Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Thrima wita

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 13 kwi 2013, o 17:09

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem Ada zwana także Thrimą i niecierpliwie czekam na swojego owczarka. Szczeniaka mam już zamówionego, narazie czekam na cieczkę... Sunia się zbiera do niej strasznie powoli, pewnie przez tą zimę przydługą. Na razie powiem tylko, że będzie to czeski użytek. Nie chcę zapeszać, bo w kolejce po pieska jest przede mną 5 osób. Dlatego trzymajcie proszę kciuki za liczny miot!

Aby umilić sobie to paskudne czekanie będę tu często zaglądać. Zawsze to dodatkowa porcja wiedzy przed przybyciem malucha.

Jestem wrocławianką ale obecnie mieszkam w Jeleniej Górze, jest tu może ktoś z okolic?

(Kapitalna ikona, aż ją muszę dodać :on: )
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Re: Thrima wita

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 13 kwi 2013, o 17:35

Witam serdecznie tez mam dopiero 5ipol m-ca sunie Kore niestety jestem spod Katowic poprzednia mi odeszła za Teczowy Most miała 16 lat i paraliz tylnych lap. Wytrzymałam tydzien i kupilam wtedy 3i poł miesieczna. pozdrawiam
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 13 kwi 2013, o 19:25

Danuta - nie dziwię się, smutny strasznie jest dom bez psa.

Ja jakoś pozostając w klimacie owczarkowym zapomniałam pokazać obecnego domownika... Oto Lukas:
Obrazek
Może i gdzieś w Jego genach jakiś owczarek się przewinął, ale jest to wątpliwe, a na pewno nie udowodnione.
Lukas został adoptowany z Fundacji Dom Tymiaska, ktoś porzucił go gdy był jeszcze młodym podrostkiem. Jest z nami od tej zimy, ma trzy lata.
Moim zaniem to najmilszy pies świata, uśmiecha się do każdego, życzliwie podchodzi do kotów i ptaków. Uwielbia biegać i bawić się polarowym szarpakiem, choć zabawy musiałam Go uczyć od zera. Na początku bawiłam się sama w gonienie piłeczek i zagryzanie szarpaków (opinia u sąsiadów przesądzona), by zrozumiał, że tak można w ogóle.

Mam nadzieję, że będą z nadchodzącym maluchem świetnymi kumplami.
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 13 kwi 2013, o 22:22

Witaj. :)

Piękny pies, super, że adoptowany i super, że teraz czekasz na czeskiego użytka. :) :) Będę trzymać kciuki, żeby wymarzony szczylek u Ciebie zamieszkał. :)
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2013, o 22:32

Witaj na forum :).
Powiedz proszę, o co chodzi z tą opinią sąsiadów? Przecież piszesz że kochające z niego psisko, co z resztą bez czytania można wywnioskować z jego zadowolonych oczysk :). Przypomina mi psa, którego adoptował mój znajomy :).
Czas oczekiwania na szczylusia jest fajny, można wieeeele rzeczy jeszcze raz przestudiować, wszystko dopiąć na ostatnie guziki aż po uszy ;-).

Pozdrowionka i drapanko dla Lukasa!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 13 kwi 2013, o 23:14

Z tą opinią sąsiadów mam na myśli widok mnie goniącej piłkę po ogródku. Nie wspominając o samotnym polowaniu na szarpak... Zapewniam, że włożyłam w to wiele zaangażowania. Można by pomyśleć, że to jakiś atak psychozy czy co.
A tak serio - do tej pory nie było osoby która oparła by się urokowi osobistemu Lukasa.

Taak, staram się czas oczekiwania wykorzystać jak najlepiej, choć co za dużo, to niezdrowo. A ja już czekam naprawdę sporo, tak się cześniej układało.

Za to mam zapas psich zabawek, że hohooooo...
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 13 kwi 2013, o 23:38

Hej Ada!
Masz fantastyczny avatar. Aż się chce takiego owczara domalować po lewej stronie, haha. Już niedługo :-) . :-)
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 14 kwi 2013, o 01:00

AnnaJagna - dziękuję! W sumie z tym domalowaniem to nie jest głupi pomysł. Jak będę miała chwilę może sobie chociaż rysunkowego dorobię.
A przy okazji - naprawdę miło mi się czytało opisy Twojej terierowatej, proszę o więcej.
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 kwi 2013, o 12:29

Chyba założę tutaj wątek mojemu zwierzyńcowi. W sumie mam jeszcze do opowiedzenia całą historię udomowienia kotka, którą uważam za niesamowitą, bo terrierystka jest łowna, a kotek był malutki i bezbronny. :lool: Widziałaś już wideo z małpkami w wątku pt. Historie z Brazylii?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 14 kwi 2013, o 15:57

Wątek to świetny pomysł! Takie historie czyta się z zapartym tchem.
Filmiku nie widziałam, bo tu gdzie teraz urzęduję internet jest z tych nienajszybszych. Ale jak wrócę do domu z pewnością go zobaczę.
Historia kotkowa brzmi znajomo - ja jak byłam jeszcze w szkole podstawowej sprowadziłam do domu małą, chorą, piwniczną kicię. A w tymże domu był już pies jamnikowaty, jak najbardziej łowny. Przy pierwszym spotkaniu próbował odgryźć kici kończynę. Kilka tygodni i podrapanych rąk później mieszkali razem w zgodzie i harmonii.
Thrima
Owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje