Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

TVN - zwierzęta są jak ludzie ...

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 lut 2011, o 08:48

Bardzo mnie cieszy akcja TVN "Zwierzęta są jak ludzie - czują". Początkowo myślałam, że to będzie kwestia jednego, dwóch reportarzy, a okazało sie, że to szeroko zakrojona akcja. Jestem pod wrażeniem i baaaardzo mnie to cieszy, że w końcu coś zaczęło sie dziać w kwesii praw zwierząt i uświadamiania ludzi. Oby tak dalej, może w końcu coś zmienimy.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Re: TVN - zwierzęta są jak ludzie ...

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 15 lut 2011, o 11:10

A co to za akcja?Bo szczerze mówiąc nie wiem,nie słyszałam,a przed tv ostatnio mało zasiadam. ;)
egonek5
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 lut 2011, o 12:30

Co kilka dni wieczorny program "Uwaga" poświęcony jest maltretowanym zwierzętom, rozmowom z ludźmi pracującymi w Straży Dla Zwierząt, sędziami orzekającymi w sprawach o znęcanie sie nad zwierzętami itp. Ostatnio na wsiach przeprowadzali akcję, a w zasadzie próbę :cry: przekonania ludzi do zamiany łańcuchów na kojce, lub miekkie, lekkie linki z karabińczykami amortyzującymi szarpnięcia. Dla mnie fantastycznie, maleńkimi kroczkami, ale w koncu do przodu!
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 15 lut 2011, o 12:52

Ja jestem zdania, że przede wszystkim powinno się zaczynac od szkół podstawowych, edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja, bo niestety sądząc po wypowiedziach niektórych "właścicieli" to to "pokolenie" jest stracone, chociaz miejmy nadzieję, że bedą wyjątki..
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, o 13:01

Podzielam zdanie ewachw.
Wolf
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 lut 2011, o 13:12

W 100% się zgadzam, ale i tak dla mnie najważniejszy jest fakt, że w koncu się COŚ dzieje. Zresztą wczoraj np. byli w przedszkolu :). Kolejne działania są kwestią czasu (jak np. zmiana Ustawy o ochronie zwierząt). Zbierajmy podpisy - kolejny krok. (ja na razie wysłałam 78, zbieram dalej).
Róbmy coś, bo samo nie zmieni się nic :cry:
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 15 lut 2011, o 18:49

Oczywiście, że tylko na plus należy zaliczyć to, że się o tym mówi, a także piętnuje przypadki okrucieństwa, kiedyś w ogóle nie było słychać o takich przypadkach...miejmy nadzieję, że to pierwszy krok ku lepszemu..
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 15 lut 2011, o 22:30

O, nie wiedziałam, że aż na taką skalę coś się wreszcie w TV dzieje. Nie mam mnie w kraju od dłuższego czasu i nie mam dostępu do takich programów jak "Uwaga" ale bardzo się cieszę z tego co tu przeczytałam.
Jednak najważniejsza jest edukacja już od małego. To młodym dwunożnym - naszym dzieciom/młodszemu rodzeństwu/ koleżankom czy kolegom trzeba wpajać wiedzę. Bo stare drzewa to bardzo ciężko się niestety przesadza...
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 lut 2011, o 23:02

http://uwaga.onet.pl/reportaze.html tutaj można oglądnąć tę reportaże, jakby ktoś chciał... mi na wczorajszym poleciały...
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 16 lut 2011, o 10:34

wczoraj również temat maltretowania zwierzat poruszany był w ''magazyn ekspresu reporterów''ostrzegali że zdjęcia są drastyczne,i żałuje ze oglądałam,bo do dzisiaj jeszcze mam w głowie widok faceta który [nie wiem czy to był jakis kij czy siekiera]na ulicy chyba to było,zatłukł psa,uderzajac go tym czyms w głowe,przerazajace.
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje