Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez Matt » 23 lip 2012, o 00:08

Witam serdecznie.
Mam pewien problem z moim owczarkiem (długowłosy).
Mianowicie chodzi o krzywe tylnie łapy. Problem pojawie się podczas wolnego spaceru, wtedy łapy haczą o siebie.
Jestem tym strasznie zaniepokojony. Byłem z nim u weterynarza, ponaciągał mu te łapy i powiedział, że jego zdaniem łapy są zdrowe. Problem znika gdy "Nero" z wolnego spaceru przechodzi w bieg. Wtedy jest wszystko w porządku. Psiak jak na pół roku ma długie i bardzo duże łapy. Powoli zaczyna ładnie się kontować ale te łapy nie dają mi spokoju. Rozmawiałem z ludźmi którzy mają owczarki i powiedzieli mi że to jest kwestia czasu, że im będzie starszy tym wszystko się będzie ładnie kształtować. Szukałem w sieci odpowiedzi na ten problem jednak nic nie znalazłem.
Będę naprawdę bardzo wdzięczny z jakiekolwiek rozjaśnienie tego przypadku.
Pozdrawiam
Matt
Losowy avatar

Re: tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 23 lip 2012, o 06:55

A może ma te wilcze pazury i one sie haczą?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez Matt » 23 lip 2012, o 10:33

O wilcze pazury się nie haczą. Cały tył dziwnie się rusza jak Nero chodzi. Te kości tylnie schodzą do środka i się lekko ocierają.
Matt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 23 lip 2012, o 15:16

wg mnie pies ma wade postawy (tzw. krowia postawa konczyn)- ale najbardziej zaniepokoilo mnie to "naciaganie konczyn" przez weta :-(
jakies dziwne metody badania wg mnie.
Radze udac sie z psem do weterynarza-ortopedy, zeby poprawnie zdiagnozowal i jesli trzeba zalecil odpowiednia terapie.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 lip 2012, o 15:36

Mi to "naciąganie" też sie nie podoba ... :( Może narazie obserwuj jakby sie pogarszało to sie skonsultuj z wet-ort a narazie może daj psu spokój ... A jest kątowany?
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Matt » 23 lip 2012, o 17:39

Tak jest kontowany. Rozmawiałem dzisiaj z znajomym od którego mam owczarka. Stwierdził, że trzeba dać psu czas żeby później stwierdzić czy jest problem czy nie. Powoli zaczyna łapać kąt na przednich łapach, tył też bardzo ładnie wygląda. No cóż, trzeba poczekać. Mam nadzieje, że nic mu nie dolega i z czasem kończyny dojdą do swojej poprawnej pozycji.
Matt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 23 lip 2012, o 17:48

Matt napisał(a):Tak jest kontowany. Rozmawiałem dzisiaj z znajomym od którego mam owczarka. Stwierdził, że trzeba dać psu czas żeby później stwierdzić czy jest problem czy nie. Powoli zaczyna łapać kąt na przednich łapach, tył też bardzo ładnie wygląda. No cóż, trzeba poczekać. Mam nadzieje, że nic mu nie dolega i z czasem kończyny dojdą do swojej poprawnej pozycji.

a z jakiej hodowli masz psa? czy rodzice byli badani w kierunku dysplazji?
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Matt » 23 lip 2012, o 19:31

Pies nie jest z hodowli. Jest od znajomego żołnierza, który ma 2 suki. Jedna rodowodowa a druga nie. Mój pies jest od tej bez rodowodu. Wszystkie badania i wykazy ojca i matki mam do wglądu. Oboje nie mają żadnego problemu związanego z jakąkolwiek chorobą. Wiem też, że dziadek suki od której jest mój pies to "Wendelin von Fichtenschlag".
Matt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 lip 2012, o 20:50

Matt napisał(a):Tak jest kontowany. Rozmawiałem dzisiaj z znajomym od którego mam owczarka. Stwierdził, że trzeba dać psu czas żeby później stwierdzić czy jest problem czy nie. Powoli zaczyna łapać kąt na przednich łapach, tył też bardzo ładnie wygląda. No cóż, trzeba poczekać. Mam nadzieje, że nic mu nie dolega i z czasem kończyny dojdą do swojej poprawnej pozycji.

Napewno nic mu nie jest .. ;-) jak będzie sie pogarszać to wtedy interweniuj aa tak daj mu cieszyć sie życiem :dzięki:
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 lip 2012, o 10:05

Można adoptować ONka, nie trzeba kupować bez rodowodu... W schronach takich psów od wyboru do koloru, w różnym wieku :(

Co do łapek - czy to tak wygląda jak u psa na filmiku?
http://www.youtube.com/watch?v=wU7qJgNx-wg&list=UUjByaKXfuGgR1VrYMm2XMIg&index=1&feature=plcp

Może jakiś hodowca będzie wiedział, ale mi to wygląda na wadę postawy.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje