Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 21 mar 2017, o 09:56

Yustyna, z kim ćwiczysz tropienie użytkowe?:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 2 kwi 2017, o 17:11

Yustyna napisał(a):Także - generalnie dziękuję I Pani Zofii i Marzenie G i Grażynie W., iż podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem na tym forum. To było moją inspiracją!!!!!!!!!

Bardzo mi miło :-) . A jeszcze milej było zobaczyć efekty tej inspiracji w realu :ok: .

Autor postu otrzymał pochwałę
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 5 kwi 2017, o 14:13

Crazywithdog napisał(a):Yustyna, z kim ćwiczysz tropienie użytkowe?:)

Ja akurat ćwiczę w Krakowie z Magdą Naraniecką. Od dwóch lat. I to był przełom, gdyż czego nie byłam w stanie ogarnąć - to zbudowania teamu. Czyli czytania psa. Bo pies a śladzie potrafi dużo pokazać- tylko jeszcze trzeba to i zinterpetować i np. mu pomóc . To nad czym pracowałyśmy - to spokojna praca, wytrwałość i motywacja. Co nie jest proste - gdy osoby postronne są dla psa obojętne. Ale jakoś się nam udało. Istotne myślę, iż w tym wszystkim byli pozoranci. Praktycznie cały czas nowi. Nasza grupa liczy sporo osób i tym samym jest taka możliwość. Nie szalejemy z podnoszeniem poprzeczek. Jedno zadanie nowe - na ok 2 zajęcia. Ale jeszcze sporo nadal do zrobienia. Za to z małych sukcesów, które mega cieszą - to np. odnalezienie kota sąsiadów. :-) Niby proste - a jednak nie do końca. Raz, że nigdy nie szukała kota, a dwa - do nawęszenia dostała kawałek posłania, na którym sypiały i inne 2 koty. Ale uznałam, że jeżeli z podanego zapachu - jakoś wyłuska sobie tą część- co będzie na zewnątrz mieszkania- to może da radę. I tak się stało. Praktycznie odszukała kota w ciągu ok 5 minut. W bloku w jednej z piwnic, który służy Pani Sprzątającej za schowek. Pani sprząta koło 7 rano. I wówczas musiał tam wejść i schować się za stosem różnych przedmiotów ( worków, mioteł, łopat itd) Dodam, iż sąsiedzi zdążyli oplakatować całe osiedle i byli w niezłej panice. ( młody main coon na lekach). My ruszyłyśmy koło 11-stej w południe. Moja sunia była bardzo sugestywna w pokazywaniu gdzie jest kot, gdyż - po zawiadomieniu spółdzielni -sąsiadka z moi mężem zrobili klasyczne włamanie do schowka. Kot siedział w kącie - przerażony. Pracuję też z drugą sunią ( w typie owczarka belgijskiego gronka). Ale jeszcze długa droga przed nami. Jeszcze się siebie uczymy. Jeszcze sporo strachów na drodze.. :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez wmika » 7 kwi 2017, o 10:52

cześć,
z góry przepraszam za skopiowanie tekstu, napisałam zapytanie w innym poście o szczeniakach a potem zobaczyłam że post przestał być aktywny,
pomyślałam że może tutaj ktoś mi pomoże skoro piszecie o tropieniu czyli o nosie :) takie luźne skojarzenie :-P

Mam pytanie :)
dwa dni temu kupiłam szczeniaka suczkę owczarka niemieckiego długowłosą, jest z 21 stycznia wiec jeszcze młoda.
Kupiłam ale gnębi mnie jeden problem, piesek mianowicie ma obrys noska jaśniejszy z różowymi otworkami noska. Pigment nie jest równomierny tylko taki delikatnie w ciapki. Nie wiem co o tym myśleć. Oczywiście zaczytuję się w internecie... I tutaj pojawia się moje pytanie do doświadczonych "psiarzy", czy ten pigment się wyrówna i zrobi czarny? Myślałam o spróbowaniu sił w przyszłości w wystawach i może założeniu własnej hodowli... czy taki nosek może dyskwalifikować pieska? Hodowca mówi że to się wyrówna ale nie obrażając nikogo może tylko chciał pieska sprzedać? Nawet przeszło mi przez myśl, żeby suczkę zwrócić, jest śliczna ale jeszcze nie zdążyłam się do niej aż tak bardzo przywiązać a ona do nas. Czytałam też o podawaniu sproszkowanych alg na poprawę pigmentu. Macie jakieś opinie w tym temacie? Będę baaardzo wdzięczna :mur:
Monika
wmika
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje