Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Traci sierść na ogonie i przednich łapach?

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 2 cze 2012, o 17:50

Witam jestem nowy i mam problem z moją suką ,a więc traci sierść nie do końca ale widać ubytki !
Co mam podawać ostatnio jest na suchej karmie i mięsie bez kości .
Wcześniej dostawała mięso z kośćmi i po tym się zaczęło , czy to przebiałkowanie, co dawać do jedzenia,,..? kiedy jej to odrośnie?
sopelek7
Losowy avatar

Re: Traci sierść na ogonie i przednich łapach?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 2 cze 2012, o 19:02

a sunia drapie się może jest uczulona ,a mięso jakie podajesz
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 2 cze 2012, o 19:25

Nie drapie ,nie goni ogona zachowuje się normalnie!
Mięso !?
Wcześniej dawałem jej kaszę z kośćmi z mięsem ,teraz dostaje suchą i mięso z drobiu,wołowinę,wieprzowinę!
Mam pytanie czym TY karmisz swojego psa?
sopelek7
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 2 cze 2012, o 19:38

ja np. wołowiną, koniną i baraniną. od czasu do czasu króliczek czy nutria, warzywka, kefir i surowe jajka+skorupka. 100% surowego mięsa + kości.
Może warto przejechac się do weterynarza?
Przyczyn wypadania sierści moze byc dużo: od alergii przez pasożyty aż po choroby skóry.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 2 cze 2012, o 19:51

I tak też zrobię ,bo nie jest to mój pierwszy pies i nic takiego wcześniej się nie działo !
sopelek7
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 2 cze 2012, o 20:58

sucha karma plus raz na jakiś czas ,korpusy surowe nie za czesto bo zatwardzenie a wieprzowine omijam,lub tylko gotowana
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 2 cze 2012, o 21:01

Moja Gilla dostaje tylko gotowane mięso ,czasem tylko surowa.
Oczywiście suchą cały czas.Obrazek
Ostatnio edytowano 7 cze 2012, o 11:32 przez sopelek7, łącznie edytowano 2 razy
sopelek7
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 3 cze 2012, o 07:32

Ona wychodzi z tego kojca?

Nie dawaj wieprzowiny, mieszanie suchej z gotowanym i surowym to też kiepski pomysł. Bez wyraźnych zdjęć rejonów objętych chorobą nie pomożemy, zresztą nie ma co tego z nami konsultować, bo samo pewnie nie przejdzie a dobre leki na choroby skórne z reguły są na receptę więc i tak wizyta u weterynarza Cię nie ominie. Udaj się do niego jak najszybciej, im dłużej będziesz czekał tym więcej świnek z drobniakami trzeba będzie rozbić. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 3 cze 2012, o 09:24

tak jak Tomek mówi, lepiej wybierz się do weterynarza póki jeszcze ubytki w sierści nie są duże. moze to być alergia, ale równie dobrze jakaś choroba skóry. nie ma co zwlekać, bo potem psisko będzie się męczyło, a i leczenie moze być długie i kosztowne
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 3 cze 2012, o 22:16

Tomek napisał(a):Ona wychodzi z tego kojca?

Nie dawaj wieprzowiny, mieszanie suchej z gotowanym i surowym to też kiepski pomysł. Bez wyraźnych zdjęć rejonów objętych chorobą nie pomożemy, zresztą nie ma co tego z nami konsultować, bo samo pewnie nie przejdzie a dobre leki na choroby skórne z reguły są na receptę więc i tak wizyta u weterynarza Cię nie ominie. Udaj się do niego jak najszybciej, im dłużej będziesz czekał tym więcej świnek z drobniakami trzeba będzie rozbić. ;)

Oczywiście ,że wychodzi ! Zawsze jest wypuszczana na minimum kilka godzin ,a nawet cały dzień ha ha ha
Po prostu miałem takie zdjęcia i dlatego tak to wygląda ha ha ha
sopelek7
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje