Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 sie 2016, o 21:34

Ja tropię z Bavaria Team i bardzo polecam. Pies niezmotywowany nie pracuje.Cokolwiek by nie trenował.
Bavaria bardzo zwraca uwagę na emocje psa w pracy,co jest dość rzadkie jeszcze wśród szkoleniowców,doskonale zna się na behawiorzei na czytaniu psa na śladzie.
Do tego ciągła praktyka szkoleniowa głównie za granicą oraz praca w kraju.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez artaks » 16 sie 2016, o 13:20

Wadera napisał(a):Jak rozumieć "za mocno stawiają na motywację"? Bez motywacji nie ma tropienia :)

Proszę czytać ze zrozumieniem. Oczywiście pies musi być zmotywowany, ale przemotywowanie to już może być problem. Każdy ma prawo do swoich opinii, ja nie byłem jakoś zachwycony.
artaks
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zefir & Zuko
Imię: Arnold
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 18 sie 2016, o 09:07

Mam pytanie odnośnie tropienia.
Czy w przypadku układania śladu, na którego końcu jest przedmiot i to jego znalezienie jest celem, wprowadza się inne hasło niż gdy na końcu jest pozorant? Mimo że to ten sam rodzaj pracy - dolnym wiatrem, z wiatrem?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez artaks » 22 sie 2016, o 11:44

Hejka,

Nie wiem, czy to jest reguła, ale my mamy różne komendy.

Pozdrawiam ; )
artaks
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez gryzli » 28 sie 2016, o 19:55

Ostatnio pierwszy raz miałem okazję spróbować z Ninją tropienia człowieka. Wcześniej najwyżej chowałem mu zabawkę itd., ale miałem przekonanie, że taka zabawa mocno mu się spodoba. I się nie pomylilem. Całkiem nieźle mu poszło. U nas taka zabawa w tropienie ludzi ma też ten plus, że odnajdując obcego człowieka ze smakami Ninja może nieco bardziej się do ludzi przekona:)
Obrazek
gryzli
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 28 sie 2016, o 21:31

Czy ktoś z Was tropił z Anna Herminską? Jakie wrażenia?:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 7 wrz 2016, o 11:06

Ja byłam kilkakrotnie na seminarium z Anią i generalnie grupa, do której należę, z nią współpracuje. Ja jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza że kiedy miałyśmy w pewnym momencie chwilowy zastój i Triss, meeega socjalna i zawsze pierwsza do zabawy z każdym napotkanym człowiekiem, zniechęciła się do podchodzenia do pozoranta, to właśnie Ania nam pomogła znaleźć przyczynę i to przełamać. Chociaż faktem jest, że ma ona specyficzne i zgoła odmienne od mojego podejście do psów (i nie chodzi mi tylko o metody szkoleniowe, ale raczej o życie codzienne).
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 19 lut 2017, o 21:09

Ktoś zna Roksanę Moską? W okolicy będzie organizowane tropienie z tą Panią i zastanawiam się czy warto?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez artaks » 20 lut 2017, o 16:42

Znam parę osób, które z nią ćwiczyły mantrailing i ogólnie oceny pozytywne.
artaks
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 15 mar 2017, o 12:52

:lool: Witam ! Długo mnie tu nie było :) Pamiętam pierwsze posty na forum, gdzie chłonęłam każde zdanie i.. i usilnie szukałam, gdzie można by spróbować tropienia użytkowego. Takiego dla fanu i zabawy. Jakoś metodą prób i błędów- udało mi się dostać w tajemnicze kręgi.. Oczywiście zabawowe i komercyjne. Obecnie w każdym pewno mieście znajdzie się po parę grup. I DOBRZE! Jest zajęcie, Jest zabawa. A i możliwość obserwacji rozwoju psa.
W tym poście chciałam tylko odnieść się do porównań tropienia do rewirowania. Ze swojej perspektywy. Dla mnie osobiście rewirowanie jest trudniejsze. Z prostej przyczyny. Muszę mieć stuprocentowe zaufanie do psa, iż pracę przedłoży nad inne przyjemności. No a ja z tym mam pewien problem ..( hehe) Druga dla mnie skala - to uwarunkowania fizyczne psa. Mam akurat sunie z dysplazjami ( dwie) i tym samym jednak kontrola nad nimi - to mój chleb codzienny.
Także zdecydowałam się na tropienie użytkowe z linką- z dwoma sukami. I z jedną próbujemy sportowego. Natomiast co mogę powiedzieć z perspektywy lat ( ok 2 lat nasze treningi w użytkowym są w miarę systematyczne).
No coż. Lekcji odbrobiłyśmy wiele. Ale tropienie - daje i mnie i suce- pełne zadowolenie. Dla mnie istotne jest, iż z psa lękowego - na śladzie za pozorantem - jest pewna tego co robi, potrafi samodzielnie rozwiązywać sobie problemy. Ale i potrafi ze mą współpracować ( np. gdy widzi, że . np. nie idę, bo leżę- potrafi na mnie poczekać , aż się wyzbieram, sprawdzić czy ok i ruszyć dalej) Od razu dodam, iż nie jest psem, który kocha wszystkich ludzi w sensie głebokiego okazywania uczuć.posting.php?mode=reply&f=18&t=977#. Ale mnie wystarcza, iż do obcych ( postronnych ) jest obojętna, skupia się na celu, gdzie machnięcie dwa razy ogonem jest w jej wykonaniu wydarzeniem. Także - generalnie dziękuję I Pani Zofii i Marzenie G i Grażynie W., iż podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem na tym forum. To było moją inspiracją!!!!!!!!!
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje