Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o nowych filmikach, recenzje i komentarze.

Re: [Nowy film] Testy psychiczne ras obronnych

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 28 sty 2013, o 20:16

Andrzej .... :nołobuzie:
Zasmuciłam się ogromnie. Ja walczę z popędem łupu, a Ty świetnie się przy tym bawisz? To, że zwierz ucieka przed Bono nie oznacza, że jest to forma zabawy - to ucieczka, instynkt samozachowawczy. Jak jakiś debli będzie ganiał Cię po ulicy z nożem, a Ty będziesz uciekał, to też uznasz to za świetną zabawę. Wątpię.
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 sty 2013, o 20:39

Od kilku wypowiedzi mam wrażenie, że Pan Adrzej świetnie bawi się z nas. Być może nie mam racji, ale dla mnie temat jest zamknięty.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 28 sty 2013, o 20:40

Dokładnie takie samo wrażenie odnoszę. :negatyw:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 sty 2013, o 20:41

Nie chciałam pisać tak wprost,żeby nikogo nie urazić, ale faktycznie, odniosłam takie samo wrażenie.
Następnym razem będę z grubiej rury zapodawać.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 28 sty 2013, o 20:45

Ja zawsze mówię,że "zło powraca".Jeszcze lochy pójdą za tym psem :pała:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 sty 2013, o 20:58

14ruda napisał(a):Ja zawsze mówię,że "zło powraca".Jeszcze lochy pójdą za tym psem :pała:

Ja bym raczej życzyła mandatu jego panu...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez andykan » 28 sty 2013, o 21:01

vega_bw napisał(a):Czytam sobie Wasze posty i staram się zrozumieć Andrzeja.
Nie chcę go urazić w żaden sposób, ale mam takie wrażenie,że szczyci się tym,jaki jest jego pies, a każda uwaga odnośnie Bono traktowana jest jako zaczepka. Poprawcie mnie, proszę, jeśli się mylę.
Sytuacje opisane mogą być niebezpieczne zarówno dla psa, jak otoczenia, czy właściciela- to już zostało napisane.
Nie jestem zwolennikiem psów-cyborgów, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy mój pies pogoni ot, tak sobie, za dzikami, sarnami, czy kaczkami lub w inny sposób wywinie się spod mojej kontroli.
W takich sytuacjach mogę mieć pretensje tylko do siebie,że czegoś nie dopilnowałam.
Tak samo rzecz ma się do podgryzania: jedyną dopuszczalną formą kontaktu psiej paszczy z moją twarzą i rękami jest lizanie.
Zastanawiam się, jak by zareagował Bono na podanie z Andrzejowych ust kawałka mięsa?

Witaj, bierze mi z ręki (z ust nie próbowałem) mięso jak "komunię" (przepraszam za to okreslenie ale jest ono odpowiednie) bardzo delikatnie. Liże mnie po twarzy, lubi moje uszy (mam całe). Mogę mu zabrać kość z pyska. Ogólnie nie jest ludojadem. Bardzo lubi kocie jedzenie a koty jego. Czasem jedza z jednej miski, ale nie przeszkadza mu to gonieniu za tym samym kotem. Nawet w iskaniu mnie czy jak inni piszą w iskaniu jest delikatny. Nie puszczam go wolno tam gdzie są sarny. Z dzikami nie zadzieramy, lwa nie spotkaliśmy. Nie lubie krwawych zabaw, w życiu nie zabiłem nawet karpia. Ale wszystkie Wasze uwagi przyjmuję z pokorą. Staram się zrozumieć trendy w wychowaniu psa, wychować siebie dla psa. Troche prowokuję bo czytam Wasze uwagi na tym forum i widzę czasem pomieszanie i staję się czasem przewrotny. Wywołałem święte oburzenie u niektórych, zostałem skarcony - należało mi sie. Popełniałem i popełniam błędy w wychowaniu psa, ale wierzcie mi dbam o bezpieczeństwo ludzi, zwierzat , psa a tym samym swoje.
pozdrawiam

-- 28 sty 2013, o 21:04 --

14ruda napisał(a):Ja zawsze mówię,że "zło powraca".Jeszcze lochy pójdą za tym psem :pała:

Nie rozumie o jakim "złu" ty mówisz. Chodzę często po lasach na Roztoczu i nie życz mi spotkania loch. Nie życzę Ci niczego złego, ale ...przesadzasz.
andykan
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 sty 2013, o 21:40

Przewrotność, a bawienie się cudzym kosztem, to dwie różne sprawy.
... i tyle na ten temat...
Powodzenia w wychowaniu pupila.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 28 sty 2013, o 21:50

andykan napisał(a):Nie rozumie o jakim "złu" ty mówisz. Chodzę często po lasach na Roztoczu i nie życz mi spotkania loch. Nie życzę Ci niczego złego, ale ...przesadzasz.

Ja Ci nie życzę źle.Napisałam trochę ironicznie odnosząc się do Twoich wypowiedzi.Ja nie życzę kotom i kaczkom spotkania Twojego psa, któremu Ty pozwalasz na nie polować(bo pogoń psa za innym zwierzem to polowanie bez względu na skutek a nie zabawa jak piszesz).Wiesz,że Twój pies nie ma szans w spotkaniu z lochą tak samo jak kot czy kaczka z Twoim psem jeśli je dogoni.Trochę empatii i wyobraźni.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 sty 2013, o 01:29

andykan napisał(a):
kalyna napisał(a):
andykan napisał(a)::) hahah
pacyfistą to on nie jest. Chyba traktował to jak zabawę. Nigdy nie uczyłem go ataku, rewirowania itd. W czasie zabawy nadstawiam i chwyta mnie za lewe przedramię. Aportuje z wody, gonił dzikie kaczki, koty są jego pasją.

:-O No i po co on Ciebie chwyta? przecież pozorant ma rękaw, który pies dostaje.. a nie dla samego chwytania ręki.
Jak dla mnie to jest proszenie się o kłopoty.. ale niech wypowiedzą się doświadczone osoby...

Gonienie zwierzyny.. to w innym temacie są posty, o to aby psa oduczyć gonienia,a ty w nim to wzmacniasz...

Będę złośliwym, piszesz by nabijać posty, czy nabijać się ze mnie? Czy Ty za bardzo nie chcesz uczłowieczać psa? Jestem pacyfistą a koty na podwórku bawią się z Bono, bo zawsze mu uciekają, jak nie na drzewo,t o w inną dziurę. Kaczki mu zawsze odfrunęły.

Nie, nie muszę pisać postów, aby nabić sobie licznik. Napisałam, jak to odbieram.

A z tego wynika, że nie wiesz jak wygląda zabawa psa i kota. Na forum jest wiele różnych zdjęć psów i kotów, wystarczy pooglądać i zobaczyć jakie relacje między nimi panują.

Ja staram się nie uczłowieczać psa, a jedyne co to poznać jego naturę. Natomiast to Ty go chcesz uczłowieczyć. Dla Ciebie to zabawa, a dla psa naturalne zachowania.

My się przejmujemy każdym przypadkiem, aby pomóc, doradzić.. No ale widać nie każdy chce ją otrzymać.
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje