Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Szkolenie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 05 kwi 2012, 20:23

no świetnie !

wyszedłem do kościoła , wracam po godzince a tu patrzę - cała miska z wodą wylana(wsiąkło w panele :-() , laczki pogryzione , papier toaletowy rozszarpany , nasikał nawet na materac na którym śpi ( czego wczesniej nie robił - robił zawsze na gazetę) i pogryzione nogi od łóżka :)

Nie ukarałem psa , chociaż byłem zły. Podobno pies pamięta kilka sekund temu co wyczynił . Woda już wsiąkła i wyschła więc musiało się to stać dawno. Rozumiem że dobrze zrobiłem ?

Kupiłem mu nowe gryzaczki i piłeczkę - meble sobie na jakiś czas odpuści :)
poldek
Losowy avatar

Re: Szkolenie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Justyna&owczarki » 05 kwi 2012, 20:42

albo sie bardzo nudził, albo zestresował.
Psa trzeba nauczyć zostawać samym w domu. A najlepiej przed wyjściem poprosru psa wymęczyć.
No i świetnie sie sprawdza kenel klatka-dla bezpieczeństwa mieszkania a szczeglnie psa;P
Justyna&owczarki
Losowy avatar

Re: Szkolenie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 06 kwi 2012, 06:13

A niby za co ukarać?
Każde młode zwierzę chce i MUSI, jak ma byc normalne, poznawać otoczenie, pies poznaje je zębami. Mleczne zęby rosna, szczeniak musi gryźć.
To trzeba stworzyć warunki do poznawania. Nauczyć, co mozna gryźć. A karać można siebie, za brak wyobraźni.

Zofia

Pochwały przyznane za posta: 2
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post