Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Ubój rytualny

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 kwi 2013, o 12:21

Sorry, wyżej się przejęzyczyłam, oczywiście chodzi o śmierć po dekapitacji, że może trwać 5 minut.

I ja się też wypisuję z tego tematu, bo nie czuję się kompetentna opiniować zjawiska śmierci i jej "przyjemności" czy też "komfortu". Ogólnie żywię wstręt do wszelakich ceremonii, a krwawych - szczególnie.

http://www.masterminds.pl/anatomia_czlo ... ..434.html

..."Gilotyna została zaprojektowana jako szybka i ludzka metoda pozbawiania życia. Miała sprowadzać natychmiastową śmierć, oszczędzając skazanym bólu. Czy tak było naprawdę? Dr Beaurieux obserwował ścięcie mordercy Laguille, które miało miejsce 28 czerwca 1905 roku. Lekarz opublikował później artykuł, w którym opisuje, jak powieki i usta skazanego poruszały się w wyniku niekontrolowanych spazmów, a następnie znieruchomiały, nadając jego twarzy wyraz osoby niedawno zmarłej. Trwało to około 5 lub 6 sekund. Wtedy dr Beaurieux wykrzyknął głośno nazwisko mordercy. Powieki uniosły się powoli, oczy zwróciły ku lekarzowi, a źrenicy skoncentrowały się na obserwatorze. Po kilku sekundach powieki znowu opadły, przykrywając gałki oczne. Beaurieux ponownie zawołał skazańca po nazwisku. Powieki uniosły się i oczy spojrzały na lekarza. Po chwili powieki zamknęły się. Trzecia próba wezwania po nazwisku nie wywołała już żadnej reakcji. Cała obserwacja trwała około 25 do 30 sekund. "

"ion" - jak to się ma do "Twoich" dwóch sekund?

U zwierząt przy uboju rytualnym, nie jest przerwany rdzeń kręgowy i nikt ich po imieniu nie woła.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 25 kwi 2013, o 22:22

Ostatnio głośna sprawa o ubojniach i transporcie zwierząt rzeźnych.Krowy chore,padłe były przywożone do ubojni.A potem z tych zwierząt pozyskiwano mięso."Samo zdrowie".
Nie wierzę,że ubój rytualny będzie ściśle kontrolowany skoro przez tyle lat nikt nie zainteresował się i nadal nie interesuje się transportem i ubojem naszych zwierząt.To jakaś masakra.
Kto zagwarantuje,że mięso jest z uboju rytualnego tym bardziej,że jest eksportowane?Śmiech na sali.Osoby ,które MUSZĄ jeść takie mięso nawet nie wiedzą ile razy zjadły polską krowę zabitą w ubojni w sposób tradycyjny.
Dla mnie głupotą jest ten przepis.Wszystko rozbija się o kasę.A jeśli chodzi o kasę to zwierzęta będą zabijane szybko,byle więcej ich "przerobić".
Ale kto zabroni napisać na etykiecie ,że mięso pochodzi z uboju rytualnego?jak to poznają? Długi jedzono koninę z wołowiną i nikt się nie poznał ze smakoszy.
Nie jem mięsa od 16 lat.I nie zjem.mam zdrowe podejście do tych jedzących w tym mojego psa. Zwierzeta trzeba zabijać dla pożywienia.Ale nie musimy im przysparzać cierpienia.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 26 kwi 2013, o 08:08

Tutaj są informacje, że sami zainteresowani zwierzętami ubitymi rytualnie nie mają takiego nakazu w swoich świętych księgach. Czyli jest to poprostu jakiś rodzaj "tradycji".
http://rytualny.pl/data/uploads/ulotka-1.pdf

I jeszcze raz podkreślam - próby przeforsowania przepisu zezwalającego na taki ubój maja wyłącznie podstawę biznesową.
A tu w tekście jeszcze podane są źródła informacji nt. czasu cierpienia zwierząt (nawet do 15 minut!) i zagrożeń mikrobiologicznych dla konsumentów.
http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/ ... o-druku/1/
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 30 kwi 2013, o 21:51

http://blog.jedzok.com/?p=4122&fb_source=message
Pułapki tolerancji, bo tolerancja ma granice, tak jak i wolność.

Mocne! Cytat: "To smutny paradoks, że w kraju, w którym tysiące pikietują w obronie kilkukomórkowej zygoty, ludzie nie potrafią się sprzeciwić katowaniu stworzenia, które wyposażone jest w pełni rozwinięty układ nerwowy i które emocjonalnie znajduje się na poziomie kilkumiesięcznego dziecka."

Autor postu otrzymał pochwałę
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 30 kwi 2013, o 22:01

Dokładnie.I co z tego,że UE wymaga,że świnki muszą mieć zabawki jak potem przechodzą katusze w transporcie i widzą śmierć swoich towarzyszy :diabeł:
14ruda
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mistiqe » 7 maja 2013, o 23:11

Szpak napisał(a):Ale czy mamy prawo ingerować w przekonania i religię innych - wspomniani przez Michała Żydzi.

Popatrzmy może na tą sprawę z innej perspektywy. Francuski antropolog C.L. Strauss twórca antropologii strukturalnej uważał, że jadąc badać życie jakiejś kultury należy się od niej jak najbardziej odciąć i nie uczestniczyć w życiu tej społeczności. W antropologii nazywa się to obserwacją nieuczestniczącą. Należy taką kulturę szanować, ale nie koniecznie np. trzeba brać czynny udział w rytualnym jedzeniu prochów zmarłego członka tej społeczności. Analogicznie - dlaczego my jeśli mamy zupełnie inną kulturę od np. kultury żydowskiej mamy mieć w Polsce ubój rytualny? Dla kogo? Dla niewielkiego procentu społeczności, który będzie mógł sobie rytualnie zabić owcę? Czy oni mają prawo ingerować w naszą kulturę i nasze przekonania? Dlaczego mamy się do nich naginać? Myślę, że ja mieszkając np. w Maroku jadłabym po prostu kurczaka i falafele z hummusem, a jeżeli chciałabym sobie zjeść np. wieprzowinę to postarałabym się na własną rękę ją sobie zorganizować. Spójrzmy chociażby na sytuację we Francji gdzie w imię tolerancji pozwolono na coraz większą kulturalną swobodę Muzułmanom i dla nikogo nie skończyło się to dobrze. Taka bzdurna nadgorliwa tolerancja tylko może zaszkodzić naszej kulturze, a jeszcze bardziej zaszkodzi tym zwierzętom. Jeśli ktoś chce ubijać rytualnie zwierzęta powinien to robić tam gdzie jest to kulturowo akceptowane.

Pochwały przyznane za posta: 2
mistiqe
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 8 maja 2013, o 22:59

Zgadzam się w pełni.Wiadomo,że to wszystko rozbija się o kasę-ale jak pisałam wcześniej-ja nie wierzyłabym w to rytualne ubijanie(Polak wie jak zarobić :lool: ).Pewnie wszystkie te osoby jedzące tylko rytualnie ubijane zwierzęta zjadały mięso z "normalnego" uboju.
Naszych parlamentarzystów posłałabym w kosmos za te nie dorobione ustawy i ustawy niepotrzebne. :diabeł:
14ruda
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 18 maja 2013, o 09:04

14ruda napisał(a):Zgadzam się w pełni.Wiadomo,że to wszystko rozbija się o kasę-ale jak pisałam wcześniej-ja nie wierzyłabym w to rytualne ubijanie(Polak wie jak zarobić :lool: ).Pewnie wszystkie te osoby jedzące tylko rytualnie ubijane zwierzęta zjadały mięso z "normalnego" uboju.
Naszych parlamentarzystów posłałabym w kosmos za te nie dorobione ustawy i ustawy niepotrzebne. :diabeł:

Nie zgodzę się...W ubojniach często zatrudnia się muzułmanów , bo taka jest zasada, że zabijać może muzułmanin. Do tego raporty pokazują, że rzeczywiście rytualny się odbywa i nie jest to ściemą. Oglądałam taki program kiedyś, gdzie robili raport i udawali wielce zainteresowanych mięsem halal. Pytali skąd mogą mieć pewność...Rzeźnik zaprosił na oglądanie rytuału. Ja nie mam pytań. Dla mnie to idiotyzm i totalne przestępstwo. Cofamy się gdzieś i zagubimy się w tym wszystkim. Ja kocham swój kraj, ale coraz częściej myślę o ucieczce stąd. Tu się nie słucha narodu, tylko mniejszości. Rytualnemu mówię stanowcze nie...
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 11 cze 2013, o 12:33

Warszawiacy, jutro protest!

http://www.klubgaja.pl/news/129
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 20 cze 2013, o 14:58

Brawa dla pana Rozenka!
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje