Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Uiubione czytadło:)

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 19 maja 2011, o 20:52

Hiku27 napisał(a):
Kasia-Bari napisał(a):Ja również polecam książki D. Browna .. No i oczywiście cudowną książkę, którą niestety mało ludzi zna ale polecam jest cudowna "Bari-syn szarej wilczycy" Jamesa Olivera Curwooda.. Ale proponuje zacząć od "Włóczęgi Północy" następnie " Władca skalnej doliny" potem "Szara wilczyca" i dopiero "Bari...." :) Cały cykl jest cudny i poruszający!!!

o nie ja tez tą ksiażke znam :-) polecam :-)

Ja tez znam, to moje dziecinstwo :ok Jak ktos lubi takie typowe ksiazki przygodnowe, to polecam jeszcze Thomas Mayne Reid "Dolina bez wyjścia".
Akcja rozgrywa się w Himalajach. Do jednej z dolin trafiają dwaj angielscy podróżnicy, Karol i Gustaw, oraz ich towarzysz Hindus Ossaro. Szybko przekonują się, że wyjście z doliny jest niemożliwe. Próbują więc zorganizować sobie życie, dostosować się do panujących tam warunków oraz znaleźć sposób uwolnienia się z tej dziwnej pułapki...
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 20 maja 2011, o 20:00

Jangcy napisał(a):W mojej młodości zaczytywałem się "TYGRYSAMI" to taka seria była format A6 ojciec zbierał miał chyba wszystkie pólka miała 1,40 m i tylko "Tygrysy" na niej stały. 8-)

ja od sąsiada kupiłam dwa regały które zrobił na swoje tygrysy po remoncie pochował książki do kartonów a ja mam regały na swoje czytadła
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 20 paź 2011, o 13:59

Hmmm... ja ze swojej strony polecam xiążki T. Pratchetta. Początki serii trącą fantasy ale późniejsze tomy to raczej satyra społeczna połączona z niesamowitym poczuciem humoru ;)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 31 sty 2012, o 11:49

http://www.teraz-jestem-w-teczowym-moscie.pl/polecam jestem świeżo po lekturze bardzo mi się podobała nawet niejedna łza poleciała
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez MhrocznaaaxD » 4 lut 2012, o 19:40

Ja ogólnie nie lubię książek. Kiedyś będąc w podstawówce (w I-IV kl)lubiłam czytać książki. Nawet bardzo, bo przeczytałam najwięcej książek w szkole.Ale teraz to normalnie koszmar...nie czytam książek w ogóle i chociaż teraz mam tydzień na przeczytanie Krzyżaków to i tak ich nie czytam. W ogóle zamiast czytania książek nawet jeśli muszę bo są to np. lektury to nie czytam tylko oglądam filmy, ewentualnie czytam streszczenia ;P Nie lubię książek po prostu...wolę czytać gazety, które mnie ciekawią ;))
MhrocznaaaxD
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 4 lut 2012, o 20:25

Krzyżacy to pikuś spróbuj przeczytać Potop

kiedyś się przekonasz do książek
nawet do lektur
sama mam kilka ulubionych i chętnie do nich wracam
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 4 lut 2012, o 20:42

E cała Trylogia jest SUPER! chociaż może ciężej mi się czytało "Ogniem i mieczem". "Doliny Issy" nie strawiłem - 1,5 strony tylko a "Nad Niemnem" tylko cztery kartki. Ale przeczytałem "Braci Karamazow" w oryginale i na głos, w ponad cztery miesiące (założyłem się że tak przeczytam, koszmar!).
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 4 lut 2012, o 20:45

nie ja tam Trylogii nienawidzę zresztą jak całego Sienkiewicza (z wyjątkiem Quo Vadis)
za to uwielbiam Bułhakowa(Mistrza i Małgorzatę przeczytałam w 3 noce)
zresztą Dostojewski też nie jest zły
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 4 lut 2012, o 23:05

ja w podstawówce bardzo lubiłam czytać książki. W gimnazjum i technikum to książki mnie parzyły. A teraz jak jestem na studiach to polubiłam znowu książki. Wiadomo tematycznie związanych ze studiami nie czytam.... ale inne to bardzo chętnie :)
Ogniem i mieczem przeczytałam po skończonej szkole i bardzo mi się podobała. Pewnie kiedyś wrócę do niej. I w zamiarze mam przeczytać całą trylogię :) Quo Vadis połowę przeczytałam i kiedyś przeczytam całą :D

Jedne z najlepszych jak dla mnie książek to Harry Potter, różne o psach typu Marley i ja, sztuka ścigania się w deszczu.
No i ojciec chrzestny :taniec2:

I czaję się na trylogie Millenium :) ale to wszystko w swoim czasie :D

a poza tym inne kiążki, które przeczytałam, podobały mi się ale tytułów nie pamiętam :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 6 cze 2012, o 16:58

Ja czytam fantastykę - czarodzieje, walka dobra ze złem w klasycznym stylu, smoki, wampiry itp. Wyznaje zasadę, że serie są lepsze od pojedynczych pozycji (powieści), bo tak szybko się nie kończą. No i im grubsze, tym lepsze ;D

Moje ulubione to:

Seria Miecz Prawdy Terrego Goodkinda,

Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan,

Demoniczny Cykl Petera V. Bretta,

Zmierzch Stephenie Meyer,

a z powieści:

Lwy Al-Rassanu Guya Gavriel Kaya i Tigana tego samego autora
Wilania
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje