Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Uiubione czytadło:)

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 17 kwi 2011, o 21:11

Kasia-Bari napisał(a):Ja również polecam książki D. Browna .. No i oczywiście cudowną książkę, którą niestety mało ludzi zna ale polecam jest cudowna "Bari-syn szarej wilczycy" Jamesa Olivera Curwooda.. Ale proponuje zacząć od "Włóczęgi Północy" następnie " Władca skalnej doliny" potem "Szara wilczyca" i dopiero "Bari...." :) Cały cykl jest cudny i poruszający!!!

o nie ja tez tą ksiażke znam :-) polecam :-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Re: Uliubione czytadło:)

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 20 kwi 2011, o 10:10

joasik napisał(a):
Majkowa napisał(a):Kiedyś muszę się zabrać za 'Archipelag Gułag'. Czytał może ktoś?

Czytałam, podobnie jak inne z tematyki obozowej czy łagrowej właśnie.Sołżenicyna polecam jeszcze "Krąg pierwszy"-może nie tak działające na wyobraźnie opisy jak w Archipelagu aczkolwiek też bardo dobra książka. ;)

Ja jestem w trakcie czytania"Kłamliwego języka"i musze przyznać że ciarki przechodzą momentami ;)

Jak ktoś lubi taką tematykę to polecam "Na nieludzkiej ziemi" Gustawa Herling-Grudzińskiego.

Dla mnie dużo lepsza od Sołżenicyna. Jednak Sołżenicyn to Rosjanin w dodatku tzw wielkorus a to trochę inna mentalność niż europejska.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Re: Uliubione czytadło:)

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 20 kwi 2011, o 19:17

Lucky_Luke napisał(a):
Wolf napisał(a):A ja po liku latach przeczytałem powtórnie "Pięć lat kacetu " Stanisława Grzesiuka .
Polecam wszystkim książka uczy szacunku .
Chociaż nie wiem jak na nią może zareagować dzisiejsza młodzież .
Czytał ktoś ?

Dzsiejsza młodzież w ogóle książek nie poczytuje. A skutki jakie są, takie są.

Mam alergię na generalizowanie i patrzenie na świat w jednej palecie barw.

Bo dzisiejsza młodzież jest zła, niedobra i nie czyta...

"Młodzież dzisiejsza nie jest inna niż dawniej. W czasach, kiedy na świecie było tylko dwóch młodych ludzi – Kain i Abel – jeden z nich był przestępcą."

Żeby nie zbaczać z tematu JA przedstawicielka młodzieży, jak sądzę, szczerze polecam "Igrzyska śmierci".
Bardzo fajna książka trochę podobna do "Wielkiego marszu" S.Kinga, ale czyta się zdecydowanie lepiej.
Igrzyska nie są optymistyczną lekturą. Raczej przygnębiającą i skłaniającą do spojrzenia z boku na nasze życie.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 20 kwi 2011, o 19:41

'polacy to alkoholicy' czyż to nie jest generalizowanie? Walka z tym to jak walka z wiatrakami.
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 20 kwi 2011, o 20:45

Walka z tym to jak walka z wiatrakami.

Więc generalizujmy dalej...
Naprawdę, warto zacząć od siebie.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 16 maja 2011, o 19:23

jestem w trakcie czytania Niklasa Franka ,,Mój ojciec Hans Frank,, i Bogusława Wołoszańskiego ,,Ten okrutny wiek,,powróciłam do młodzieńczej psaji jaką jest tematyka II wojny światowej
Ostatnio edytowano 20 maja 2011, o 19:59 przez Razgotra, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 16 maja 2011, o 19:41

W mojej młodości zaczytywałem się "TYGRYSAMI" to taka seria była format A6 ojciec zbierał miał chyba wszystkie pólka miała 1,40 m i tylko "Tygrysy" na niej stały. 8-)
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez puma » 16 maja 2011, o 20:02

Nie boję się - Niccolo Ammaniti, bardzo poruszajaca ksiazka i smutna za razem. Taka nietuzinkowa przede wszystkim, nietypowa opowiesc, nietypowe zakonczenie, jak sie zacznie to nie mozna sie oderwac, polecam wszystkim :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 16 maja 2011, o 20:11

a i polecam książkę ,,Czasami wołam w niebo,,Sven Matzke, Tamara Zwierzyńska-Matzke
, poruszająca i ostrzegająca zarazem do przeczytania od deski do deski a i chusteczki będą potrzebne
Wstrząsające świadectwo umierającej na raka kobiety. Książka zawiera fragmenty pamiętnika Tamary, jej korespondencję z czasów choroby z przyjaciółmi i rodziną oraz wspomnienia męża. Wszystko to składa się na obraz godnej podziwu walki i braku rezygnacji wobec nieuchronności...
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 19 maja 2011, o 20:16

moje ulubione książki to
Harry Potter :-) mam wszystkie części oprócz 1 trza sobie kupić :lool:
saga Zmierzch :-) mam wszystkie części na telefonie :yahoo na początku zastanawiałam się co ludzie widzą w tej książce ale bardzo mnie wciągnęła :-P
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje