Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Ursa i reszta zgrai

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 11 sie 2012, o 22:21

Pani Zofio, czytałam wiele Pani wypowiedzi. Dla mnie osobiście Pani rady bezcenne :ok:
Szpak
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 12 sie 2012, o 09:06

Świetnie się bawią :)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 12 sie 2012, o 20:25

Brrr...aż ciarki przechodzą, kiedy się o tym pomyśli.
Często zastanawiałam się po co ludzie zakładają psom zupełnie luźne kolczatki kolcami na zewnątrz. To bez sensu, tym bardziej że o zranienie innego psa, choćby w zabawie, nie trudno a i przytrzymać psa za taką kolczatkę aż strach.
Ewa-Hunter
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 12 sie 2012, o 20:45

Pozwolę sobie napisać, dlaczego ja zakładam psom kolczatki - bo uważałam, że to dobry pomysł.
Psiaki na początku dostały zwykłe obroże, ale niestety wiecznie mi się z nich "wyślizgiwały" - pewnie kupiłam nieodpowiednie. Zwykłe dławiki łańcuszkowe dusiły, więc były zupełnie nieodpowiednie, poza tym rwały się jak nitki. Postawiłam na kolczatki. Ale po poście Zofii zaczęłam się zastanawiać, czy to nie był chybiony pomysł. A zakładanie kolczatki kolcami na zewnątrz i zbyt luźnej to już w ogóle bezsens.
Szpak
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 12 sie 2012, o 20:50

Szpak napisał(a):Pozwolę sobie napisać, dlaczego ja zakładam psom kolczatki - bo uważałam, że to dobry pomysł.
Psiaki na początku dostały zwykłe obroże, ale niestety wiecznie mi się z nich "wyślizgiwały" - pewnie kupiłam nieodpowiednie. Zwykłe dławiki łańcuszkowe dusiły, więc były zupełnie nieodpowiednie, poza tym rwały się jak nitki. Postawiłam na kolczatki. Ale po poście Zofii zaczęłam się zastanawiać, czy to nie był chybiony pomysł. A zakładanie kolczatki kolcami na zewnątrz i zbyt luźnej to już w ogóle bezsens.

ja tak luźno tylko wtrącę czy nie uważasz że obroże pół zaciskowe nie byłyby lepsze? Mój tez ten swój łebek wyślizgiwał ze zwykłej obroży, a ta się zaciska w razie wypadku. A kolczatka stosowana na co dzień też nie spełnia swojego zadania.

A tak po za tym to podziwiam Cie za wytrzymałość z tak mocnymi psychicznie psami! :ok: Nic tylko pozazdrościć.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 12 sie 2012, o 21:17

Myślę intensywnie o zmianie. Co zajrzę do jakiegoś sklepu internetowego, to stwierdzam, że to nie to. Cc mają moc i to potężną, kolczatka nieco studzi ich zapędy, ale tylko nieco. Szukam rozwiązań ...

A z tą wytrzymałością ... trafiła kosa na kamień. Po "ujarzmieniu" ich poprzednika z charakterem bardziej kaukazkim niż onkowym (mix onka z kaukazem) to cc nie takie straszne. One sprawdzają moją wytrzymałość, a ja ich. Poza tym, każdy "posiadacz" psa musi być stanowczy i musi wiedzieć czego chce, a pies powinien wiedzieć, czego się od niego oczekuje. No w tym chyba nie ma żadnej filozofii. Ja szukając psa wiedziałam, czego od niego oczekuję, dużo czytałam, dzwoniłam po hodowlach. I chociaż przed zakupem nigdy nie widziałam cc na żywo, wiedziałam, że jest to pies dla mnie - inteligentny a jednocześnie nie taki łatwy w prowadzeniu - takie osobniki bardzo lubię. Moja onka też ma niczego sobie charakterek, tylko jej chęć do współpracy jest 100 razy większa niż w przypadku cc.
Szpak
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 sie 2012, o 05:41

Może łańcuszek niezaciskowy z nierdzewki np. firmy Herman Sprenger? Bardzo solidny.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 13 sie 2012, o 07:54

O łańcuszek też może zaczepić sią ząb. A gdyby po prostu na czas zabawy zdejmować kolczatkę/łańcuszek - a zakladać szeroka obrożę? Albo obrożę z okrągłej grubej linki skórzanej, taką półzaciskową? Byłby dodatkowy sygnał dla nich - teraz zabawa.

Miałam taka półzaciskową z grubej na dwa palce linki skórzanej obrożę i pies, który był mistrzem w wychodzeniu z wszystkiego - nie dał jej rady.

Uwaga dla tych z Państwa, ktorzy mają wiecej niż jednego stworka - nie zostawiajcie ich razem w obrożach przeciwkleszczowych. Polizanie szkodzi bardzo, ale odgryzienie i połknięcie kawalka takiej obroży to już naprawdę rozwala wątrobę.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 13 sie 2012, o 08:00

Pani Zofio, a gdzie ją Pani kupiła? Nie chciałabym znowu kupić jakiegoś badziewia, bo obroża obroży nie równa.

Czy to obroża w tym stylu?
http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p581,obroza-skorzana-zaciskowa-g-kod-g-0864
Szpak
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 13 sie 2012, o 08:09

Zasada ta sama, ale ta moja obroża była ze skóry zszytej na okrągło - jak okrutnie gruby makaron wyglądała. Kupiłam na wystawie, ale to było dawno temu, za czasów mojego pierwszego (i pierwszego w Polsce) malinois. Czyli dwadzieścia lat temu, nie wiem, kto teraz takie produkuje. Jeśli gdzieś zobaczę - napiszę.

Zofia

PS znajomy zamawia obroże u rymarza, też ma pieseczka, który wymaga obrozy specjalnie dopasowanej do muskularnego karku. A te Pani psiątka też karczycha mają nieliche.
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje