Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Tropienie sportowe vs użytkowe.

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 mar 2016, o 20:48

Można STORATowi zapozorować i poznać przy tym kogo trzeba. Fantastyczne doświadczenie. Byłam, pozorawałam i dowiedziałam się co nieco o pracy psów.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 21 mar 2016, o 20:50

Grupa bardzo dobra, specjalistyczne szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Co do atmosfery w grupie, nie ma innego sposobu niz kontakt osobisty- zeby sprawdzic.
BGrel
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 21 mar 2016, o 20:55

dziękuję za odpowiedzi decyzję muszę przemyśleć bo przeważnie nie wycofuję się z raz obranej drogi.

ps. Barbara nie doczytałem nigdzie, ale pytanko sama szkolisz swoje psy czy należysz właśnie do STORAT.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 21 mar 2016, o 21:07

Ja sobie szkolę, nie należałam nigdy do Storatu. Bylam w OSP w Nowym Sączu, teraz w cywilnej grupie ( www.mcgpr.pl)
BGrel
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 21 mar 2016, o 21:33

Dziękuję Barbaro za odpowiedź poczytałem trochę i jeszcze większy szacunek dla Ciebie.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 mar 2016, o 13:34

Basiu, tak myślałam o tym co piszesz i naszło mnie kilka wątpliwośći. Większośc psów ratowniczych to psy poszukiwawcze, które mają wskazać każdego człowieka, nie konkretnego prawda? Pisałaś o tej kurtce - czy pies taki powinien zaznaczyć każdą rzecz z zapachem człowieka czy jak?

gumiskrosno napisał(a):dziękuję za odpowiedzi decyzję muszę przemyśleć bo przeważnie nie wycofuję się z raz obranej drogi.
ps. Barbara nie doczytałem nigdzie, ale pytanko sama szkolisz swoje psy czy należysz właśnie do STORAT.

Pozorowanie nie wiąże się z jakimiś wielkimi zobowiązaniami, a na pewno pomaga - psy muszą mieć zmienianych pozorantów. Warto więc zacząć od tego :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 22 mar 2016, o 14:47

Pies moze pokazywac każdego czlowieka i każdy przedmiot, zwlaszcza duży i swieżo zdjęty ciuch.
Mój pies był wtedy przy kurtce, ale jej nie oznaczył. Widziałam, że poszedł w tamto miejsce, ale w czasie przeszukiwania nie sprawdzałma dokładnie. Uznałam, że skoro pies nie szczekał to nic tam nie było. Potem, jakieś cztrey dni później policja znalazła nad woda kurtkę, i to było własnie w tym miejscu. Stąd wiem, że był tam przedmiot, jego zapach psa ściągnął, ale pies go nie oznaczył.
BGrel
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 mar 2016, o 15:20

A nie zamarkowałaś na GPS jako coś, co należało by ponownie sprawdzić? Jeżeli pies się mocno interesuje, mimo,że nie oznaczył np szczekaniem,to osobiście bym to naniosła na mapę do ponownego sprawdzenia.
Czy Wy może pracujecie inaczej? Ciekawa jestem ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 22 mar 2016, o 15:45

Oczywiscie, ze zamarkowalam, dlatego moglam potem porownac miejsce znalezienia z miejscem, gdzie poszedl pies i odkryc po co poszedl. Ja bylam po jednaj stronie sektoru, kurtka po drugiej, psa ściagnęło ze środka, ja zaznaczyłam miejsce w którym stałam. Pies nie miał loggera.Ale te poszukiwania trwaly wiele dni, i bylo bardzo duzo terenu do sprawdzenia, nie mialam okazji wrocic tam.
Psa ściągnął wyraźny świeży zapach, jednak sprawdził, że to tylko ciuch i zostawił. Bo tego był uczony, i dziś uwazam to zabłędne szkolenie.
BGrel
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 mar 2016, o 17:58

Zapytałam z ciekawości.
No właśnie, ja też mam czasem wątpliwości,czy oznaczenie rzeczy na rewirze nie było by dobrym rozwiązaniem.
Z drugiej strony zastanawiam się, czy to ma sens, bo pies szukając zapachu żywego człowieka może wskazać rzeczy nie tej osoby, której szukamy i dodatkowe zamieszanie gotowe.
Tak źle, tak niedobrze i znajdź tu człowieku złoty środek.
Nie doczytałam,czy znaleziono tę osobę,czy nie?
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje