Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 22 kwi 2012, 10:33

W ostatnim tygodniu czerwca, prawdopodobnie wybierzemy się na wakacje do Sierakowa. Jest tam jezioro i las, w którym będziemy spać (pod namiotem). Chciałabym jak najlepiej przygotować się na ten wyjazd, zwłaszcza jeśli chodzi o Sparrowka i jego zdrowie. Obawiam się kleszczy i innego robactwa, które mogłoby go zaatakować, a także zmiany otoczenia. Chodzi mi szczególnie o to, że będzie tam kilkanaście osób, których nigdy w życiu nie widział (jedziemy na kwaterkę obozową, na którą zaprosiła mnie przyjaciółka-harcerka). Ponadto, weterynarz mówił nam ostatnio, że jadąc na wakacje konieczne są jakieś szczepienia... Możecie mi coś doradzić? :pomocy:
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 22 kwi 2012, 12:31

ja pomyślałabym o szczepieniu przeciwko boreliozie :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 22 kwi 2012, 15:10

Myślałam o tym, ale z tego co wiem, jest ona dość kosztowna... Niestety, nie stać mnie na nią.
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 22 kwi 2012, 19:26

Szczepienie p/boreliozie to koszt ok.150zł.Zważając na plagę kleszczy w tym roku,to myślę,ze niebawem stanie się to wręcz niezbędnym wydatkiem.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 38
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 22 kwi 2012, 20:06

o jakich szczepieniach mówił? na pewno musisz mieć ze sobą zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. ja bym go zakropliła parę dni przed wyjazdem, żeby nie było problemu jak wskoczy do wody po przyjeździe. do tego weź wodę utlenioną i bandaż w razie czego, może jeszcze jakieś środki przeciwbiegunkowe. i koniecznie dowiedz się jeszcze przed wyjazdem, gdzie przyjmuje weterynarz, gdzie jest najbliższy gabinet, który przyjmie Cię o każdej porze dnia i nocy i będzie miał odpowiedni sprzęt diagnostyczny.
psu na pewno nic się nie stanie, ale jak to mówią: strzeżonego pan Bóg strzeże;)
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 23 kwi 2012, 10:19

Dziękuję bardzo, tak zrobię :-)no właśnie, słyszałam, że to szczepienie nie jest podawane w jednej dawce. A jedna kosztuje ok. 90zł... Myślałam nad kropelkami parę dni przed, a także o obroży (w połączeniu).
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 23 kwi 2012, 10:39

ja płaciłam 70zł za dawke :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 23 kwi 2012, 15:33

Aśś napisał(a): Myślałam nad kropelkami parę dni przed, a także o obroży (w połączeniu).

tylko musisz sprawdzić, czy środki z kropelek mogą być stosowane wraz z obrożą, bo z tego co czytałam niektóre nie powinny razem być używane
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Tydzień w lesie

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 23 kwi 2012, 20:59

Oo... Dobrze, że mówisz :-)dzięki!
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post