostować na tyle,aby można z nim było pójść na spacer.

P.S.Drażnienie psa oraz szczucie psem człowieka jest wykroczeniem.Można zostać ukaranym wysoką grzywną.

Pochwały przyznane za posta: 2
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez bolek169 » 23 lip 2013, o 19:17

Dokładnie to miałem na myśli, iż udział w takich szkoleniach powinni brać doświadczeni przewodnicy, jak i dojrzałe szczególnie psychicznie psy. Najbardziej podirytowało mnie zachowanie, pana pozoranta ( w opisie filmu, było podane że międzynarodowy licencjonowany pozorant psów służbowych), a dokładniej to że podchodził do psa i go drażnił, jak i przewodnik, po czym pies atakował. Myśle ze powinna byc symulowany rodzaj napasci, atak od tyłu z jakąś bronią itp, a nie takie swobodne podejscia i prowokacja ataku. Przeciez pies koduje te zachowania, i tak jak pani powiedziałą staje sie lękliwy bo nie wie, czego sie od niego chce. Te szkolenia z zakresu obrony sportowej, powinny byc tylko za zgodą odpowiednich organów, a dostępne tylko dla wszelakich służb np policji czy strazy granicznej

tak jak tutaj, policja robi to bardzo przyzwoicie http://www.youtube.com/watch?v=1e64jEBKZKs
bolek169
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Sara
Imię: Bolesław

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 23 lip 2013, o 21:17

bolek169 napisał(a):Te szkolenia z zakresu obrony sportowej, powinny byc tylko za zgodą odpowiednich organów, a dostępne tylko dla wszelakich służb np policji czy strazy granicznej

Sport nie jest niebezpieczny :-) Są tu na forum użytkownicy trenujący IPO.IPO potrzebne jest też do psom do uzyskania licencji hodowlanej.
Jak pisałam wyżej ten sport to nie tylko obrona,ale i tropienie oraz posłuszeństwo.
Pooglądaj filmiki w sieci z zawodów albo mistrzostw :-)
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 24 lip 2013, o 10:10

14ruda napisał(a): .IPO potrzebne jest też do psom do uzyskania licencji hodowlanej.

To nie do końca prawda, co już wielokrotnie podkreślałam. Psy do uzyskania licencji hodowlanej potrzebują certyfikat użytkowości, a ten można zdobyć nie tylko zaliczając IPO.

Psy sportowe rzadko trenowane są na agresję. Głównie bazuje się na popędzie łupu. Całe IPO jest bardzo schematyczne i przewidywalne. Pies może chwycić tylko i wyłącznie rękaw (za chwyt poza rękawem jest dyskwalifikowany). A podstawą IPO jest posłuszeństwo - także w obronie. Pies ma puścić rękaw na rozkaz, przyjść do nogi, odejść od pozoranta itp. itd.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 24 lip 2013, o 16:27

Oczywiście :-) Chciałam w ten sposób pokazać,że IPO nie ma nic wspólnego z agresją skoro psy hodowlane mają takie wyszkolenie :-)
14ruda
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Kamila » 24 lip 2013, o 16:36

Marzenko mam pytanie- z czystej ciekawosci.
W jaki inny sposob (jesli nie IPO) mozna zdobyc certyfikat uzytkowosci.
Kamila
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Nazir
Imię: Kamila

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 24 lip 2013, o 17:32

Bolek 169 życzę Policji takich pokazów.
http://www.youtube.com/watch?v=j4DqWmd1hLQ

-- 24 lip 2013, o 18:41 --

Pani MarzenoG-czy ten ogólnodostępny filmik przedstawia Panią z swoją ciemnowilczastą 3 miesięczną suczką?
Czy podduszanie od 50sekundy do 1.06-a pewnie i jeszcze dłużej 3 miesięcznego psa żeby puścił rękaw nie może doprowadzić do niedotleninienia a co za tym idzie zmian w psychice?-tak z ciekawości.
http://www.youtube.com/watch?v=H3Jd8ca8hDs
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Szymon
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 lip 2013, o 17:47

Szymon napisał(a):Bolek 169 życzę Policji takich pokazów.

Nuda. :nuda:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 24 lip 2013, o 17:52

No może i nudne ale to jest tylko pokaz Zwolnione tempo. A co by Ciebie Tomku nie nudziło?
Mało tego kilka kwestii na tym pokazie nie wypaliło-choćby śmigłowiec policyjny. Ale w przyszłym roku będzie ciekawiej.
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Szymon
Pochwały: 2

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje