Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 16 sie 2011, 11:32

Jak wiadomo Owczarki, to psy tropiące. Od pewnego czasu uczymy się z Rio tropienia pod okiem instruktora, okazał sie to strzał w dziesiątkę, Rio jest bardzo nakręcony na szukanie i pracę węchową, widzę już pozytywne skutki, min. nabiera pewności siebie, w trakcie pracy węchowej ignoruje inne psy :yahoo, po spacerku z kilkoma ćwiczeniami na tropienie jest szczęśliwy i wykończony. Sprawdza się opinia, że pies nie tylko powinien się wybiegać ale też mieć zajęcie na myślenie.
A jakie jest Wasze doświadczenie w tropieniu?
Czy i jak robicie tropienia z waszymi owczarami?
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 sie 2011, 12:00

Tropienie to jest świetny sposób na zmęczenie psa, po 30 minutach pracy węchowej jest jak dziurawa dętka. Nigdy nie lubiłem śladów, dlatego nawet jak Viggo był zdrowy niezbyt często je układałem.

Oprócz pracy z instruktorem polecam książkę Bogusława Górnego "Nowoczesne szkolenie psów tropiących" - można samemu przekuwać teorię w praktykę.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez puma » 16 sie 2011, 12:37

Ja rowniez ta ksiazke polecam, naprawde warta przeczytania. My oprocz ukladania sladow sportowych bawimy sie w szukanie 'zgubionych' przedmiotow w domu lub na spacerze, bardzo fajna sprawa, szczegolnie jak psa rozpiera energia, a mi sie nic nie chce :ok
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 24
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 sie 2011, 12:54

Mnie sie tez ostatnio niechcialo nic... ;)puscilam psa na lanko a sama poza jego wzrokiem pacnelam w trawe smycz. odeszlam kawal i... szukaj piesku :Dpiesek znalazl i przynioskj, najprostsza aktywnosc a tyle radochy :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 sie 2011, 13:07

puma napisał(a):... My oprocz ukladania sladow sportowych bawimy sie w szukanie 'zgubionych' przedmiotow w domu lub na spacerze, bardzo fajna sprawa, szczegolnie jak psa rozpiera energia, a mi sie nic nie chce :ok


Dokładnie, jest to świetna zabawa zarówno w domu jak i na zewnątrz. I bardzo przydatna, np. Viggo często gubi łańcuszek (ma za luźny) ale bez trudu go odnajduje nawet w wysokiej trawie i nauczony informuje szczekaniem o znalezieniu.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 sie 2011, 13:44

Viggo wykrywacz metali :Duwazaj jak Ci kiedys szczeknie majac lancuszek na sobie, bedziesz bogaty :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 16 sie 2011, 19:42

Dziś jak wróciłam z pracy, poszłam robić ślad. Taki amatorski. Suczaka trochę wyciszyłam i poszłyśmy na łączkę. Oczywiście zaczęło się ściemniać więc nie wiem czy zrobiła dokładnie czy nie, o sama ledwo widziałam smakole w trawie :irefulZostałam honorowym dawcą krwi dla komarów :neaWydaje mi się, że zrobiła za szybko, a powinna wolniej i że ślad był za krótki :irefulAle widziałam po merdającym bez przerwy ogonie że jej się podobało :-)Spróbujemy za widna, jeszcze w tym tygodniu :ok
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 16 sie 2011, 20:16

Karoll napisał(a): Ale widziałam po merdającym bez przerwy ogonie że jej się podobało :-)


najpiękniejszy jest ten merdający ogon do góry i poświęcenie z jakim rzuca się w krzaki żeby znaleźć piłeczkę :lool:
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 18 wrz 2012, 16:46

Ja nigdy Arii tropienia nie uczyłam, ale gdy piłka zaginęła w akcji mówiłam do niej "szukaj piłki" i Aria brała się do roboty, zajmowało jej to trochę czasu ale zdecydowanie mniej niż mnie :)Zawsze pierwsza znajdywała zgubę. Teraz zdecydowałam się, ze nauczę ją tropienia jak należy, zaczęłam od zakupu książki p. Górnego którą polecacie.W przyszłości chciałabym zostać wolontariuszką w stowarzyszeniu psów tropiących, search and rescue, żeby Aria była psem który pomaga nie tylko doprowadzać mojego lubego do szalu :roftl:Zdaję sobie sprawę z tego, ze jeszcze długa droga przed nami ale od czegoś trzeba zacząć, zwłaszcza że poszukiwania zaginionej ukochanej piłki daje jej więcej frajdy niż bieganie po plaży.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Tropienie czyli praca nochalem:)

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 18 wrz 2012, 17:18

Bejti napisał(a):Ja nigdy Arii tropienia nie uczyłam, ale gdy piłka zaginęła w akcji mówiłam do niej "szukaj piłki" i Aria brała się do roboty, zajmowało jej to trochę czasu ale zdecydowanie mniej niż mnie :)Zawsze pierwsza znajdywała zgubę. Teraz zdecydowałam się, ze nauczę ją tropienia jak należy, zaczęłam od zakupu książki p. Górnego którą polecacie.W przyszłości chciałabym zostać wolontariuszką w stowarzyszeniu psów tropiących, search and rescue, żeby Aria była psem który pomaga nie tylko doprowadzać mojego lubego do szalu :roftl:Zdaję sobie sprawę z tego, ze jeszcze długa droga przed nami ale od czegoś trzeba zacząć, zwłaszcza że poszukiwania zaginionej ukochanej piłki daje jej więcej frajdy niż bieganie po plaży.



ja mojemu zawsze w nagrodę wyrzucam w wielką trawę piłeczkę do szukania :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post