Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Testy na klubówkach i ich poziom - opinie forumowiczów.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 sty 2013, o 19:48

Jak ja lubię jak wypowiadają się w poważnych tematach osoby. które się nie ujawniają i psują tym atmosferę forum.
Magda dobrze zrobiła że wstawiła tutaj taki filmik poglądowy, bo nie każdy ma możliwość podjechania na taką imprezę. I to co jest na filmiku, zdecydowanie różni się na minus od tego co osoby biorące udział w tej dyskusji mieli możliwość widzieć na oczy pracując z własnym psem lub oglądając psa świetnie wyszkolonego.
Naprawdę widziałam psa któremu Hodowcy zależało tylko na tym aby jakoś zdać to IPO czy IPOV do uprawnień, ale mimo to jego pies pracował o niebo lepiej od najlepszego psa na tym filmiku. Dlaczego? Bo pracował z profesjonalistami, a do tego sumiennie i miał świetny kontakt ze swoim psem, nie musiał go ani szarpać ani nic.
Dla mnie porażka, nie rozumiem po co oczerniać osoby które nie planują hodowlanki, ale w temacie popędów i karności coś wiedzą bo mają z tym styczność na co dzień. Przecież to widać gołym okiem że jakości w tych testach nie ma prawie że żadnej. A dlaczego ja z Nazgulem w OBI w zeszłym roku nie wystartowałam? Bo z nieprzygotowanym psem na ocenach "dobrych czy bdb" to dla mnie wiocha. Wolę dostać ocenę dobrą wiedząc że się starałam i zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby pies pięknie pracował tyle że mi się noga powinęła, niż ocenę dobrą za niechlujstwo, z przymkniętym okiem.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 30 sty 2013, o 19:52

puma napisał(a): Może im głośniej będzie na ten temat tym szybciej się zmieni coś w hodowli ONa na lepsze (o ile w ogóle).

Nie zmieni, bo bębni się o tym już od wielu lat, gdzie hodowcy piszą postulaty do Klubu Owczarka Niemieckiego o zmiany w regulaminie testów, o wprowadzenie obowiązkowych egzaminów dla suk (no może chociaż BH wpiszą jako obowiązek, bo takie słuchy chodzą). Ale inni hodowcy nie są tym zainteresowani i tak się przekomarzają :mur:
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez puma » 30 sty 2013, o 20:06

gochadrozdek napisał(a):Nie zmieni, bo bębni się o tym już od wielu lat, gdzie hodowcy piszą postulaty do Klubu Owczarka Niemieckiego o zmiany w regulaminie testów, o wprowadzenie obowiązkowych egzaminów dla suk (no może chociaż BH wpiszą jako obowiązek, bo takie słuchy chodzą). Ale inni hodowcy nie są tym zainteresowani i tak się przekomarzają :mur:

Musi się coś zmienić. Skoro gorzej już być nie może to teraz czas na przełom w drugą stronę :-) Ja cały czas mam nadzieję.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 sty 2013, o 20:13

Testy czy egzaminy, do których psa się przygotowuje, nie dają moim zdaniem wystarczających informacji o predyspozycjach psychicznych zwierzęcia. Jak było widać w zalinkowanym w Hyde-Parku filmiku
- mysz może skakać przez przeszkody i grać w koszykówkę, jesli zostanie odpowiednio uwarunkowana. Jednak na pewno tych umiejętności nie przekaże swoim potomkom.
Psy z przedstawionego filmu z testów miały chyba gorszych trenerów niż sympatyczne myszki. I chyba bardziej bały się ludzkiej ręki. W ogromnej większości prezentowały się tak, jakby zmuszano je do zachowań, na które nie miały najmniejszej ochoty. Biedne, bardzo biedne ON-ki. Ale czy takie owczarki muszą być rozmnażane????

Zofia Mrzewińska
Ostatnio edytowano 30 sty 2013, o 20:16 przez Zofia, łącznie edytowano 1 raz
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez OregON » 30 sty 2013, o 20:15

saacrum napisał(a):
OregON napisał(a):
I na koniec: liczę na Was i występy Waszych wybitnych psów na klubowej, choćby po to, żeby pokazać tym wszystkim złym hodowcom jak powinien pracować owczarek :-P i mówię od razu - nie bronię ich, dla mnie te testy to również jest żenada.

Anka dla Ciebie pies uciekający z pola pracy, nieinteresujący się łupem (rękawem), wąchający trawkę jest OK? Dla mnie to porażka.

Monia, proponuję dokładniej czytać wypowiedzi, patrz wyżej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o fakt, że każdy opluwa, a sam... nic nie pokaże. Proszę, proszę, mamy możliwości, mamy sposobności, a więc róbmy! Pracujmy! I pokazujmy! A na końcu krytykujmy.
OregON
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 30 sty 2013, o 20:22

Przepraszam, ale krytyk literacki niekoniecznie jest literatem, tak jak krytyk filmowy nie kręci filmów. Żeby się wypowiadać nie trzeba samemu osiągnąć tytułu mistrza kraju. Odrobina pojęcia o popędach i wyszkoleniu wystarczy, żeby wiedzieć co się na tych filmikach widzi. :mur:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez puma » 30 sty 2013, o 20:22

OregON napisał(a):Monia, proponuję dokładniej czytać wypowiedzi, patrz wyżej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o fakt, że każdy opluwa, a sam... nic nie pokaże. Proszę, proszę, mamy możliwości, mamy sposobności, a więc róbmy! Pracujmy! I pokazujmy! A na końcu krytykujmy.

Przejrzyj jeszcze raz wątek, zobacz kto się wypowiedział, a potem mów o tym, że nikt nic nie pokazuje :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez OregON » 30 sty 2013, o 20:24

A cóż nam daje 9485955940303856 z kolei dywagowanie i płacz nad rozlanym mlekiem? Jaki stan owczarka w Polsce - każdy widzi. Wystarczy się kopnąć na najbliższą owczarkarską lub na najbliższy egzamin. Chcemy coś zmieniać zacznijmy od siebie :) Pytanie tylko: JAK?...

-- 30 sty 2013, o 20:25 --

puma napisał(a):
OregON napisał(a):Monia, proponuję dokładniej czytać wypowiedzi, patrz wyżej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o fakt, że każdy opluwa, a sam... nic nie pokaże. Proszę, proszę, mamy możliwości, mamy sposobności, a więc róbmy! Pracujmy! I pokazujmy! A na końcu krytykujmy.

Przejrzyj jeszcze raz wątek, zobacz kto się wypowiedział, a potem mów o tym, że nikt nic nie pokazuje :-)

Owszem - przejrzałam i owszem - wiem kto i co robi ze swoim psem :-) easy. nie powiedziałam, że nikt niczego nie pokazuje.
OregON
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 sty 2013, o 20:42

Co nam daje? Chociażby uświadamianie ludzi, że są związkowe Hodowle i hodowle. Przykro mi to napisać, ale w związku istnieją hodowle które rozmnażają psy lub rozmnażały również bez rodowodów. Dlaczego więc by nie porozmawiać o tym jak źle lub dobrze się dzieje na testach u ONków? Nie każdy przed zakupem psa był na placu szkoleniowym. Ja uwielbiam chwalić jeśli coś co jest godne chwalenia. Ale w wypadku tych testów nadział się na mą pochwałę raptem jeden ONek... a temat brzmi - opinie forumowiczów. Po co znów najeżdżać na siebie wiedząc, że to forum pasjonatów? I że chcemy dobrze? Bo nie każdy lubi IPO ze swoim psem, ale popatrzeć lubi na dobre czołówki i radosną pracę psa. :)
P.S. Wiem co mówię, bo kiedyś się "nadziałam" na sprawę pewnej hodowli yorków gdzie suczka hodowlana była rozmnażała 2x w roku. Z tego co wiem sprawa została zgłoszona do związku, ale jakie konsekwencje ta osoba poniosła to już nie wiem.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 sty 2013, o 21:02

Na testy zgłaszali się - tak sądzę - ludzie, którzy planowali rozmnażanie swoich psów. A więc to oni mają zaprezentować psy, po których warto brać szczeniaki, od hodowców należy tego wymagać. Tak jak od każdego producenta.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje