Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Testy na klubówkach i ich poziom - opinie forumowiczów.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 sty 2013, o 19:33

w I części?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez puma » 29 sty 2013, o 19:34

Czy zaliczyły ? Tego nie wiem ale powiem szczerze, że nie zdziwiłabym się gdyby tak było, a psy wyszły z tych testów z wysoką punktacją. Nie wiem sama co gorsze w tym filmiku, opłakany poziom pozorowania czy poziom występu psów. Ja się nie śmiałam, nie bawią mnie już takie scenki, raczej bardzo smucą. Psy niczemu niewinne, natomiast hodowcom i związkowcom-organizatorom przykładającym do tego procederu ręce powinno się wytatuować na czole jakiś znak rozpoznawczy. Zastanawiam się co będzie dalej ? Czy może być jeszcze gorzej ?
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 sty 2013, o 19:44

Szkoda mi tych psów - widać, że pan lubi pieskowi walnąć :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 sty 2013, o 19:49

Dokładnie, powinni dostać ostro po punktach, zarówno za te szarpanie ze strony właścicieli, jak i niesumienne, nierzeczowe przygotowanie psa do testów.
Ja rozumiem że psa można stłamsić ostrą korektą na posłuszeństwie w trakcie przygotowań na placu, ale nie do jasnej ciasnej robić takie rzeczy na egzaminie z "przygotowanym psem"... Jak robić coś, to robić to porządnie. Ah ta polska jakość...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 29 sty 2013, o 19:50

Żenada :/ Przewodnicy, jak i pozorant - ten sam poziom.
Psy...no cóż, szkoda mi futer. Nie ich wina, że są, jakie są :(
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 29 sty 2013, o 20:14

Obejrzałam prawie całą I część. Dla mnie psy źle wyszkolone, o pozorancie się nie wypowiem , bo się nie znam. Uczestników testów cofnęłabym na szkolenie PT. Jeżeli tak wyglądają testy, to ja spoko mogę iść na PT - dostanę papier i będę się chełpić :-P
Co do szrpania psów ... widziałam coś takiego na jednej z wystaw w klasie użytków.
Dla mnie to niedociągnięcia w szkoleniu, ludzka "duma" i brak samokrytyki. Ciekawe co na to szkoleniowcy, którzy tak wyszkolone psy wypuszczają spod swoich skrzydeł.

Autor postu otrzymał pochwałę
Szpak
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 29 sty 2013, o 21:02

Puma - ja właśnie obawiam się, że mogły zaliczyć i dlatego takie pytanie zadałam.

Szpak - a cóż szkoleniowcy? Normą jest, że na 2-3 tygodnie przed Klubówką na boiskach zjawia się bardzo dużo właścicieli z psami. Żeby nauczyć je gryźć. Żeby zaliczyły testy. Po klubówce znikają jak kamfora. Szkoleniowiec bierze kasę, robi co może i tyle. Jak ktoś kiedyś mądry powiedział: z g...a bicza nie ukręcisz. Winni są hodowcy. I sędziowie. I ludzie, którzy potomstwo takich psów kupuje.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 29 sty 2013, o 21:31

Komentarzy na temat akurat tych testów na klubówce było wiele i raczej mało pochlebnych. Temat był gorący (do tego stopnia, że forum jacentus zostało przez Jacka Żydzika zamknięte) :-(
Np. na pewnym forum
"Panie ( ciach )- sedzio prob pracy to jest nie do pomyslenia aby sedzia na testach, sedziujac je, mowil do mikrofonu aby szybko biec do psow!!!
Testy to nie tylko pokaz gryzienia!!!
Nie wiem czy pan wie ale wszystkie psy przystepujace do testow mialy zdany egzamin IPO1. IPO 1 sklada sie z trzech czesci A, B, C, i tylko w czesci A (slad) mamy psa na "smyczy". W czesci B (posluszenstwo) jak i w C (obrona) nie wolno nam dotknac lancuszka!!!! Jedynym momentem przytrzymanie psa jest, jak jestesmy na podstawie przy probie odwagi, ale aby tam sie znalezc trzebaq doisc z psem nie dotykajac go!! No baa, proste wszyscy to wiedza, ktorzy zdaja egzaminy. Pan nie wie bo pan nigdy nic nie wyszkolil!!! Panu sie nawet nie chcialo regulaminu przeczytac!!! Testy byly tragiczne i praca pozorantow tez ale to z panskiej winy!!! Pozorant w namiocie nie patrzy czy pies idzie czy nie idzie. Patrzy na sedziego! To sedzia daje znak kiedy ma pozorant wyskoczyc z namiotu!!! Ale to pan nie mial o tym pojecia!!! stad te cyrki. To sedzia decyduje kiedy sie daje druga komende, kiedy sie do psa podchodzi. A pan mowi przez mikrofon zeby biec do psow !!! KOMPROMITACJA!!!!"
...
"Co do reszty wypowiedzi - chyba w KON-ie tak zawsze było, jest i niestety chyba jeszcze jakiś czas będzie - testy to pięta achillesowa klubówki."

Na pytanie, czy wszystkie psy zaliczyły te testy, odpowiadam, że nie wszystkie, ale niestety wyniki testów były na jacentusie i teraz nie ma możliwości ich podlinkowania. Wyniki były słabe. Tylko kilka psów zaliczyło to na jakimś poziomie, np.
http://www.youtube.com/watch?v=3_ZklBXi ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=3Kj-KxuL ... e=youtu.be

Mnie również zastanawia, czemu ma służyć taka "konstrukcja" testów na klubówce?
Jeżeli w TSB jedna część to "napad" a druga "obrona" to naprawdę można mieć wątpliwości oglądając filmiki z pracą owczarków na klubówce, czy one wiedzą co mają robić i dlaczego, a przede wszystkim jak. :przerażenie:
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 29 sty 2013, o 21:49

Kompletne wyniki wszystkich klas oraz wyniki testów klasy użytkowej są TUTAJ
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 30 sty 2013, o 12:01

Oglądnęłam sobie z ciekawości i inne filmy z testów na klubówce.
Niech ktoś powie, błagam, że to jakieś żarty i fotomontaż jest :-( .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje