Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Ulubione zachowania naszych psiaków :)

Nieprzeczytany postprzez niya » 22 wrz 2011, o 09:54

Uwielbiam moje powroty do domu, gdy zajeżdżam autem pod bramę, a po drugiej stronie mój pies śpi rozciągnięty ile jej metraż ciała dał. Widząc, że auto stoi pod bramą otwiera powoli zaspane oczyska i przez 2 minuty rozciąga się na wszystkie strony ziewając przy tym przeraźliwie, w końcu łaskawie schodzi na bok. Gdy wjeżdżam do domu, ona zaczyna machać ogonem i truchcikiem biegnie koło samochodu, gdy usiłuję wyjść z samochodu ona skacząc na mnie wpycha mnie do niego z powrotem :). Idę do domu odprowadzana przez skaczącego na pół metra wzwyż psa :).

Gdy Amba była mała często spała mi na kolanach i do dziś gdy tylko sobie usiądę "po turecku" ona jak szalona leci do mnie i ryje się na kolana próbując się ułożyć w "kłębek", kończy się na tym, że na kolanach mam jej łeb wtulony w pachę a reszta ciała leży na trawie :).
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Ulubione zachowania naszych psiaków :)

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 wrz 2011, o 11:20

To miałaś fajnie, z tym spaniem na kolankach. Moja Tora wogle nie lubi siedzieć na kolanach, ani spać, nie lubi też spać w łóżku pomimo zachęt przez niektórych członków rodziny. Wzięta do łóżka, nawet jak śpi to zaraz sie kręci i zeskakuje i kładzie się z powrotem na podłodze. Nie lubi też żadnych kocyków, legowisk itp, tylko goła podłoga, a najlepiej kafelki w kuchni.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 wrz 2011, o 12:21

Ostatnio numer jeden to to jak po jedzeniu udaje się na kanapę i robi fikołki. :-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 wrz 2011, o 18:43

najbardziej lubię te, kiedy doprowadza mnie N do śmiechu, z tych domowych:
czyli poranne przeciąganie się i wyginanie szyi na różne sposoby,
turlanie się po dywanie i drapanko po brzuchu kiedy jest tak wywalony na plecach i łapki od gilgotek wywija w powietrzu,
a najbardziej mnie rozwala... zapinanie obroży
wołam psa, pies wstaje, przeciąąąąga się w te i wewte, wreszcie mówię "siad", a pies co robi? tylną łapą za każdym razem zaczyna się drapać... po czym z siadu ląduje czterema łapami na leżąco :pala jak by tego było mało, skończywszy już drapanie leży sobie z miną niewiniątka :lool: , po czym po powtórnym siad, usiedzi z uhahaną mordą i widząc zbliżające się ręce do zapięcia kolców... otwiera paszczękę i... próbuje zawsze lewą dorwać w paszczę :-P ... także zapinanie obroży u mojego psa to jest proces bardzo złożony :-P i nie to że reaguje tak na kolce, bo reagował tak zawsze na każdy typ obroży, nie mówiąc już o tym co kiedyś wyczyniał kiedy chciało mu się zapiąć smycz - ale tego go oduczyliśmy bo nie było to zabawne w mniemaniu ludzkim a irytujące ;-)
o, lubię też, kiedy nie wiadomo skąd, nie wiadomo gdzie, przyjdzie z pudełeczkiem w pysku które wcześniej wylizał, zostawił w pokoju i wszyscy o tym pudełku zapomnieli... a tu np. po 2 godzinach przypomni sobie o tym pudełku, przyniesie i usiądzie z miną uhahańca żeby coś za przyniesione pudełeczko dostać :lool:
lubię też, kiedy leży na balkonie, a tuż obok jego nosa chadzają wróbelki i to dosłownie bo mieszkam na IV piętrze i ptaszysk u nas mnóstwo :-) uwielbia je obserwować :)
ogólnie dużo jest takich śmiesznych jego zachowań, jak się coś przypomni to dopiszę :-)

co jeszcze lubię... no jako psiarz lubię zachowania socjalne mojego psa. lubię patrzeć jak sprawia mu przyjemność pomizianie przez obcą osobę :)
lubię kiedy dostaje radosnego i gania się ze mną między choinkami albo po schodach do góry...
i ten wyraz pyska na przystanku w bikejoringu - lecim, lecim, lecim?? :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 22 wrz 2011, o 19:31

Lubię patrzeć jak nasze psy dostają ślinotoku jak jemy posiłki i na dźwięk odłożonego na chwilę podbiegają, żeby dotać po kawałeczku mięska, a tu jeszcze nie pora. Wtedy z naszą namową albo odchodzą na swoje miejsca albo warują w pobliżu i łapią drzemkę w oczekiwaniu :lool:
Lubię suczaka uczyć nowych rzeczy. Jak na moje oko jest dosyć bystra i ten błysk w oku kiedy zatrybi o co mi chodzi-bezcenne. Lubię też kiedy podczas zabaw z Sook daję jej tyle energii, że zaczyna dostawać powera i próbuje 2 zabawki wziąść na raz do pyska :lool:
Jak zakładam jej obrożę przed wyjściem na dwór, bardzo ładnie siada koło nogi i czeka niecierpliwie kiedy ją założę jojcząć i wyjąc (chyba ze szczęścia) przy tym.
Z Zygmuntem jak leży w nogach łóżka a Pańcia na całej długości, robimy przewrotkę (skubaniec nauczył na leżąco się odbijać w górę-tak jakby :shock: ) i pies ląduje z głową pod moją pachą i tak sobie leżymy, myziamy i mówimy sobie miłe rzeczy.
Lubię wieszać pranie na strychu w asyście Zygmunta, wtedy mówię na niego Pan Kierownik. Otwieram strych, a wtedy on wchodzi takim niedbałym krokie z takim ciężkim westchnięciem, jakby szedł na ispekcję :lool: I za chwilę wybiega z czymś ukradzionym w pysku :lool:
Fantastyczne są gorące powitania moich psów jak wracam do domu. Podskokom, popiskiwaniom i szaleńczym biegom nie ma końca :-)
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 22 wrz 2011, o 22:57

Sabina
Kocham jej prawie kazde zachowanie :oops: Bardzo rzadko mnie czyms zirytuje.
-Bardzo lubie jej wykorzystywanie moich nog do przeciagania sie - ja przechodze kolo niej, a ona szybciutko prostuje przednie lapy i sie nimi o mnie zaczepia prawie mnie przewracajac :D
-W domu wolamy na na Sabisia Terrorysia, bo terroryzuje nas, zebysmy ja glaskali, miziali, ugniatali i drapali. Jak tylko moja reka przestaje sie ruszac, odzywa sie bolesny skowyt 'jak to, juz koniec?' No kocham to strasznie :lol:
-Bawi mnie jej wlazenie do lazienki i sprawdzanie, czy juz skonczylo sie kapiel. Wisi toto tym lbem nad czlowiekiem i sie gapi. A potm sprawdza jezykiem szampon na glowie i popija ciepla woda z wanny ;)
-Uwielbiam jej siadanie obok mnie na kanapie (komenda, ekhm, psitulski) jak czlowiek, opieranie sie o mnie plcami i buziaki ode mnie plus glaskanie po brzusiu
-Fajne jest jej stanie oparta o brame i patrol okolicy, czyli szukanie kogos, kto by sie nabral na jej glodne oczy ;-)
-Nieodmiennie bawi mnie jej kompletny brak wiernosci - wystarczy, ze ktos ma zarcie, to pojdzie i nawet sie nie obejrzy. No coz, taka jej natura, nie ma co rozpaczac, trzeba kochac.

Max
U Maxa jest mniej takich zachowan, ale naprawde nikt nie przebije Sabiny ;)
-Slodziak jest bo wieczorem zawsze przychodzi do lozka i kladzie sie pyskiem pod moja poduszka, chwile polezy i ucika na swoja ulubiona kanape
-Jak Max lezy to wytarczy zrobic mu kilka ruchow masazu krzyza i Max na plecach jezdzi po trawie lub dywanie. Strasznie to lubi i odpycha sie wtedy lapami i slizga sie wtedy po podlozu :D
-Wystarczy otworzyc lodowke i max leci natychmiast zajrzec do tego miejsca, gdzie mieszkaja smaczne rzeczy. Zostalo mu to z mojego pokazywania mu, ze istnieja szafy, szuflady itd. i nie ma co sie bac. No i zeby sie nie bal lodowki, to prosto z niej dostawal smakolyki :-) No i poskutkowalo - lodowka nie jest straszna :lol:
-Max na samym poczatku nauczyl sie dawania buzi i podawania lapy. Teraz nie moze przerwac, naprawde robi to nonstop, takie jego male hobby 8-)
-No i na koniec 'Pies, co lubil ogladac telewizje' - nie wazne, czy to kreskowki, horror, czy koncert - max ma galy szeroko otwarte i chciwie pochlania obrazki. Dla niego to jest magiczne okno, Max sie nie rusza, a widoki sie zmieniaja :-P
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 23 wrz 2011, o 08:07

Wszystko lubię, nawet to notoryczne iskanie mnie, gdzie popadnie :):):)
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 23 wrz 2011, o 21:48

Jak wyżej. Lubię wszystkie ( no może poza grzebaniem w kociej kuwecie i gonieniem sarenek ) zachowania Luki. A szczególnie tą autentyczną i nie dającą się opisać radość, kiedy po nawet krótkim rozstaniu znowu jesteśmy razem.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 30 wrz 2011, o 13:01

jak się Lena przeciąga...prostuje wtedy całkowicie tylne nogi i "jedzie" na nich po panelach ....jej oczy kiedy słucha co sie do niej mówi, jak włazi do łóżka i udaje, że to nie ona...ja się zwija w kłębuszek na swoim legowisku i taaak ciężko sobie oddechnie (jakby miała na głowie zmartienia całego świata), jak mi towarzyszy podczas gotownia obiadów... to tak na szybko.. :scratch
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 5 paź 2011, o 20:26

U mnie podobnie, jak wyżej, urocze przeciąganie się, oczekiwanie przy zmywarce na wylizywanie-wstępne mycie talerzy i tak długo można by wymieniać takie sytuacje z życia codziennego ;) .
Ale jest jedno zachowanie, które mnie osobiście zawsze doprowadza do napadu śmiechu, czyli próba zwrócenia na siebie uwagi, kiedy siedzie i uczę się. A więc, najpierw przychodzi i jak zwykle kładzie się za krzesłem i tak leży, po chwili teatralnie przewraca się tak, że pokazuje cały brzuszek, tzw pozycja "zdechł pies", jak się wtedy odwrócę, i powiem cokolwiek np. 'Tigi,co ty robisz?!', innym razem to jest 'Kto jest najgłupszym pieskiem?!', dostaje takiego napadu radości, że w końcu udało jej zwrócić na siebie uwagę, że zaczyna się tarzać z wydajać rożne wrr! i inne śmieszne odgłosy, potem wstaje otrzepuje się i leci po jakąkolwiek zabawkę i jest prze szczęśliwa :lol:

Tak czytając to co tu piszemy, to doszłam do wniosku, że te Nasze Psiaki, to bardzo dbają, żeby urozmaicić, nam codzienne czynności :roll:
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje