Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szkolenie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 04 kwi 2012, 10:22

witam. mam ponad 2 miesiecznego pieska . owczarek niemiecki długowłosy . kiedy pies moze zaczas szkoenie ? uczyłem go dzisiaj siad . idziem y idziemy idziemy - komenda : stój! pies stoi . komenda "siad" pies siada . za to jest glaskanie i mowienie do niego milutkim glosem. przychodze do domu a pies jak na złosc . siad i nic ... jest na to jeszcze zamłody ?

kolejna sprawa. ide z psem na kilometrowy spacerek . pies idze 10 cm za mna . wole zeby szedl z boku. idac powoli pies trzyma sie raz po lewej raz po prawej . chce żeby była to jedna strona i szedl równo ze mna ( jak przyspieszam to on tez itp .)

trzecia sprawa. mam szczeniaka w mieszkanie w pokoju. mma panele na podlodze . na poczatku chwalilem psa ze robi na gazecie w pokoju ( rozlożlem mu kilka gazet na kupie gdzie robi ) ale mam zamiar z nim isc na dwor. pies siedzac 20 min na dworze nie zrobi kupki ani siku tylko jęczy że chce do domu. wchodzimy do domu , zdejmuje buty a pies juz na gazetę narobił. biorę papier , wycieram idę wyrzucić , wracam i już jest kupka :)chce zeby robił na dworze. jak go uduczyć gazety ? jak go nauczyć na dworze . proszę o pomoc przy wszystkich pytaniach.
poldek
Losowy avatar

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 04 kwi 2012, 10:34

Ćwicz już z psem,ale nie wszystko naraz:) Powoli, konsekwentnie, krok po kroku :)Kilka minut dziennie.
Poszukaj sobie na tym forum odpowiedzi na konkretne pytania. Odnośnie nauki czystości ,socjalizacji ,szkolenia...
Pamiętaj, że to jeszcze psie dziecko :)Nie wymagaj za dużo od razu...Skup się raczej na swojej konsekwencji. Dopiero jak nauczysz go jednej komendy perfekt - przejdź do kolejnej. Później powtarzaj wszystkie. Ucz w domu, później w cichym miejscu a następnie tam, gdzie będzie więcej bodźców mogących go rozpraszać. Nie przechodź do kolejnego etapu nie zaliczając poprzedniego. Pamiętaj by miał kontakt z innymi pieskami, ludźmi, dziećmi...różnymi odgłosami - to zaoszczędzi ci problemów w przyszłości. O tym również możesz poczytać w odpowiednim dziale. Proponuję zacząć od działu WYCHOWANIE oraz WYŻYWIENIE
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 38
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 kwi 2012, 10:42

I jedna uwaga, nie bierz takiego maleństwa na kilometrowy spacer.....no chyba, że siedzi sobie w plecaku lub na rękach.
Króciutkie spacery....
I na początku w nagrodę w większości daj mu jakieś przysmaki, kupne albo własnoręcznie robione. Może to być pokrajana parówka na malutkie części czy serek żółty. I duuużo miłego i radosnego tonu w pochwałach. Głaskanie też jest fajne, ale lepiej zacząć od jedzenia. Nagroda to także zabawa.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Justyna&owczarki » 04 kwi 2012, 10:45

I jedna uwaga, nie bierz takiego maleństwa na kilometrowy spacer.....no chyba, że siedzi sobie w plecaku lub na rękach.
Króciutkie spacery....


a dlaczego nie?

Co do szkolenia-wszystko zalezy chyba indywidualnie od psa. No i od tego do czego pies ma być-pod tym kątem pracujemy od samego poczatku.
Co do nagradzania-tez kwestia psa, tego co uczymy, gdzie etc. Ja np mojego szczeniaka(teraz 4msc) od samego poczatku ucze glownie na piłke. :lool:
Justyna&owczarki
Losowy avatar

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 04 kwi 2012, 10:50

no kilometrowy spacer . szedła ładne za mna to szlismy dalej :)500 metrów w 1 strone 500 metrów w drugą .

żeby nie latał w nocy mam go w dzien wymęczyć ? :)^^
poldek
Losowy avatar

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Justyna&owczarki » 04 kwi 2012, 10:55

jakieś dziw3ne to dla mn4ie. ja i małego Tajfuna-2miesiecznego i małego Speedka zabierałam na 2-3 godzinne spacery zdecydowanie dłuższe niz kilometr. Biegały i biegaja za piłka, szarpakiem-bez tego to i Tajfun by roznosił mieszkanie i Speed teraz roznosi :-((
Justyna&owczarki
Losowy avatar

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 kwi 2012, 10:56

Justyna&owczarki napisał(a):
I jedna uwaga, nie bierz takiego maleństwa na kilometrowy spacer.....no chyba, że siedzi sobie w plecaku lub na rękach.
Króciutkie spacery....


a dlaczego nie?

no bo ja profilaktycznie podchodzę do sprawy jeśli chodzi o dysplazję... by nie był to dla szczeniaka zbyt duży wysiłek i aby nie obciążał za bardzo stawów....
choć pewnie panikuję :lool::lool:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 04 kwi 2012, 10:59

nie martw sie mi mowia to samo :)" olej go jak sie uspokoi to skonczy" zostaw go jest jeszcze maly " itp ... czyli bez nadmiernych obciazen :)

nikt mi nie odpowiedzial jak go oduczyc robienia na gazete :)
poldek
Losowy avatar

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 04 kwi 2012, 11:00

Spokojne spacerki wskazane nawet dłuższe, ale z przerwami na odpoczynek :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 38
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: szkoelnime szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Justyna&owczarki » 04 kwi 2012, 11:09

zdecydowanie panikujesz. Dysplazja jest jedną wielka zagadka. Ale z tego co wiem, weci są zgodni w jednym jeśli pies ma mieć tą dysplazje to nawet noszenie go na rękach przez całe zycie nic nie da-bo i tak wyjdzie. Wiadomo nie pozwalamy szczeniakowi skakac-choiaz jesli skacze sam z siebie-skoki sa nie wymuszone-też nie powinno zaszkodzić. Tajfun skakał od małego jak kangur-skacze do tej pory, regularnie trenujemy...dogfresbe, startujemy w zawodach we frestylu-stawy ma czysciutkie.

Tak naprawde nie wyprowadzając psa czy to szczyla czy dorosłego na NORMALNE spacery-robimy mu krzywde. (u mnie wyjście na przysłowiowe siku i kupe to min 40min spaceru) Pamietaj, że pies szczesliwy-to pies wybiegany i zmęczony intelektualnie. Do tego socjal. Do tego jak wazna sprawa jaka jest masa mięsniowa, kondycja. A jak pies ma tego ,,nabyć" bez odpowiedniej dawki ruchu?
Justyna&owczarki
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post