Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

To jest test psychiki!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2014, o 10:40

Zawsze byłam zdania, że na testach psychiki powinno badać się wrodzone predyspozycje charakteru, a nie umiejętności wyuczone podczas treningów.
Jak dla mnie, ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=OcRLf-gpYbU

wystarczy za wszystkie testy - 2,5-miesięczny szczeniak na pełnym luzie, bez smyczy, i bada otoczenie bez cienia lęku, i sprawdza, gdzie jest przewodnik. Wśród tylu odwracających uwagę zjawisk jest zdolny skupić się na zdobyczy - i aportować, i nosić, i bawić się samemu. Śliskie podloże, chodzący obcy ludzie, jeżdżące walizki, halas hali lotniska - nic mu przeszkadza.
Chetnie wprowadzilabym takie testy dla ras, które mają z założenia wspólpracować z czlowiekiem - uwzględniając fakt, że dla wielu innych ras szczeniak mógłby być nieco starszy - maliniaki wyjątkowo szybko dojrzewają psychicznie.
Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: To jest test psychiki!

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 2 gru 2014, o 10:59

Fajny dzieciak! Choć chyba na końcu stwierdził, że on piłeczki oddać nie chce i on sobie będzie się bawił i sprawdzał, bo tyle fajnych rzeczy, a jeszcze taki skarb ma w pyszczku! Najbardziej mi się podoba jak na luzie trzyma się przewodnika i jak traktuje obcych - powącha, bez większego zainteresowania, bez nadmiernego entuzjazmu ani tym bardziej nie oszczekując i zaczepiając.
Najbardziej jednak mnie zadziwiło, że żadnego ciamkania na szczeniaka, prób głaskania ze strony obcych osób. Choć jestem niemal pewna że podczas całego spacerku wyciągnięte rączki się znalazły.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2014, o 11:18

Wiekszość ludzi na lotniskach już wie, że nie wyciąga się rąk do psów służbowych, a widok umundurowanego celnika jakoś ludzieńków wysztywnia...
Bardzo żaluję, że nie mam warunków, aby Raszce zafundować do towarzystwa szczeniaka po tym psie.

Zofia

PS takie traktowanie ludzi jak powietrza jest częste u 2-3-miesięcznego szczeniaka maliniaka. I dobrze, jak jest demonstrowana obojętność - witania się na hasło można potem nauczyć. Nie umiem wkleić filmiku z testów 12-tygodniowej Raszki - nie interesowała się ani trochę nowym człowiekiem, ale tym, co człowiek schował pod blachą - tak.
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 2 gru 2014, o 12:14

Fajny szczeniak, pewnie wyrósł na fajnego psa :-)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2014, o 13:04

Pracuje w słuzbie celnej.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 gru 2014, o 13:57

Maluch super!
Filmiki z Raszką chętnie zamieszczę, tylko to przy okazji, bo pewnie przez maile nie przejdzie?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Basia.sk8 » 5 gru 2014, o 19:47

Ja bym powiedziała że pracuje w Straży Granicznej
Basia.sk8
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Basia

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 6 gru 2014, o 23:11

Oj tam, terminologia... wącha walizki na lotnisku :-)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 gru 2014, o 05:12

Jak zwał, tak zwał, w każdym razie szczeniak demonstruje zachowania bardzo pożądane w rasie i to jego zachowanie starczy mi za każdy test.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje