Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Ubój rytualny

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 18 lip 2013, o 16:18

Prawo się zmienia (i tak musi być), bo rośnie świadomość. Nawet karpiom będzie siępowodziło lepiej, poczekajmy.
Żydzi i i islamiści nie muszą się wyprowadzać, mogą przecież powstrzymać się od konsumpcji mięsa. Co to za problem? Ja się osobiście nie zgadzam z pewnymi praktykami przemysłu mięsnego i go nie wspieram. Od razu uprzedzę, nie mieszajmy do tego naszych mięsożernych psów.
Nawet jak Arabów będzie więcej, to powtarzam, prawo państwowe nadrzędne, czyli nie może być wioski wyznaniowej.
I zapodam nóż obosieczny, demokracja nie polega jedynie na przegłosowywaniu mniejszości przez większość. W przypadku islamizacji mamy tego interesujący przykład. Większość daje różne przywileje mniejszościom właśnie w imię demokracji i tolerancji. Tylko gdzie nas to zaprowadzi?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 18 lip 2013, o 22:18

Ostatnio edytowano 18 lip 2013, o 23:43 przez 14ruda, łącznie edytowano 3 razy
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 lip 2013, o 23:39

Właśnie już w Hadze przedstawiciele islamu wystąpili o zakaz trzymania psow w domach - takze przez Belgów, ktorzy islamu nie wyznają.
Chyba będę sie bała zaprosić wiecej niz jednego gościa do mnie do domu - jakbym zaprosila dwóch, to mogliby mnie przegłosować i nakazać mi wyrzucenie z domu Raszki, mimo ze nadal to bylby moj dom?

A gdybym tak zaprosila Inków - domagaliby sie kwiecistych wojen tylko dla zdobycia jeńców, ktorych daje sie na ofiarę bogom, bardzo uroczyście, z zachowaniem wszelkich rytuałow wydzierając serce na żywo oczywiście.
Tak sie zastanawiam - ile w wielu rytuałach jest niesamowitego okrucieństwa, chęci zadawnia cierpień, a ile koniecznosci sanitarnej z czasow bezlodówkowych. Wprawdzie w Anglii skończyly sie polowania par force, ale w Hiszpanii jest corrida, nadal ludzie lubią patrzeć na rytualne zadawanie śmierci. I to jest chyba najkoszmarniejsze, co w nas siedzi.

Zofia Mrzewińska
a co do uboju rytualnego - ciekawa wypowiedz Aszkenazego ze Związku Postepowych Gmin Żydowskich: (więcej na http://www.wpolityce.pl)

"Odnosząc się do samego uboju rytualnego Aszkenazy mówi:
W Polsce jest mniej aniżeli 20 polskich ortodoksyjnych rodzin żydowskich. Zupełnie by im wystarczyło, by szochet [rytualny rzeźnik] raz na miesiąc oporządził jedną krowę. Zamrożone mięso można też sprowadzać z zagranicy. Można wreszcie jeść ryby. Tu jednak chodzi o interes. Za certyfikowanie koszernego mięsa się płaci. Im mniej tego mięsa - tym mniejszy zarobek".

No też bylam zdania, że to chodzi o pieniądze.
Niemałe pieniadze.
oto lista
http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf
produktow koszernych, za które, jeśli kupujemy, płacimy dodatkową opłatę dla wystawiajacego świadectwo koszerności.
Nie bardzo pojmuję, jak można ocenić koszerność produktu, który nie istniał w czasach dotyczacych powstawania z jakiegokolwiek powodu rytuałów religijnych.
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 lip 2013, o 02:41

Haha, aż się głodna zrobiłam po przeczytaniu tej listy.
Wolałabym dopłacać do wolnobiegających kur i szczęsliwych krówek oraz prosiaczków niż do tych certyfikatów.
Znalazłam taki wywiad i spodobała mi się wypowiedź prof. Hartmana http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,14299304,Jedzenie_miesa__To_nic_zlego__Ale_polowanie_i_przemyslowa.html?as=1

A dni corridy w Hiszpanii wydają się być policzone. W Katalonii to ,,widowisko'' jest już zabronione.

A co do różnych tradycji, a to z czasów bezlodówkowych, a to rodzinnych. Jednym z przykładów może być dosyć popularny przykład dotyczący przepisu na szynkę wielkanocną. Jedna z pań domu zawsze przycina końce sztuki mięsa, bo tak ją uczyła mama, tak trzeba i już. Zapytano jej mamy, a ta odpowiedziała, że tak uczyła z kolei jej mama, tak ma być i już. Wspinając się po pokoleniowej drabince dojdziemy w końcu do jednej z prababć, która nie miała wystarczająco dużej formy do pieczenia. No i wtopa, bo tradycja staje się nagle bezsensowna kiedy mamy ogromny piekarnik z termoobiegiem i dużą brytfankę.
U mnie w domu mama zawsze gotowała bożonarodzeniowy barszcz czerwony na szynce (rewelacja). Jak już dorosłam to się zapytałam dlaczego, bo przecież wigilia powinna być koszerna.
Co się okazało, ano że mojej babci szkoda było wyrzucać wodę po samodzielnie przygotowanej na święta szynce i tak się utarło, że barsz musi być na wodzie po szynce.
Na szczęście ciocia gotuje wegetariański barszczyk dla mnie :lool: .
Lubię tradycje, ale warto czasami podrążyć i dowiedzieć się co stoi u ich źródeł, zwłaszcza jeśli są one okrutne.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 lip 2013, o 22:37

Zofia napisał(a):Właśnie już w Hadze przedstawiciele islamu wystąpili o zakaz trzymania psow w domach - takze przez Belgów, ktorzy islamu nie wyznają.
Chyba będę sie bała zaprosić wiecej niz jednego gościa do mnie do domu - jakbym zaprosila dwóch, to mogliby mnie przegłosować i nakazać mi wyrzucenie z domu Raszki, mimo ze nadal to bylby moj dom?

(...)

Zofia Mrzewińska

To, że ośmielają się występować z takimi postulatami, to jest po prostu groteska. Ale to Europejczycy dali im na to przyzwolenie!

Etnocentryzm (ksenofobia), kojarzący się współcześnie pejoratywnie, to nic innego jak mechanizm wykształcania tożsamości kulturowej - jednostka wyrasta w grupie i naturalne są odniesienia do TEJ grupy a nie innej. Źle jest, kiedy sztuczne zwalczanie etnocentryzmu przechodzi w proces etnocydu - kulturowego ludobójstwa w imię jakichkolwiek innych racji ( politycznych, ekonomicznych, ideologicznych) i jak widać, nie dotyczy wyłącznie małych i słabych grup skonfliktowanych z dużą.
Pierwszy warunek powoli się dopełnia - depopulizacja - duża grupa staje się małą - te proporcje zmieniają się w szybkim tempie. O całą resztę, jak widać, zadbamy sami: kościoły zamienimy na meczety, ulice na place modlitewne, własne prawo dostosujemy do cudzego, własne normy zastąpimy cudzymi.

To nie jest kwestia wiary, ani nawet "uboju rytualnego". To kwestia przynależności do jakiejś kultury która kształtowała się przez tysiące lat, a która jest bagatelizowana w imię wymyślonej ( nie wiem przez kogo) "poprawności politycznej". W tym sensie ja pozostanę nacjonalistką. Nie przeszkadza mi w tym agnostycyzm - to kwestia wyboru, niezależnego od krytycznego spojrzenia na walkę o przetrwanie ( Powstanie Warszawskie etc.). To sprawa przynależności do społeczeństwa, szacunku dla jego historii "dobrej i złej", do ciężko wywalczonej państwowości i wolności. Nie pozwalam tego odbierać ani sobie, ani moim dzieciom, które naiwnie i serdecznie odnoszą się do przyjaciół z różnych zakątków świata.

Tak, moje środowisko i moja kultura jest lepsza, bo wymaga ode mnie poszanowania innej!
Tak, moje środowisko i moja kultura JEST LEPSZA bo przyswaja sobie zdobycze współczesności, nauki i postępu, i nie zgadzam się na deptanie jej w imię wolności cudzego wyznania, nie zgadzam się aby ktoś mi dyktował, do czego mam prawo we własnym domu, i nie zgadzam się na okrucieństwo wobec zwierząt.

Zdrowa ksenofobia jest lepsza niż chora tolerancja.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 20 lip 2013, o 05:40

To juz jesteśmy dwie - ja tez w taki sposob jestem nacjonalistką; może by tak partię zalożyc i przejąć wladzę na poczatek w Polsce?
To niekoniecznie żart - najwyższy czas obudzić się z politpoprawności. Bo inaczej za chwilę obudzimy się w koszmarze.

Zofia Mrzewińska

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 20 lip 2013, o 19:09

Jeśli ktoś osiedla się u nas to nich stosuje się do prawa jakie obowiązuje.Przedstawiciele nacji spożywających mięso z uboju rytualnego zalewają Europę i wymagają dostosowania prawa "pod siebie".Nie podoba się to niech wracają "do siebie".
Dla mnie to chore,że Konstytucja jest bardziej przyjazna przyjezdnym niż Polakom.Bo jeśli Polakowi dzieje się krzywda to Konstytucja nagle jest mało ważna. Dla obcokrajowców znajdują się odpowiednie przepisy.
I wcale nie z tolerancji i miłości.Dla zysku.
Bo "naszych" nie obchodzi ubój dla "kilku" osób mieszkających w Polsce.Liczy się eksport.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 29 lip 2013, o 15:45

No prosze, nawet nawozy produkowane w Polsce muszą być koszerne!
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gos ... 8118576683

Przedstawiciele firmy piszą o kwotach symbolicznych. Tyle że za te wszystkie "symboliczne" kwoty płacą i polscy rolnicy i my, bo kupujemy produkcty polskich rolnikow.
Nic dziwnego, że perspektywa utraty wynagrodzenia za certyfikat koszerności mięsa wywolala takie sprzeciwy rabina - kasa, kasa i tylko kasa jest ważna, żadna tradycja, bo jako zywo, w żadnych religijnych nakazach nie było mowy o nawozach sztucznych. Gdyby te symboliczne koszty doliczano tylko do produkcji na eksport do Izraela - nie uwierałoby mnie to ani trochę, ale dlaczego polscy rolnicy maja plaćic za wynagrodzenie rabina????
To się nazywa umieć sobie znaleźć rewelacyjne żródlo dochodów cudzym kosztem!!!

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Joan » 29 lip 2013, o 16:04

Jak to mówią: "Świat jest dla mądrych". ;)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 30 lip 2013, o 21:03

Sorry...ale wszystkich tych ktorzy sa za ubojem rytualnym sama bym ich poddała takiemu ubojowi i tyle/
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje