Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Tigra owczarek holenderski

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 3 lis 2013, o 10:06

Przedstawiam moją holenderkę czyli Alexandrina de Alphaville Bohemia po domowemu Tigra ♥
Przy tej suczce i odchowie miotu owczarków niemieckich użytków nie mam za dużo czasu na pisanie :lool: , więc wrzucę filmy obrazujące Tigrę, jej charakter.
Uderzające jest w tej rasie to że od powstania, do teraz, prawie wcale nie zmieniła wyglądu.
Nie są to psy modne, na ich szczęście, mają miłośników ale zalet charakteru.
Mnie również nie obchodził mnie wygląd . Dopiero poznajemy się nawzajem ale pasuje mi ta suczka . :ok:
Pierwsza "obrona" ;-)

"Zabawy" z młodszą owczareczką( tu widać jej dużą tolerancję )

Znudzona holenderka wyajduje sobie zajęcia . :roftl:

Dla zabawy rzuciłam jej metalowy aport nie licząc że podniesie a tu niespodzianka. :-)
dorplant
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Re: Tigra owczarek holenderski

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 lis 2013, o 10:36

Bardzo dobre imię dla słodzinki:-))

Tu
http://www.belgi.pl/wplyw-belga-na-holendra

ciekawy artykuł o historii rasy.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 3 lis 2013, o 12:02

Dziękuję za artykuł. :-) .
Z tego co wiem, teraz również robi się różne dolewki krwi psów z KNPV.
Tigra ma w rodowodzie takie psy.
Mnie tam to nie przeszkadza, wprost przeciwnie. :-)
Ostatnio edytowano 3 lis 2013, o 12:30 przez dorplant, łącznie edytowano 1 raz
dorplant
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 lis 2013, o 12:25

Mnie też by nie przeszkadzało - najlepsza charakterowo maliniaczka, jaką poznałam w ostatnim ćwierćwieczu, miała rodowód z holenderskiej hodowli nakierowanej od lat na użytkowość - bez żadnych wystaw. Na wystawach nie miałaby szans, ale to suka z marzeń szkoleniowca. Od dziewięciu lat powtarzam wlaścicielowi, że drugiej takiej raczej w życiu już nie będzie miał. Bo takie psy nie rodzą się zbyt często.

Pani mała tygrysiczka ślicznie odróżnia zdobycz od wpółplemieńca - sama pasja na zdobycz jest częstsza niż w połączeniu z tą drugą cechą.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez puma » 3 lis 2013, o 13:11

Pani Zofio, takie psy o jakich Pani pisze (czy to maliny czy holendry) rodzą się w Holandii cały czas :-) tyle, że pod banderą KNPV, którego FCI nie uznaje.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 3 lis 2013, o 13:14

Zofia napisał(a):Mnie też by nie przeszkadzało - najlepsza charakterowo maliniaczka, jaką poznałam w ostatnim ćwierćwieczu, miała rodowód z holenderskiej hodowli nakierowanej od lat na użytkowość - bez żadnych wystaw. Na wystawach nie miałaby szans, ale to suka z marzeń szkoleniowca. Od dziewięciu lat powtarzam wlaścicielowi, że drugiej takiej raczej w życiu już nie będzie miał. Bo takie psy nie rodzą się zbyt często.

Pani mała tygrysiczka ślicznie odróżnia zdobycz od wpółplemieńca - sama pasja na zdobycz jest częstsza niż w połączeniu z tą drugą cechą.

Zofia Mrzewińska

Bardzo mi się spodobała matka Tigry, suczka zrównoważona, z dużymi popędami, bardzo spokojnym chwytem, silnymi nerwami.
Takiego też szczeniaczka chciałam. Tigra przy swej wrażliwości jest bardzo stabilna, nie nerwowa i nie histeryczna .
Ja bardzo lubię psy które nie łatwo wyprowadzić z równowagi, taki jest mój ON-ek Sauron i taka, mam nadzieję,(a dużo na to wskazuje), będzie Tigra.
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 lis 2013, o 15:08

Pani Pumo, przypuszczam jednak, że takie akurat maliniaki, jak ta moja znajoma Kira z Gdańska, nie rodzą się cały czas. Za dobrze by nam było.
Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 lis 2013, o 12:16

Świetna mała hienka :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 10 lis 2013, o 12:01

Takie tam "cywilne" posłuszeństwo. Na filmie widać jak holenderce trudno usiedzieć :lool:
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 lis 2013, o 11:47

Ileż można siedzieć? :roftl:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje