Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Ubój rytualny

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 24 kwi 2013, o 10:48

Rząd przyjął projekt przywrócenia w Polsce uboju rytualnego. Czyli powolnego zabijania zwierząt, wykrwawiania bez uprzedniego ogłuszenia. Nawet nie mogą krzyczeć, bo podczas uboju rytualnego przecina się także struny głosowe.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: Ubój rytualny

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 kwi 2013, o 11:52

Co z tego, że cywilizacja pędzi do przodu, skoro w starej księdze stoi, że tak, a nie inaczej należy ukatrupić zwierzaka.
Przynależność do pewnych grup religijnych usprawiedliwia bestialstwo i nie tylko w sprawie krówek. No ale przecież w Europie najważniejsza jest tolerancja i poprawność polityczna.
Smutno mi wczoraj było po przeczytaniu tej wiadomości.... .
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 24 kwi 2013, o 13:10

A to nawet nie chodzi o jakieś lokalne grupy religijne, tylko o potężny biznes, czyli produkcję mięsa na eksport.
Ponadto część z tego mięsa trafia też na nasz rynek. Nie jest wówczas w żaden sposób oznakowane, że pochodzi z uboju rytualnego, więc my, konsumenci nie odróżnimy go od takiego ze zwykłego uboju. Do tego dochodzi zagrożenie mikrobiologiczne (zanieczyszczenie substancjami pochodzącymi z przewodu pokarmowego). Polecam ten artykuł:
http://www.obrona-zwierzat.pl/aktualnos ... ia-ur.html
Także nasz rząd podłożył nam takie "kukułcze jajo". Nie mówiąc już o dobrostanie zwierząt. Wiadomo - lobby mięsne musiało bardzo naciskać. Muszę powiedzieć, że ręce mi opadły, gdy się o tym dowiedziałam.
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra

Nieprzeczytany postprzez ion » 24 kwi 2013, o 14:34

Według mnie nie można czegoś zakazywać, tylko trzeba to kontrolować. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie wiary.
Sam jestem ateistą, więc nic mi do tego, ale szanuję wybory innych osób. Nie ważne, czy uważam że świat powstał przez przypadek, czy za pomocą mistycznej siły. Jeżeli ktoś wierzy, że po spożyciu mięsa z krwią, czy też zabitych nieprawidłowo zwierząt, trafi do piekła/będzie wiecznie potępiony - nie powinno się mu nakazywać tego, żeby jadł mięso z krwią. Oczywiście należy to kontrolować, bo ubój rytualny przeprowadzony prawidłowo (zgodnie z procedurami) jest tak samo humanitarny jak ubój standardowy.

Przykład? Z żydowskiego portalu: Zwierzę nie jest ogłuszane, ale nie musi być wcale świadome, nim się wykrwawi.
Cały sens techniki zabijania według tysiącletnich zasad kaszrutu polega właśnie na tym, aby zwierzę zostało pozbawione życia jak najszybciej i utraciło świadomość w możliwie najkrótszym czasie. Nie ma takiego nakazu, który wymagałby, aby zwierzę było świadome do końca wykrwawiania się. To kłamstwo. Są inne zasady, które obowiązują. Zdecydowanie przeciwne w swojej istocie: zwierzę musi być zdrowe, pozbawione ran, traktowane w sposób humanitarny - nim zostanie zabite w sposób jak najszybszy i jak najmniej bolesny. Nawet przy fachowym, zgodnym z zasadami koszerności zabijaniu pięć przyczyn powoduje niekoszerność mięsa: szehija – zbyt powolne posługiwanie się nożem z przerwą lub zawahaniem, derasa – cięcie połączone ze zbyt dużym naciskiem, chalada – nadmierne wbijanie noża nim rozpocznie się cięcie, hagrama – ześlizgnięcie się noża z właściwego miejsca i ikkur – czyli rozdarcie tkanki, zamiast jej przecięcia.

Jednym cięciem powoduje się natychmiastowe obniżenie ciśnienia krwi w mózgu zwierzęcia, co decyduje o natychmiastowej utracie przez nie świadomości, mimo że ciało automatycznie przejawia bezwarunkowe odruchy polisynaptyczne pochodzenia rdzeniowego a nie mózgowego (na tych odruchach bazują propagandowe filmy ilustrujące rzekome okrucieństwo szechity). Właściwie przeprowadzona szechita (ubój rytualny) nie tylko zapobiega błyskawicznie dopływowi krwi do mózgu, ale także powoduje, że krew obecna w mózgu wypływa z niego natychmiast, powodując nagły spadek ciśnienia, co połączone z równie raptowną utratą płynu mózgowego, wywołuje całkowitą utratę świadomości u zwierzęcia (owce) najczęściej w czasie krótszym niż 2 sekundy (i niewiele dłuższym u krów). Są to ustalenia udowodnione naukowo (np. badania prof. HH Dukes, Cornell University, USA; Nangeroni i Kennett, 1963; Gregory i Wotton, 1984; Blackmore, 1984; Dr Stuart Rosen, kardiolog w Hammersmith Hospital w Londynie w: "Physiological Insights Into Shechita" /2004/). Warto jeszcze przypomnieć, że obowiązujący w USA "Humane Slaughter Act" definiuje szechitę jako humanitarną metodę zadawania śmierci.

Pytanie - czy wy chcielibyście być przymuszani przez jakąkolwiek religię, grupę społeczną do zaprzestania określonych zachowań?
W ten sam sposób zakażmy antykoncepcji, palenia papierosów, alkoholu, bo ktoś uważa to za szkodliwe/wstrętne.

Miejmy umiar we wszystkim. I czytajmy różne źródła.

Pozdrawiam,
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 kwi 2013, o 16:05

Ion, przyjmuję Twoje argumenty. Zgadzam się, że jeśli procedura jest przeprowadzona fachowo, a cały proceder kontrolowany właśnie w celu zapewnienia "jakośći" to OK. W sumie kurczaczki, świnki cierpią w "normalnych" rzeźniach niesamowite męki psychiczne.
Najciekawsze jest to, że wiele świętych ksiąg ZAKAZUJE zabijania, a i tak wierni wcinają mięsko, ile się da. A przecież żeby zjeść mięsko, trzeba zabić.

Ale mimo wszystko zapytam, czy naprawdę należy szanować i tolerować czyjeś prawo do zadawania cierpienia? To jest właśnie ten absurd, że skoro jakaś religia pozwala, to prawo nie może zakazać. Czyli co, mamy państwo religijne?
To ja, proszę bardzo, założę kościół, w którym główną częścią mszy będzie poświęcanie noworodków albo szczeniaczków. Myślę, że w imię tolerancji, idei multi kulti oraz poprawności politycznej nikt mi nie będzie zawracał głowy jakimiś zakazami. To też uszanujemy?

Jeśli chodzi o antykoncepcję, to jeśli się nie mylę, farmaceuta w Polsce może już odmówić jej sprzedaży (klauzula sumienia). Przecież to też jest dyskriminacja!
Wyobraźmy sobie, że nasz chirurg jest świadkiem Jehowy i nie przetoczy nam krwi, bo jego księga zakazuje takiej procedury. Lepiej uśmiercić gościa. Nie trzeba daleko szukać. W Irlandii w tym roku pozwolono kobiecie w ciąży umrzeć w mękach w szpitalu, no bo usunięcie ciąży pozostawało w sprzeczności z sumieniem lekarzy. No to zabili kobietę. Niechcący. Przecież to się nadaje do sądu.

Pochwały przyznane za posta: 2
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez ion » 24 kwi 2013, o 17:15

AnnaJagna napisał(a): Ale mimo wszystko zapytam, czy naprawdę należy szanować i tolerować czyjeś prawo do zadawania cierpienia? To jest właśnie ten absurd, że skoro jakaś religia pozwala, to prawo nie może zakazać. Czyli co, mamy państwo religijne?
To ja, proszę bardzo, założę kościół, w którym główną częścią mszy będzie poświęcanie noworodków albo szczeniaczków. Myślę, że w imię tolerancji, idei multi kulti oraz poprawności politycznej nikt mi nie będzie zawracał głowy jakimiś zakazami. To też uszanujemy?

Jeżeli tylko Państwo twoje zgodzi się na rejestrację tego związku wyznaniowego - oczywiście że będziesz mogła zabijać szczeniaczki czy noworodki. Jednak MSWiA w Polsce nie zarejestruje związku wyznaniowego, który stoi w sprzeczności z polskim prawem.

Klauzule sumienia według mnie są potrzebne. Farmaceuta nie sprzeda Ci środków antykoncepcyjnych? Ok. Idź do INNEGO!
Chirurg odmówi przetoczenia krwi? INNY nie odmówi. A ty chciałabyś robić coś, co stoi w sprzeczności z wartościami etycznymi i moralnymi?

Z jednej strony mamy to konflikt wartości, z drugiej strony życie i zdrowie człowieka. Póki ludzie nie nauczą się wzajemnie rozumieć, nie poprawi się jakoś szczególnie...
Marzy mi się świat, gdy przyjdzie kobieta do lekarza, powie, że chce aborcję, a ten powie: Niestety ja nie wykonam tego typu zabiegu, bo stoi w sprzeczności z moimi uczuciami religijnymi, ale poproszę kolegę, który ma inny światopogląd i Pani pomoże."

A wracając do uboju rytualnego: Zauważyliście, że klatki używane w USA mają akceptację ASPCA czyli Towarzystwa opieki nad zwierzętami? To co, tylko nam Polakom to przeszkadza? (źródło: wiki: Podczas koszernego uboju bydła we współczesnej ubojni stosuje się specjalne klatki do unieruchamiania zwierząt: Weinberg (czas w klatce: ok. 103,8 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 11 s, liczba wokalizacji: ok. 4,6) lub ASPCA (czas w klatce: ok. 11 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 1,2 s, liczba wokalizacji: ok. 0,3). )
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 kwi 2013, o 17:27

Ja się nie wypowiadam lepiej bo... mój pies je mięsną karmę więc... i ja się przyczyniam do popytu na mięso :-((
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez niya » 24 kwi 2013, o 17:53

Marzy mi się świat, gdy przyjdzie kobieta do lekarza, powie, że chce aborcję, a ten powie: Niestety ja nie wykonam tego typu zabiegu, bo stoi w sprzeczności z moimi uczuciami religijnymi, ale poproszę kolegę, który ma inny światopogląd i Pani pomoże]

Ten świat już jest, jest malutki co prawda, ale może będzie silniejszy. Są lekarze, którzy życie nienarodzonych dzieci chronią i są ponad pieniądze za wykonany zabieg. Jest ich niewielu, ale wiem, że są.
( nie oszukujmy sie za taki zabieg płaci się niemało i jest to główny bodziec dla lekarza do wykonania zabiegu, może gdyby aborcja była darmowa lekarze by odważniej mówili NIE).

A co tematu głównego. Czuję się okropnie, bezsilność jest straszna. Nie ma mądrych rządzących ludzi w naszym kraju
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 24 kwi 2013, o 17:59

Nic mi nie wiadomo, aby religie nakazujące ubój rytualny, były religiami, których nakazy mają być u nas prawem.
Gdybyśmy mieli respektować nakazy niektórych religii, musielibyśmy na przykład uznać psa za zwierzę nieczyste.

Kwestie zabijania zwierząt z możliwie najmniejszym stresem i cierpieniem dość szeroko opisywała p. Temple Grandin, która projektowała linie ubojowe w rzeźni. Wśród proponowanych przez nią rozwiązań nie było klatek do uboju rytualnego ani dopuszczenia możliwości takiego uboju. Z opisów dostępnych w prasie polskiej wynika, że zwierzęta w klatce są obracane przed poderżnięciem gardła i umierając zachłystują się krwią i własnymi wymiocinami.

Oczywiste, że zwolennicy uboju rytualnego mają w zapasie dość argumentów, aby przekonywać, że zwierzątko uśmiecha się, gdy mu podrzynają gardło - są przecież także reklamy sklepów mięsnych z uśmiechniętą krówką. Ubój rytualny miał być w Polsce zakazany. Jeśli będzie dopuszczony, to tylko dlatego, że za tym kryją się pieniądze.

Zofia Mrzewińska

Pochwały przyznane za posta: 3
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 24 kwi 2013, o 18:11

Czy we wszystkich rzeźniach zwierzęta są zabijane w sposób humanitarny? Nie cierpią? Czy ich transport jest komfortowy?
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje