Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Szkolić czy nie

Nieprzeczytany postprzez puma » 27 paź 2011, o 17:51

Chyba sie zle zrozumielismy. Ja doskonale wiem na czym samo szkolenie polega, a raczej na czym polegac powinno, bylam tylko ciekawa tych nowatorskich metod opierajacych sie na sprycie.

Jak to sie ma do psow sportowych (dobermanow), w ktorych szkoleniu pojawia sie kolczatka ? Nie chodzi o zadne kary cielesne, bron boze, tylko madrze i w odpowiednim momencie zastosowana korekte.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 paź 2011, o 18:40

a wiecie, że ja jeszcze nigdy nie widziałam, tudzież nie pamiętam - dobermana na kolczatce? na łańcuszku zaciskowym owszem ale chyba na kolcach nie... hmmmmm
trzymałam kiedyś suczkę na luźnym łańcuszku chwilę która szarpała do czegoś niczym polowanie na pozoranta... 0 wysiłku przy trzymaniu takiego zwierza... Nazgul już by mnie takim samym zachowaniem dawno rozhuśtał :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez puma » 27 paź 2011, o 19:10

Ja widzialam i to sporo, stad moje zdziwienie ale widocznie ja jakas zacofana jestem albo po prostu monotematyczna - owczarkowa :lool: wiec nie wiem co w srodowisku dobkow piszczy.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 paź 2011, o 19:14

ja "pasuję" bo naprawdę nie pamiętam. z opowiadań co nieco o dobkach wiem... tzn. jak chcą iść na dwór i się je wypuści, to za chwilę piszczą pod drzwiami że chcą wejść do domu i tak w kółko ponoć :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 27 paź 2011, o 19:34

Ja rowniez widzialam kolczatki na dobkach. W Polsce na szkoleniu.
Poza Polska np. Leerburg rowniez uzywa kolczatek na szkolenie http://leerburg.com/fit-prong.htm
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 paź 2011, o 19:44

Ewa, a dlaczego akurat z prawej strony jest podpinana smycz? Czy korekta jest wtedy "wyraźniejsza"? Bo oprócz pokazania podpięcia, nie znalazłam wytłumaczenia na tej stronie dlaczego akurat tak. Kiedyś u Cesara Millana w programie widziałam, jak jacyś szkoleniowcy którzy mieli pod swoją opieką 2 czyjeś owczarki zapinali kolce pod brodą... (tak z ciekawości pytam)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 27 paź 2011, o 21:45

Z prawej strony psa? Pewnie dlatego, ze przewodnik prowadzi psa po swojej lewej stronie, a jesli kolczatka jest prawidlowo zalozona (wysoko i ciasno), to kolczatka nie mogla sie przemieszczac w trakcie prowadzenia psa. Przy przewodnikach leworecznych prowadzacych psa z prawej strony wszystko bedzie odwrotnie ;)
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez JanekAtos » 30 paź 2011, o 15:06

Odgrzaliście starego kotleta. Pies od pół roku jest na szkoleniu. :)
JanekAtos
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje