Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Testy na klubówkach i ich poziom - opinie forumowiczów.

Nieprzeczytany postprzez puma » 30 sty 2013, o 12:31

Jednak sporo psów zaliczyło ...
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 sty 2013, o 12:33

Tak sobie na to patrzę oczami zupełnego laika i jedyne, co mogę zauważyć, to to,że psy szarżują na pozoranta zupełnie bez energii, a przewodnicy nie mają kontaktu z psami.
Przecież powinni się nakręcać na taką pracę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 30 sty 2013, o 13:33

puma napisał(a):Jednak sporo psów zaliczyło ...

Masz rację Magda. Tylko smutne te punkty. Dla mnie nie byłaby to żadna przyjemność. ;-)

-- 30 sty 2013, o 13:35 --

MarzenaG napisał(a):Oglądnęłam sobie z ciekawości i inne filmy z testów na klubówce.
Niech ktoś powie, błagam, że to jakieś żarty i fotomontaż jest :-( .

Niestety nie Marzenko. To nie żart, to nie fotomontaż. Co więcej, na światówce testy też nie są powalające :-( Usprawiedliwia się to tym, że to eksterierki :-((
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 30 sty 2013, o 13:44

gochadrozdek napisał(a):Usprawiedliwia się to tym, że to eksterierki :-((

Ale owczarki niemieckie! I to klasa użytkowa!

A potem się takie psy rozmnaża :głupol:.

Ale cóż, mamy efekty hodowania "na urodę" :mur: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Kamila » 30 sty 2013, o 14:09

Zal patrzec...kontakt z przewodnikiem zerowy, pasja-brak,popedy-nawet jesli byly to nie ja nie widze.Tak sobie wlasnie mysle, z moim psiurem raz w tygodniu jezdzimy na zajecia do Schutzhund Club(niestety w Anglii szkolenie z tropienia i obrony mozna zrobic tylko w takim klubie a tych w calej Wielkiej Brytani niewiele- jezdzimy ponad 100km). W Wielkiej Brytani wogole nie ma obowiazku szkolenia( pies musi tylko umiec zachowac sie w ringu) takze tropienie czy obrone robia tylko pasjonaci dla samej pasji i radosci jaka to szkolenie z psem im daje.
W klubie do ktorego jezdzimy tylko moj pies jest z niemieckiej lini wystawowej, pozostale to uzytki z Czech i Slowacji. Roznica w popedach miedzy moim psem a pozostalymi widoczna golym okiem nawet dla laika ale to co zobaczylam na tym filmiku to jakas tragedia...w porownaniu do psow z filmiku moj psiak to rewelka jest...a w klubie ostatnio ktos powiedzial mi ze psiak ma za slabo rozwiniete popedy wiec szkolenie bedzie bardzo dlugie i ciezkie. Ciekawe co by powiedzieli po zobaczeniu tego filmiku...no ale ludzie tam od lat pracuja tylko z psami z lini uzytkowej i jak mi sami na poczatku powiedzieli nie maja doswiadczenia z psiurami z lini wystawowej wiec wydaje im sie ze ten moj psiur to sie tak srednio do tego sportu nadaje.....po obejrzanym filmiku stwierdzam ze MOJ PSIUR JEDNAK SIE NADAJE...przynajmniej widze w nim pasje i chec wspolpracy ze mna.
Kamila
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazir
Imię: Kamila

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 30 sty 2013, o 16:43

gochadrozdek napisał(a): Usprawiedliwia się to tym, że to eksterierki :-((

:nołobuzie: Przez Ciebie teraz muszę pracować jeszcze intensywniej. Nie chcę, żeby Ursa była uważana za wypranego z popędów sierściucha. Jak nam nie wyjdzie, to będzie tylko i wyłącznie moja wina :ooops: Ona ma potencjał, jeno mi umiejetności brakuje, ale pracuję nad tym :lool:
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 30 sty 2013, o 18:15

Psy championy wyprane z popędów. Smutne i tragiczne że takie psy są dopuszczane do hodowli.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez OregON » 30 sty 2013, o 18:57

puma napisał(a):

To nie pierwszy i nie ostatni filmik z testów na klubówkach, który krąży w sieci jednak postanowiłam podlinkować. Ciekawa jestem Waszego zdania w tym temacie, jak Wam się podoba poziom pozorowania, jak oceniacie poziom testowanych psów ? Myślę, że tematyka warta poruszenia, ja pozwolę sobie jeszcze potrzymać w tajemnicy moje zdanie i poczekam na pierwsze odpowiedzi :-)

Nie byłam do końca pewna,w którym dziale to zamieścić, bo do sportów mi to do końca nie pasowało. Ewentualnie proszę modów o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce.

ehhhhh :-(( no i wyślij coś Tomeczkowi... to zaraz wszystkim ziomeczkom porozsyła i dym będzie czyimiś rąsiami robić :głupol: fuj!

a tak swoją drogą, ileż na tym forum est osób które mogą coś powiedzieć na temat poziomu pozorowania a i nawet samego występu psów? No chyba nie wiele :mur:

Kolejna rzecz - Ty, Magda, podobno zawiesiłaś swoją aktywność na forum, czy jestem do tyłu? :nołobuzie:

I na koniec: liczę na Was i występy Waszych wybitnych psów na klubowej, choćby po to, żeby pokazać tym wszystkim złym hodowcom jak powinien pracować owczarek :-P i mówię od razu - nie bronię ich, dla mnie te testy to również jest żenada.
Ostatnio edytowano 30 sty 2013, o 19:06 przez OregON, łącznie edytowano 1 raz
OregON
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 30 sty 2013, o 19:05

OregON napisał(a):
ehhhhh :-(( no i wyślij coś Tomeczkowi... to zaraz wszystkim ziomeczkom porozsyła i dym będzie czyimiś rąsiami robić :głupol: fuj!

a tak swoją drogą, ileż na tym forum est osób które mogą coś powiedzieć na temat poziomu pozorowania a i nawet samego występu psów? No chyba nie wiele :mur:

Gdybym nie miała nic do powiedzenia na temat jakości pozorowania czy to na klubówkach czy gdziekolwiek indziej to gwarantuję Ci, że nie zakładałabym tego wątku :-) Jesteśmy na forum owczarkowym, większość użytkowników ma eksteriery z tego co się orientuję i budowanie świadomości chyba nie jest niczym złym, uważam, że wprost przeciwnie. Może im głośniej będzie na ten temat tym szybciej się zmieni coś w hodowli ONa na lepsze (o ile w ogóle).

-- 30 sty 2013, o 19:19 --

OregON napisał(a):Kolejna rzecz - Ty, Magda, podobno zawiesiłaś swoją aktywność na forum, czy jestem do tyłu? :nołobuzie:

I na koniec: liczę na Was i występy Waszych wybitnych psów na klubowej, choćby po to, żeby pokazać tym wszystkim złym hodowcom jak powinien pracować owczarek :-P i mówię od razu - nie bronię ich, dla mnie te testy to również jest żenada.

Zajrzyj do wątku Pumy, pisałam tam, że zawieszam swoją aktywność do końca ubiegłego roku na pewno.
Na mnie nie ma co liczyć, ja nawet w wystawianie się nie bawię, do testów też podchodzić z Pumą nie będę z tej racji, że hodować na niej nie zamierzam. Wystarczająco jest w Polsce hodowli, lepszych czy gorszych.

Nie każdy eksterier musi być wybitny, nie każdy musi mieć zadatki na czołówkę MŚ IPO. Ale pies, którego dopuszcza się do hodowli powinien być przynajmniej ZRÓWNOWAŻONY, większość z tego filmiku na takie nie wygląda.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 30 sty 2013, o 19:39

OregON napisał(a):
puma napisał(a):

To nie pierwszy i nie ostatni filmik z testów na klubówkach, który krąży w sieci jednak postanowiłam podlinkować. Ciekawa jestem Waszego zdania w tym temacie, jak Wam się podoba poziom pozorowania, jak oceniacie poziom testowanych psów ? Myślę, że tematyka warta poruszenia, ja pozwolę sobie jeszcze potrzymać w tajemnicy moje zdanie i poczekam na pierwsze odpowiedzi :-)

Nie byłam do końca pewna,w którym dziale to zamieścić, bo do sportów mi to do końca nie pasowało. Ewentualnie proszę modów o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce.

Kolejna rzecz - Ty, Magda, podobno zawiesiłaś swoją aktywność na forum, czy jestem do tyłu? :nołobuzie:

Anka dla Ciebie pies uciekający z pola pracy, nieinteresujący się łupem (rękawem), wąchający trawkę jest OK? Dla mnie to porażka.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje