Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Uratuj komórką psa.

Nieprzeczytany postprzez eagle » 25 mar 2011, o 20:10

Uratuj komórką psa?.
Może brzmi to nie jasno? Już wyjaśniam, o co chodzi. U nas na osiedlu plagą jest podrzucanie śmieci przez mieszkańców okolicznych domków jednorodzinnych. Wygląda to tak, że podjeżdża samochód i zostawia na chodniku lub co porządniejszy obok śmietnika worki swoich śmieci. Z kolegą wpadliśmy na pomysł, aby widząc coś takiego nakręcić film lub zrobić zdjęcie rejestracji samochodu, generalnie, aby coś utrwalić. Okazało się, że samo ostentacyjne wyjęcie komórki w geście robienia nią zdjęć błyskawicznie płoszy delikwenta.
Taką samą praktykę chcę zastosować wszędzie tam gdzie będę świadkiem znęcania się nad psem: bicie, złe warunki trzymania psa. Na wiosnę pewnie będą małe wypady rowerowe przez okoliczne wsie, więc będzie okazja. Naprawdę byłem zaskoczony tym jak ludzie reagują na widok wyciągniętej do robienia zdjęć lub kręcenia filmów komórki…..

Autor postu otrzymał pochwałę
eagle
Losowy avatar

Re: Uratuj komórką psa.

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 25 mar 2011, o 20:16

Oj uważaj, bo agresja agresora może być przeniesiona na Ciebie. Ludzie nie mają hamulców, skoro znęcają się nad zwierzętami, to myślę, że do ludzi mają podobne podejście.
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez eagle » 25 mar 2011, o 20:19

Karoll napisał(a):Oj uważaj, bo agresja agresora może być przeniesiona na Ciebie. Ludzie nie mają hamulców, skoro znęcają się nad zwierzętami, to myślę, że do ludzi mają podobne podejście.

Spoko :-) Wszystko z rozwagą :-) Zwykle będzie się w grupie. Taka presja będzie lepsza niż słowa i gesty :-)
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 25 mar 2011, o 21:40

to u nas, jako że mieszkamy za miastem praktycznie i wywalają śmieci i ja to widzę, to idę po mamę. I wtedy ona podchodzi i rozmawia, i mówi, że dzwoni na straż miejską i czeka aż przyjadą. Kiedyś gościu wszystkie śmieci rękami sprzątał :yahoo
i w okolicy raczej tego pilnują...
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2011, o 08:59

Dobry pomysł. :ok
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez AgataM » 2 kwi 2011, o 12:38

Super pomysł!!!
AgataM
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 2 kwi 2011, o 19:00

Dobry pomysl, choc nie sadze, zeby u mnie sie przydal. Chociaz nigdy nie mow nigdy, nawet tutaj podobno ktos porzucil psa w lesie...
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 6 cze 2011, o 19:57

Popieram..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 6 cze 2011, o 20:33

Karolina88 napisał(a):Popieram..

Jak najbardziej, chociaż nie wiadomo jak wyjdzie w praktyce, ale pomysł naprawdę fajny ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje