Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o nowych filmikach, recenzje i komentarze.

Re: [Nowy film] Testy psychiczne ras obronnych

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 gru 2012, o 21:47

Brawurka napisał(a):AnnaJagna dzięki za linki. Znalazłam po nich jeszcze taki: https://www.youtube.com/watch?v=64wEO7-jN8U
Jest na nim cały test na jednym psie.

Zupełnie inaczej się te testy ogląda. Są ciekawe i przyjemnie się obserwuje reakcje psów. Nawet początkujący psiarz (np. taki jak ja) zauważy, że coś jest nie tak z tymi polskimi testami... . Szkoda.
Rady Pani Zofii biorę sobie do serca, bo na jednym psie to się na pewno u mnie nie skończy. :nołobuzie:

Ponownie z innej beczki... Te przykucająco-podskakujące osoby w czarnych płaszczach wyskakujące z lasu są bardzo śmiesznie (chociaż psom pewnie do śmiechu nie jest...). Przypomina mi się szpieg z krainy deszczowców albo duch z gry Pac Man. Nie zachowałabym powagi podczas takiego testu :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 6 gru 2012, o 21:56

AnnaJagna napisał(a):... Te przykucająco-podskakujące osoby w czarnych płaszczach wyskakujące z lasu są bardzo śmiesznie (chociaż psom pewnie do śmiechu nie jest...). Przypomina mi się szpieg z krainy deszczowców albo duch z gry Pac Man. Nie zachowałabym powagi podczas takiego testu :lool:

Miałam to samo skojarzenie, brakowało tylko, żeby mruczał "carrrraba" :roftl:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 7 gru 2012, o 07:49

W Polsce jeszcze jest jeden problem z wprowadzeniem szwedzkich testów - oburzeni przewodnicy. Bo jak to jest - ja mam przekazać smycz z moim psem obcej osobie???? I pies ma z nią odejść kilkanaście metrów???? Toż to zdrada przewodnika jest :-( . Potem mi psa ukradną, bo będzie miał zaufanie do obcych.

A prawda jest taka, że pewny siebie, zrównoważony pies nie będzie miał żadnych oporów przed pójściem kilkanaście kroków z przyjaźnie nastawioną osobą, tym bardziej, gdy przewodnik pozostaje w zasięgu wzroku. I nie jest to żadna zdrada przewodnika :lool: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 7 gru 2012, o 11:31

Tak się zastanawiam kto promuje taki obraz psa kochającego rodzinę i dzieci, jednocześnie nieufnego w stosunku do obcych, super wiernego ostrego stróża i niedającego się ukraść. SUPERDOG po prostu.
Czy Związek nie jest odpowiedzialny za szerzenie wiedzy na temat psów? Czy poprzez przeprowadzanie tych "testów" nie utwierdza w ludziach tego mitu superpsa pogłębiając jednocześnie ignorancję?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 gru 2012, o 12:18

Związek jest organizacją zrzeszającą właścicieli i hodowców psów - jest dokladnie taki jak przeciętny polski wlaściciel i przeciętny rozmnażacz.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 10 gru 2012, o 22:26

Czy można testu pokazanego na filmie nie przejść? Bo mam wrażenie, że każdy uwiązany pies zachowa się tak samo...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 11 gru 2012, o 08:06

Wadera napisał(a):Czy można testu pokazanego na filmie nie przejść? Bo mam wrażenie, że każdy uwiązany pies zachowa się tak samo...

Zdarza się, że psy nie zdają testu psychicznego. Ale to raczej z powodu reakcji na strzał, a nie z powodu "złej" reakcji na pozoranta.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 11 gru 2012, o 11:12

Pies, który nie rozumie ograniczenia łańcuchem, może próbować uciec przed atakiem. Może próbować ucieczki zwierzę lękliwe. Nie zaliczyliśmy. Co wtedy? Ano zapisujemy się do szkółki oferującej przygotowanie do testów i szybko zwierzątko zrozumie, że jeśli skoczy do przodu, to napastnik ucieknie. Najbardziej lękliwe zwierzątko po jakimś czasie nauczy się, że jak chce życ, to musi miotać się w stronę atakującego. I tak bez problemu na drugim podejściu zaliczamy testy i do hodowli otwarta droga.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 11 gru 2012, o 14:57

No tak, ktoś kto wydał niemałą kwotę na psa nie dopuści do tego by mu się nie "zwróciło"...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez jaruś » 12 gru 2012, o 22:35

Dlaczego zaraz "zwróciło". Sami namawiacie na tym forum do kupna psa z hodowli lub wzięcia ze schroniska (ja też tak uważam). Niestety w tym kraju jest jak jest i hodowcy muszą się do tego dostosować wielu to się nie podoba. Pani Zofia na pewno wie, że 99% hodowców nie ma nic do powiedzenia. Przygotowanie psa do naszych testów często przynosi więcej szkody niż pożytku i zabiera mnóstwo czasu, który można by było lepiej spożytkować dla dobra psa.
jaruś
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Caro
Imię: Jarek

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje