Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez anna » 30 cze 2016, 00:33

Witam. Od dwunastu dni jestem szczęśliwą posiadaczką suczki owczarka niemieckiego długowłosego . Mała ma 9 tygodni i 5 dni, mięsko surowe tj. wołowinka wcina dostałam wyprawkę royal canin ale nie bardzo chce jeść , warzywka i owoce przemycam w surowym mięsku dodatkowo CaniVition, siemię kupione w sklepie nie w aptece gdzie jest odtłuszczone i sama miełę w młynku, do tego twaróg prawdziwy, żółtko oraz olej lniany oraz olej z kwasami omega 3 i 6, z rybami poczekam. Rozpisałam się chcę zamiast royala dokarmiać małą karmą Taste of the Wild. Jeżeli ktoś z Was tu forumowiczy może coś na temat tej karmy się wypowiedzieć byłabym wdzięczna , mimo wszystko po składzie na pewno jest lepsza od royala.
Ostatnio edytowano 09 lip 2016, 22:50 przez anna, łącznie edytowano 1 raz
Pies o tyle zasługuje na dobre traktowanie, że nie powie jak człowiek co go boli i czy mu źle
Pies traktuje właściciela jak dziecko matkę z pełnym zaufaniem włącznie, nieludzkie jest nadużywanie tego zaufania
Pies nie ma IQ 130 jak my ludzie, zdaje się w wielu sprawach na nas i to na nas spoczywa obowiązek dbania o niego
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, niech nie bierze na siebie odpowiedzialności za psa ...
anna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Betti vom Ermeland
Imię: ANNA
Wiek: 45
Lokalizacja: mazury
Dołączył(a): 20 maja 2016, 22:57

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 30 cze 2016, 08:26

ta karma jest dobra, tylko jak karmisz surowym to nie powinno się dawać karmy. a czemu w ogóle chcesz ją jakąkolwiek karmą dokarmiać? z tego co piszesz to ona dobrze je i karma nie jest jej potrzebna. a nie ma co rozpychać psiego brzucha, żeby potem nie doprowadzić do nadwagi.

Autor postu otrzymał pochwałę
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 30 cze 2016, 09:34

Z siemieniem trzeba uważać ze względu na to że jest bardzo kaloryczne (1 łyżeczka to ok 49 kcal). U weta usłyszałem że do dziewiątego miesiąca psy budują kościec i w tym okresie mają zwiększone zapotrzebowanie na białko, wapń i fosfor (bardzo często są w tym okresie "chude jak szkapy" ;-)). Po dziewiątym miesiącu zaczynają budować mięśnie i do tego potrzebne są węglowodany. Na rynku jest wiele kompletnych karm dla szczeniąt które dostarczają wymaganą dzienną dawkę witamin i minerałów. Niestety wiele z nich nie ma w składzie węglowodanów. Dlatego wet zalecił podawanie produktów zbożowych (gotowany makaron lub ryż z marchewką i kurczakiem lub podrobami, olej lniany itp). Ponadto dostają pół porcji zalecanej dawki karmy calibra junior large i minerały ze względu na szybki wzrost. Patrząc na skład i dawkowanie karmy Taste of the Wild to jest to karma kompletna w związku z tym trzeba uważać aby nie przesadzić. Zwróć uwagę na odpowiedni stosunek białka zwierzęcego, wapnia i fosforu bo psina może się zacząć wygryzać.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez anna » 30 cze 2016, 23:55

Betina za dwa dni skończy 10 tygodni u weta byłam jak betinka miała 9 tygodni i 2 dni waga 6 kg 30 dkg powidziała , że zagłodzona jest trzymała nas godzinę u siebie nie polecała royala a miała go u siebie polecała karmić surowym mięsem ale nie kośćmi , trochę boję się barfa przy tak młodym psie
Pies o tyle zasługuje na dobre traktowanie, że nie powie jak człowiek co go boli i czy mu źle
Pies traktuje właściciela jak dziecko matkę z pełnym zaufaniem włącznie, nieludzkie jest nadużywanie tego zaufania
Pies nie ma IQ 130 jak my ludzie, zdaje się w wielu sprawach na nas i to na nas spoczywa obowiązek dbania o niego
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, niech nie bierze na siebie odpowiedzialności za psa ...
anna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Betti vom Ermeland
Imię: ANNA
Wiek: 45
Lokalizacja: mazury
Dołączył(a): 20 maja 2016, 22:57

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 01 lip 2016, 07:59

Pani Aniu nie chcę się wtrącać ale ile ona waży ? ja pierniczę to albo jest mega mała albo nie jadła w hodowli karmy i hodowca się nie przejmował, dla porównania moja w wieku 7 tygodni ważyła 7 kg a w wieku tym co pani napisała ponad 9 kg. życzę pani wszystkiego dobrego ale musicie ją troszkę utuczyć.

Autor postu otrzymał pochwałę
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 01 lip 2016, 09:47

czemu się boisz BARFa? a jak ona wygląda? jak sierść, jak sylwetka? je chętnie, zjada wszystko czy zostawia? masz może jakieś jej zdjęcia?

Autor postu otrzymał pochwałę
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez anna » 02 lip 2016, 00:26

Bardzo chętnie je, uwielbia twaróg ten prawdziwy. Jogurt to co pisałam wyżej kurze łapki ugotowałam obrałam a po nich bardzo luzna kupa nie obrażając nikogo sr....a.

-- 2 lip 2016, o 01:42 --

Jest bardzo żywa szybko się uczy nowych komend. Chcę porwać się z motyką na księżyc i betinę wystawiać. W porównaniu suczek , byłam druga i mogłam wybrać. Betti była duża w porównaniu do suczek z jej miotu myślałam , że to samczyk bo były wszystkie razem pieski i suczki, jest mocnej budowy i jest długa i pięknie robi stójkę ... W poniedziałek zważę ile przybyła na wadze . Jutro zrobię kilka fotek i postaram się wstawić zdjęcia Betiny
Pies o tyle zasługuje na dobre traktowanie, że nie powie jak człowiek co go boli i czy mu źle
Pies traktuje właściciela jak dziecko matkę z pełnym zaufaniem włącznie, nieludzkie jest nadużywanie tego zaufania
Pies nie ma IQ 130 jak my ludzie, zdaje się w wielu sprawach na nas i to na nas spoczywa obowiązek dbania o niego
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, niech nie bierze na siebie odpowiedzialności za psa ...
anna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Betti vom Ermeland
Imię: ANNA
Wiek: 45
Lokalizacja: mazury
Dołączył(a): 20 maja 2016, 22:57

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 02 lip 2016, 08:24

to super Pani Aniu że je i wesoła jest ale to naprawdę malutko jak ona tyle ważyła mając 9 tygodni i jeszcze tamte były mniejsze, dobrze weterynarz powiedział że wygląda na nie dożywioną. ja mam porównanie do swoich bo oboje w wieku 7 tygodni ważyli 7 kg w wieku 9 tygodni ważyli po 9 kg. mniejsza o to życzę wszystkiego dobrego i niech mała dobrze się chowa i rośnie zdrowa. pozdrawiam serdecznie :)i dużo radości z małej wam życzę
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 02 lip 2016, 09:20

anna napisał(a):Bardzo chętnie je,

ale je na zasadzie "mniam, mniam dobre jedzonko" czy na zasadzie "jej, nareszcie żarcie najem się na zapas, bo może nie być"? jeśli to pierwsze to wcale bym nie stawiała na zagłodzenie, może po prostu taka budowa.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Taste of the Wild

Nieprzeczytany postprzez anna » 02 lip 2016, 21:27

Obiecałam wstawić zdjęcia , tylko nie wiem jak proszę o pomoc
Pies o tyle zasługuje na dobre traktowanie, że nie powie jak człowiek co go boli i czy mu źle
Pies traktuje właściciela jak dziecko matkę z pełnym zaufaniem włącznie, nieludzkie jest nadużywanie tego zaufania
Pies nie ma IQ 130 jak my ludzie, zdaje się w wielu sprawach na nas i to na nas spoczywa obowiązek dbania o niego
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, niech nie bierze na siebie odpowiedzialności za psa ...
anna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Betti vom Ermeland
Imię: ANNA
Wiek: 45
Lokalizacja: mazury
Dołączył(a): 20 maja 2016, 22:57

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje