Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Szukanie zagubionych rzeczy.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 sty 2012, o 18:03

Aga i N napisał(a):A uczyłaś Gamonia, podnoszenia z podłogi różnych rzeczy? Np. upuszczasz na psa oczach 1 grosz, rękawiczkę, nożyczki, papierek po cukierku... i mówisz aby Ci to przyniósł do ręki?

Właśnie tego go nie uczyłam, :ooops: więc sama muszę sprzątać ;-) .

Tomek napisał(a):Kurka najwyraźniej nie zrozumiałem problemu. Chodzi o to że Amon odnajduje i przynosi piłkę czy gryzak, natomiast inne przedmioty ignoruje i dalej szuka piłki czy gryzaka? Jeśli tak, to chyba w teorii powinno wystarczy chowanie mu w domu możliwie najróżniejszych rzeczy aby załapał że zabawa w szukanie nie polega wyłącznie na odnalezieniu najukochańszych zabawek, ale to już pewnie próbowałaś robić.

Tomku, w domu bawimy się w szukanie wszystkiego, od jego gryzaków, przez skarpetki, rękawiczki, po np. korkowe podkładki pod szklanki i nie ma z tym najmniejszego problemu. Oczywiście po uprzednim podaniu do powąchania. A na dworze ... to nie działa. A co dopiero mówić o tym, żeby przyniósł mi przedmiot tylko dlatego, że napotkał coś, co pachnie mną :scratch

Basia W napisał(a):Dokładnie tak powinnaś zacząć, on nie wie, że może brać do pyska coś innego niż piłeczka, moze spróbuj na początek rzucić jak piłkę np. zwinięte w kulkę skarpetki ("brudne" z twoim zapachem), rękawiczkę. Ptem mu utrudnisz, np. klucze do mieszkania czy auta i za każdym razem mega pochwała i nagroda

Basiu, w domu wie, nosi wszystko, włącznie ze swoją metalową miską, którą jeżeli za bardzo mu się ślizga po kafelkach, przenosi na swoje legowisko, by w spokoju i na leżąco dokończyć posiłek. Nigdy nie zabraniałam mu noszenia czegokolwiek, włącznie z tym, że jak mnie nie ma nosi za sobą po całym domu moje buty, żeby być bliżej pańci. A na dworze "udało mi się" fantastycznie ukierunkować go tylko na zabawki :o

Nic, zaczniemy od nowa, od podnoszenia wszystkiego co się da w domu, przenosząc to później na zewnątrz.

Aga dawaj filmik (jesteś boska! :dzieki )! Może być łyżka i metalowa miska, jajko masz przerobione, więc odpada ... Zdaję się na Ciebie i czekam z niecierpliwością. :yahoo
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 sty 2012, o 18:19

a ja biorę forumowy urlop do jutra bo mam trochę pracy na głowie, także koło czwartku piątku coś z Nazgulińskim zmajstrujemy :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 9 sty 2012, o 18:34

donald1209 napisał(a):
Aga i N napisał(a):Jak można nauczyć szukania zagubionych rzeczy inne niż zabawki tj. rękawiczki, smycz, smycz z kluczami.
:D

Myślę, że to niewłaściwie postawione pytanie. To tak jakby ktos pytał, jak nauczyć fokę pływać czy orła latać. Trzeba tylko żeby pies zrozumiał że na komendę szukaj czy zguba ( zresztą wiemy, że może to być dowolne hasło, nawet "łydka kolarza" :lool: :lool: ) zaczął szukać coś co pachnie panem , a w wyższej klasie jakimś wskazanym zapachem ( chociaż np psy ratownicze szkolone są na zapach człowieka, dowolnego)

I dlatego ja od początku daję pod nos próbkę zapachu, którego pies ma szukać. Na początek - jest to moja ręka, jak już wyszukiwanie przedmiotów z moim zapachem jest opanowane to próbujemy przejść na inne wonie :)
Moje psy na polecenie "szukaj aport" przynoszą wyszukane przedmioty, na komendę "pokaż" zaznaczają warowaniem.
Jeśli pies zna nazwę przedmiotu, którego ma szukać wystarcza, że tę nazwę podam. Na przykład "szukaj pilota" czy pokaż osełkę
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 sty 2012, o 19:31

Taaa a niedługo to Nazgul żywego kotka będzie nosić, bo szukać umie dobrze :) tego chyba jeszcze nie było, więc masz pełne pole do popisu ;)

w sumie to warto zacząć coś myśleć o takiej pracy z moją damą. bo narazie Sonia i Ciap szukają swoich zabawek: piłeczek, gumowych zabawek czy kawałka drewna.
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 sty 2012, o 22:26

Jeszcze nie mam filmiku nagranego bo żal było mi Nazgula budzić z drzemki przed południem, ale pamiętam żeby nagrać, pamiętam :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez dariex » 12 sty 2012, o 22:48

Ja w galerii Chivasa wkleiłam filmik z naszego amatorskiego szukania rękawiczki ( nie jest to bynajmniej film szkoleniowy taki jak nakręci Aga..)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 sty 2012, o 23:05

aj tam szkoleniowy, też amatorski! Ale po prostu chcę pokazać Anecie, jak skłonię (oby się udało :D ) Nazgula do podnoszenia różnych "dziwnych" rzeczy z ziemi. Żarełko, czyli próba przekupstwa i wskazywanie ręką przedmiotu powinno dać oczekiwany efekt. Cholerka, chyba Anecie zapomnieliśmy to dopisać, że przekupstwo na początku mile widziane :o . Bo ja go też nauczyłam aportować ta smycz w przerwie między aportowaniem... czyli to przekupstwo było :o Ale z drugiej strony w domu zbiera "śmieci" z dywanu bez przekupstwa... :scratch

Wiecie, jak byłam na dogtrekkingu, pogadaliśmy sobie z Hodowczynią borderków, której pasją jest pasienie, ma własne stadko owiec itd. Byście widzieli, jak te borderki były w nią wpatrzone! A na jedno słowo, bardzo delikatne - "podaj", pies spojrzał pod łapy i zauważył że leży na smyczy... w mig wziął ją w dziób i podał jej do ręki! To było coś wspaniałego, nie, nie to że podał, ale to, z jaką ochotą to zrobił! Za nic, za dobre słowo "dziękuję" :-) Ehhh to trzeba mieć dar żeby tak porozumiewać się ze zwierzętami! Te borderki mają u niej lepiej niż nie jeden człowiek... psychicznie i fizycznie. :-)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 sty 2012, o 10:34

No właśnie, cały problem polega na tym, by pies CHCIAŁ to zrobić o co my prosimy.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 sty 2012, o 10:37

A ja postaram się w weekend nagrać filmik jak Gamoń szuka aportu lub pileczki i jak ... nie szuka np. rękawiczki :-P
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 sty 2012, o 12:07

mój pies napisał(a):No właśnie, cały problem polega na tym, by pies CHCIAŁ to zrobić o co my prosimy.

Bo to moim zdaniem powinno być tak, żeby pies był przekonany, że tylko i wyłącznie z panem jest fajnie, ciekawie i przyjemnie. Cała reszta to nudy, nie warte zachodu. Jedne psy się z tym rodzą, inne trzeba do tego uwarunkować. Jak? I to jest najtrudniejsze, szczególnie jak się nie ma za dużego doświadczenia czy predyspozycji. Na pewno jak najwięcej pracy, nawet zwykłego przebywania z psem a jak najmniej pozwalania żeby pies sam sobie znajdował zajęcie. Szczególnie z innymi psami.
Ale sorki, bo wyszedł mi off.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje