Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Tropienie - co i jak?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 30 lip 2012, o 11:24

mój pies napisał(a):No własnie tu mam trochę problem, bo Tora najpierw szuka wzrokiem. Dokładnie sledzi gdzie chowam przedmiot. Jak z nim wyjde to potem idzie tam, gdzie ja wyszłam i tam szuka. Jak każę jej wyjść z pokoju to jest jej przykro, bo myśli, że skończyłam tak miło zapowiadającą się zabawę. Tak przynjamniej to wygląda.

Ja wprowadziłem komendę " mrużyć" , z dziecięcej zabawy w chowanego. Na komendę mrużyć Luka sama wychodzi bo już wie że będzie szukanie.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 30 lip 2012, o 12:01

Moja Franka kocha wąchać, tropić, czy to przy ziemi czy górnym wiatrem. Zazwyczaj są to zajączki, sarenki i temu podobne.
Wczoraj "wydeptałam" jej ślad, niezbyt długi (nieprofesjonalny zapewne) ze skrętem 90stopni, dałam rękę do powąchania i kazałam szukać. Poszła pięknie, jak po sznurku, dokładnie tędy jak ja szłam, doszła do smyczy i ją olała. Chyba nie wiedziała czego ma szukać. Tak myślę może znaczyć (pocierać podłoże) przedmiotem, żeby było jej łatwiej? Tylo wtedy będzie czuła dwa zapachy mój i przedmiotu :scratch
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 lip 2012, o 12:34

Pocieranie przedmiotu o podłoże to nie jest dobry pomysł, moim zdaniem. Psa trzeba najpierw nauczyć, jak ma się zachowywać przy znalezionych przedmiotach.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje