Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: URSA i ALAMO - moje bure użytki

Nieprzeczytany postprzez matinee » 6 wrz 2013, o 08:05

Taki uśmiech szczęśliwego młodego idioty Alamo prezentuje na większości zdjęć z treningów obrony :lool: - ale cieszę się, bo to oznacza, że pies ma z tego szkolenia radochę bez cienia agresji. A o to przecież chodzi :ok:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 6 wrz 2013, o 12:27

Straszliwie zgrabny chłopak z Niego. A jakie miny fotogeniczne prezentuje...
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Re: URSA - licencjonowany ratownik

Nieprzeczytany postprzez matinee » 19 lis 2013, o 11:15

Riwendell Traho została licencjonowanym ratownikiem :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Wczoraj wraz z Ursą zaliczyłyśmy egzamin Państwowej Straży Pożarnej ze specjalności ratowniczej terenowej klasy 1. Tym samym uzyskałyśmy jako zespół uprawnienia do uczestniczenia w akcjach ratowniczych na terenie kraju i poza granicami kraju.

Egzamin, tak jak i poprzedni (kl 0), odbył się w profesjonalnej, życzliwej i miłej atmosferze. Pierwszego dnia Ursa bardzo ładnie zaliczyła test współpracy, na który składają się posłuszeństwo i sprawność. Byłam z niej bardzo dumna, bo nie zawsze Usia w posłuszeństwie była liderem :diabeł:
Drugiego dnia, czyli wczoraj odbyła się próba poszukiwawcza. I tutaj psikusa sprawiły nam warunki atmosferyczne: po bardzo mglistym poranku, tuż przed pracą Uśki przebiło się słońce i mgła się uniosła, a wraz z nią prawdopodobnie zapach pozoranta, gdyż w prostym terenie, przy prawie nieruchomym powietrzu sucz miała problem ze znalezieniem; zachowywała się, jakby nikogo nie czuła, a na moje uporczywe wysyłanie do szukania niecierpliwiła się, jakby chciała powiedzieć: "czego ode mnie chcesz, przecież tam nikogo nie ma". A ja wiedziałam że gdzieś jest, więc z uporem wysyłałam: "szukaj". Zdesperowana sucz pokazała mi najpierw egzaminatora, który stał za mną, potem resztę komisji (z tyłu jakieś 20m), zrobiła jedną "fałszywkę", wreszcie zaczęła robić bardzo szeroki rewir, odbiegając daleko w obie strony od ścieżki. Wracając trafiła na zapach, ale widać było, że z bliskiej odległości, a nie ze stożka, najwyraźniej rzeczywiście zapach się nie rozchodził. Druga część egzaminu (odnalezienie kolejnych dwóch pozorantów) poszła nam już znacznie lepiej. Egzamin zdany, mimo początkowych trudności nie wykorzystałyśmy całego limitu czasu, jednak pozostał mi niedosyt - miałam nadzieję że Usia pokaże taką klasę, jak na "zerówce". Mimo to radość wielka - wieloletnia praca przyniosła owoce. Wiem też, nad czym z moją partnerką dalej pracować :friends
Teraz wypoczywamy w przepięknych jesiennych Gorcach, a jak tylko złapię oddech - biorę się ostro za Alamka, który zdaje się zamierza popróbować, na ile może sobie ze mną pozwolić :akuku:

Autor postu otrzymał pochwałę
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 19 lis 2013, o 12:08

Gratulacje!!!!!!! Dla suni i dla Pani! Za wytrwałość i pracę.. No jak to jest, że samo nic się nie chce zrobić??? Oj cieszą takie newsy... Cieszą mnie , która to czyta. A radość zasłużona. Może Pani spokojnie nawet nos zadzierać.. z dumy. Zasłużone i dozwolone. Pozdrawiam. Justyna z Cookie
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 19 lis 2013, o 12:34

Świetnie dziewczyny, gratki wielkie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 lis 2013, o 13:59

Gratulacje! :yahoo:
Ile jest klas w tej specjalności?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez anita » 19 lis 2013, o 16:19

:yahoo: gratulacje dla mamuśki :yahoo:
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez matinee » 19 lis 2013, o 17:34

Wadera napisał(a):Ile jest klas w tej specjalności?

Klasa 0 - przygotowawcza i 1 - dająca uprawnienia. Więcej nie ma :)

anita napisał(a): :yahoo: gratulacje dla mamuśki :yahoo:

Teraz kolej na córunię - Igma, do dzieła! :ok:
Obrazek
matinee
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 19 lis 2013, o 17:53

Gratuluję! wspaniałe wiadomości :)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Zuzanna

Re: URSA - licencjonowany ratownik

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 lis 2013, o 18:00

matinee napisał(a):Riwendell Traho została licencjonowanym ratownikiem :yahoo: :yahoo: :yahoo:

No to teraz nie ma żartów - trzeba się do niej zwracać z należnym szacunkiem. :-)
Gratulujemy! :-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje