Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: uciekinier:)

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 9 maja 2013, o 09:46

Aśś napisał(a):Dagi dobrze mówi. Skoro pies nie słucha (czyt. nie wraca na komendę), nie powinno się go spuszczać ze smyczy. Nawet jeśli tylko szczeka i nie ugryzie, to może napędzić wielkiego stracha dzieciom albo osobom, które psów się boją (np. bo zostały kiedyś ugryzione). No a 11 miesięczny ON nie wygląda już jak szczeniaczek...
i tylko o to mi chodziło, bo metody jakich chcemy użyć, by zapanować nad swoim psem i zajęcia jakie mu wynajdujemy, to już indywidualna sprawa - byle były skuteczne.

Nie wyobrażam sobie, bym puściła luzem Arię, wiedząc, że może kogoś oszczekać lub pogonić. Póki dorasta, nie chcę opuścić żadnej okazji, by móc ją na 100% skorygować. Takiej "samowolce" mówię stanowcze NIE.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Re: Uciekinier

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 9 maja 2013, o 12:50

Bruner też mi takie numery robił i kupiłem 25m taśmę. Na początku nawet zapięty próbował biec do ludzi. Na szkoleniu mi pani powiedziała co powinienem robić. Teraz kiedy bawimy się piłką czy frisbee na łące nie zauważa w ogóle ludzi czy psów. Cały czas jest na lince. Czasem ją puszczam jak nikogo nie ma i rzucę mu daleko piłkę. Mógłbym sprawdzić czy bez linki też by nie startował, ale się boję. Chyba już tak zostanie bo się przyzwyczailiśmy. Cały czas mam nad nim kontrolę.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez blondyna » 10 maja 2013, o 19:29

dziękuje bardzo za rady :dzięki:
myślę,że jeszcze trochę czasu upłynie ,zanim będzie posłuszny na 100%,a może będzie zawsze urwisowaty,tego nie wiem,ale codziennie nad nim pracuje.
Chyba przez jakiś czas zostanę przy lince,bo po prostu boje się jak tracę nad nim kontrolę,dzisiaj nawet na lince,próbował wystartować do chłopaka,aż biedny się przewrócił ze strachu, :przerażenie: oczywiście nie dopuściłam do kontaktu z człowiekiem,ale widocznie ten pan bardzo się bał piesków,a rzeczywiście Kiari nie wygląda na szczeniaka :nea: wydałam komendę siad i zostań ,wykonał,potem bawiliśmy w rzucanie kijem,znaczy ja rzucałam:)...a pan sobie biegał wokół boiska,ale Kiari i tak co chwile wypuszczał kija z pyska i tęsknie wodził wzrokiem za oddalającym i przybliżającym się "celem" :diabeł:

Proponuję za uciekanie "karniak" - złapanie psa i wyegzekwowanie w danym momencie "siad - zostań", lub "równaj" w koło osób na których szczekał. Fajnie by było gdyby te osoby się na to zgodziły i poświęciły te 3 minuty. A jeśli nie, to po prostu idź za tymi osobami, a może nawet i biegnij z psem równającym? Tak tylko głośno myślę.
Aga, jak poleci za kimś to ,bawi się ze mną w berka,muszę biec w druga stronę i dopiero jak traci mnie ze wzroku ,biegnie za mną i już wtedy,jest chyba za późno na karniaki,bo obawiam się że nie wiedziałby za co, one:)
blondyna
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: kiari
Imię: wioletta

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 maja 2013, o 20:39

Wiesz, może zbyt popłynęłam ze słowem "karniak". Oczywiście chodziło mi o ćwiczenie posłuszeństwa. A w sytuacji kiedy pies już coś nabroił, najfajniej byłoby od razu naprostowanie psiego myślenia bezpośrednio po sytuacji. Ale jeśli nie ma takiej możliwości, to możesz zrobić to możliwie najszybciej + gratis 20x dziennie bez powodu. I najlepiej wtedy po pięknym wykonaniu ćwiczeń poświęcić dłuższa chwilkę na zabawę z psem. Tak się z nim pobawić, aby zabawa z Tobą sprawiała mu przyjemność i radość. Później jak już wypracujesz posłuszeństwo, pies nie będzie Cię zlewał, bo będzie wiedział, że za pracę z Tobą, będzie "miło" i warto być przy Tobie, zamiast robić coś na własną łapę, bo nigdy nie będzie wiedział, kiedy "zaprosisz go do zabawy".
Ja mniej więcej osiągnęłam ten stan... zdarzyło się parę razy, że wyprowadziłam N bez smyczy, a zaczęło się od tego jak pewnego pięknego dnia zapomniałam jej wziąć z domu :ooops: ... i tak sobie raz na jakiś czas kiedy jest wcześnie rano lub późno wieczorem testuje jego posłuszeństwo :ooops:
Ten karniak jest dla Ciebie - musisz po prostu pracować z psem póki jest jeszcze młody i "głupi" :). Bo im starszy - może ale nie musi - mieć chęć Cię... zdominować. Istnieje taka możliwość, że pies w pewnym wieku będzie myślał że wszystko mu wolno i nie dość że nie będzie chciał Cię słuchać, to i "powie" co sądzi o korektach... Moje zwierzę mając 2,5 lata będąc w "krytycznym stanie" warknął sobie przy kilku razach "poproszenia go" o zawarowanie na placu szkoleniowym. :diabeł: Niestety błędy zza młodu trudno się później odkręca, ale jest to możliwe z pomocą Szkoleniowców :). W sumie to... półtora roku nam to zajęło żeby mieć niemalże psi ideał, ale też nie obyło się bez ostrej amunicji.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje