Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 sie 2013, 09:01

Proszę zwracać się do mnie po imieniu. :)

2g glutaminy to jest tyle co nic i to jest minimalna dawka dla psa o tej wadze w przypadku wielomiesięcznego stosowania. Można podawać i 10g dziennie, jeśli fundusze pozwalają. To nie jest lek tylko suplement diety, skierowany głównie do ludzi uprawiających sporty siłowe.

Jak pokazują najnowsze badania l-glutamina przynajmniej w amatorskiej kulturystyce nie daje zupełnie nic (jak wiele innych dostępnych na rynku suplementów :D) ponieważ niemal całość jest wchłaniana i wykorzystywana przez jelita. Dla osoby budującej masę mięśniową to wyrzucone pieniądze (lepiej kupić droższy N-Acetyl-L-Glutaminy), dla człowieka lub psa mającego problemy z układem trawiennym a w szczególności z jelitami - fantastyczna sprawa. Wiele osób chorych na CU i CD zażywa l-glutaminę czy peptyd glutaminy.

Jeśli mogę coś zasugerować, proszę kupić w proszku a nie w kapsułkach, wychodzi ekonomicznej. Niekoniecznie firmy Olimp, ma ona ceny nieadekwatne do jakości oferowanych produktów. Można kupić to samo za niższą cenę.

2g jednorazowo, rano lub wieczorem - bez różnicy. Proszę jednak nie spodziewać się cudów, glutamina wspomaga odbudowę jelit, nie ma jednak bezpośredniego wpływu na konsystencję kupek czy lepsze trawienie pokarmu.

Proszę sobie poszukać gdzie najtaniej można nabyć np. produkt firmy Fitmax:
Obrazek
i nie zwracać uwagi na marketingowy bełkot w opisie suplementu.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 wrz 2013, 14:14

Coś mi się przypomniało, a warto o tym wspomnieć. Od dłuższego czasu podejrzewałem, że psom chorym na trzustkę szkodzi wysiłek fizyczny. Nie miałem za bardzo jak upewnić się co do słuszności tezy bo V. jest mocno eksploatowany zgodnie z jego życzeniem :Dale ostatnio korzystając z pechowej sytuacji udało się to sprawdzić. Ruch ograniczony do zera, tyle co na kupkę i z powrotem. Po dwóch dnia kupy jak marzenie, nieosiągalne na co dzień. Także może warto pomyśleć o tym, przynajmniej w pierwszym, najtrudniejszym okresie po zachorowaniu.

Jeszcze jedna sprawa, po jakimś czasie po ustabilizowaniu psa można spróbować powolutku zmniejszać mu ilość podawanych enzymów. Nam udało się ograniczyć dawkę o około 1/3 - co jest olbrzymim sukcesem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez dariex » 03 wrz 2013, 16:27

Przepraszam,ze moze nie do konca w temacie ale czy ktoś z Was podawał psu taki preparat ludzki jak Lipancrea 16000? Bo czytałam w sieci,ze niekiedy podawano Lipancrea 8000 .
Bo mam opakowanie na zbyciu ( tata przyniosł darmową próbkę),tyle,ze lek w tym miesiącu konczy ważnośc,wiec chciałabym moc go szybko przesłac komuś kto potrzebuje,moze jakiś bezdomniak?

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 40
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 03 wrz 2013, 18:26

Nie podawałem i nie znam tego leku ale to bez znaczenia. Każdy ludzki preparat zawierający enzymy nada się, kwestia sprawdzenia ich ilości w kapsułce i ustalenia dawkowania. Z doświadczenia wiem, że zwierzęce odpowiedniki lepiej sprawdzają się, podobnie jak i proszek ale bezpańskie psy nie mogą wybierać i na pewno w schronisku preparat się przyda. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez dariex » 03 wrz 2013, 21:35

Jutro lek powędruje do Psanatorium do onka Barnaby.Dzieki za info o leku :)

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 40
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Crispus1961 » 10 lis 2013, 15:38

Witam po dłuższej przerwie.
Przyszła jesień, minęło pół roku i mój Ramos ponownie chory. Jak widać cykle jesienno-półroczne wystepują regularnie. Na razie nie jest jeszcze tragicznie, ale z moich doświadczeń wynika, że choroba zacznie się rozwijać. Leczenie ( antybiotyki, metronidazol ) na razie nie pomagają. Kilka dni jest z psem w miarę dobrze, dwa następne gorzej. Niestety, ale w sumie tego się spodziewałem. Na razie od tygodnia nie faszeruję pieska żadną chemią ( oprócz probiotyków i amyladolu ). Od jutra przymusowa 48-godzinna głodówka ( jak to on wytrzyma ), a w środę gastroskopia i kolonoskopia, być może z pobraniem wycinków na Wydziale Weterynarii UWM ( trochę się boję samego zabiegu, ale nie ma innego wyjścia ). Zobaczymy.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia wszystkim chorym pieskom i ich właścicielom.

Andrzej :-)
Crispus1961
Losowy avatar

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Edka Be » 16 lut 2014, 22:08

Witajcie,
po przeoraniu internetu trafiłam tutaj, potrzebuję informacji na temat objawów, Waszej wiedzy na temat niewydolności trzustki. Mam podejrzenia, że to trzustka (objawy i epizod leczenia Kreonem) Jedno ale: Edzio jest jagdterierem.
Postaram się streszczać:

Eddie: 13 lat, od 2011 r. u mnie, po schronisku. Prawdopodobnie pies myśliwski - blizny, kulawy, zanik częściowy mięśni czaszki - niewiele o nim wiem. Jesienią 2011 (po schronisku) leczenie Kreonem po badaniach trzustki (2 miesiące - złe wyniki, podejrzenie: złe karmienie w schronie)

Objawy aktualne: (zgodne) Edzio je bardzo duże ilości i praktycznie połyka wszystko, jest otępiały, śpiący, nie chce się ruszać, spacery polegają jedynie na wypróżnieniu się i są bardzo ograniczone. Wypróżnia się bardzo często, a kupki raz zupełnie luźnie, raz stałe, kolor lekko zielonkawy, widać niestrawiony pokarm, brzuch twardy, cały czas bulgocze. Mój pies wygląda i zachowuje się jak nie mój pies.
Objawy aktualne: (niezgodne lub niewymienione) pije bardzo dużo wody. Cokolwiek zje natychmiast popija, w międzyczasie również dużo pije. Nie traci na wadze, przeciwnie. O ile rano wygląda jak szczupły Edzio, wieczorem jest beczułką wypchana po brzegi, ale nadal próbuje coś zjeść i pić.

Badania i weterynarz: wykluczyłyśmy cukrzycę, wyniki nerek ok, mocz i krew ok, brak zapalenia, brak bakterii i pasożytów, nie zrobiłyśmy badań trzustki (wyniki z piątku, dziś niedziela). Obie szukamy odpowiedzi.

Edzio mi gaśnie, a sam jest wielka tajemnicą, nie znam jego przeszłości. O ile objawy częściowo pasują do trzustki, o tyle istnieje ryzyko, że to objawy z zupełnie innego powodu (np neurologiczne, co jest b. możliwe) stąd moje pytanie:
czy chudnięcie jest typowym objawem niewydolności trzustki? czy tycie może tez być takim objawem?
czy duża ilość przyjmowanych płynów może być objawem? czy ktoś się z tym spotkał?
czy ktokolwiek podawał psu rapacholin i espumisan? ( wiedza z internetu, jak dla mnie mało przekonywująca)
czy ktoś mógłby opisać co i w jakich ilościach (dawkowanie per dzień) podaje swemu przyjacielowi? (nastawiam się na przekonywanie i pilnowanie wet)


Rozumiem, że pierwsze co trzeba zrobić badania krwi. Jednak i te czasem potrafią być w normie, a pies chory. Zastanawiam się nad zaryzykowaniem i podaniem Kreonu (przykładowo, po konsultacji z wet), czy w związku z tym jeśli Edzio nie jest chory na trzustkę ryzykuję czym?

I tak: zaczynam świrować.
Od miesiąca Edward Kuternoga wyglądający jak pies z piekła rodem przez blizny, prawdziwy psi Frankenstein, a przy tym najbardziej przytulaśna, radosna i asertywna fląderka, nie jest sobą.
I jest coraz gorzej, a pomysły się kończą.
Więc: PROSIMY O POMOC!
Edka Be
Losowy avatar

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 17 lut 2014, 00:28

Spróbuj się skontaktować z dr Renata Nieradka – tel.: (0 89) 523 39 27 –
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 lut 2014, 14:10

Picie bardzo dużych ilości wody może wskazywać na problem z wątrobą.
Póki co ogranicz jedzenie do minumum, tzn. nic innego poza karmą weterynaryjna lub lekka domową dla wątrobowców w ilości wskazanej, żadnych smakołyków, nic ponad. To nigdy nie zaszkodzi, bo dieta jest podstawa leczenia każdego schorzenia, no i specjalistyczne badania.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Trzustka. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Z

Nieprzeczytany postprzez Edka Be » 19 lut 2014, 09:46

Cześć,
Eddie jest aktualnie na diecie. Badania nie wykazały, żeby to były problemy z trzustką, ale już sama dwudniowa dieta pomogła - nieznacznie. Podaję mu rapacholin i espumisan wspomagająco. Rewelacji nie ma, jednak lepsze to niż nic. Poczekam jeszcze kilka dni, może wystarczy dieta i wspomagacze? Wtedy przynajmniej będzie wiadomo w którym kierunku iść (wykluczymy neurologiczne problemy).
Edka Be
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post