Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Uszka DONka

Nieprzeczytany postprzez rambo » 16 sty 2013, o 15:49

Witam . mam taki problem posiadam psa o imieniu Rambo jest to długowłosy owczarek niemiecki . gdy piesek miał 3 miesiące uszka stawały ładnie teraz ma 4 i jest kłapouchy ,oba uszka leżą .
gdy ostatnio byłem u weterynarza na szczepieniu powiedział że uszka mu raczej nie staną troche dziwne bo dużo sie na ten temat oczytałem ,podaje mu fosfor oraz wapno. to zdjęcie jest zrobione gdy miał niecałe 3 miesiące .
http://zapodaj.net/f48825d9f11e5.jpg.html [/img] Co o tym sądzicie .
rambo
Losowy avatar

Re: Uszka DONka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 16 sty 2013, o 15:57

Poczytaj sobie wątek o owczarkowych uszyskach :)
Uszka mają to do siebie,że lubią być niesforne ;)
Oprócz tego możesz masować je u nasady, to wzmocni chrząstkę.
W okresie zmiany ząbków mogą uszka klapnąć.
Jeżeli psiak jest karmiony prawidłowo, to powinny ponownie się podnieść.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez niya » 16 sty 2013, o 16:36

uszy owczarka "wstają" aż do 6 miesiąca życia, przerabiałam to samo, najpierw stały, potem nie, potem znowu itd...:) nie ma się co martwić
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 16 sty 2013, o 16:40

U dużych psów uszka stają i do roku. Jeśli już raz mu się podniosły, to powinny znów stanąć, chociaż faktycznie reguły nie ma. Zanim zaczniesz nowy temat, poświęć chwilę, przejrzyj forum i upewnij się, że takiego już nie było - nie powielaj tematów, bo robi się bałagan.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez lexusowczarek » 4 lut 2013, o 19:45

Mój psiak miał 2 razy lewe ucho chore i raz drugie.I niestety nabawił się grzyba w uchu.Ale jakiś czas jest spokój.
lexusowczarek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 4 lut 2013, o 20:15

Wtrącę swoje trzy grosze :lool:
Mojej owczarzycy poczatkowo stały. Klapnęły jak miała 4 miesiące. Leżału, dłuuuugo leżały. Martwiłam się. Czytałam i martwiłam się. Zrobiłam badania i na ich podstawie dostała dodatkowo wapń. Jedno nadal leżało. Martwiłam się ... Chciałam kleić, znalałam w necie filmik jak to zrobić. Klejenie odkładałam z dnia na dzień licząc, że jak rano wstanę to będą stały obydwa. Mijały dni, raz było lepiej, raz gorzej. Każdego dnia chciałam kleić, ale jakoś tak mi to nie bardzo pasowało. Hodowca uspokajał. I stanęło!!! Miała 8 miesięcy. Najpierw niemrawo, jakoś dziwnie. Każdego dnia nowa myśl: kleić, ale może nie dziś tylko jutro. I tak mijały kolejne dni. Teraz ma 11 miesięcy i stoją, nie bujają się. Wniosek: pośpiech potrzebny jest przy łapaniu pcheł :lool: Nie zamartwiaj sie tak jak ja, szkoda życia.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 4 lut 2013, o 22:23

Mój Grubcio ma 7msc, jest WIELKIM chłopakiem i ma klapnięte. Daje mu ArthoFos Forte, galarerke z kurzych łapek .... kleiłam uszy na rolkę od papieru toaletowego i taśmą ale momentalnie sam sobie ściągał albo drugi psiak mu pomagał... od paru dni spinam mu spinką albo spinaczem biurowym (nie same uszy tylko sierść za uszami) i po kilku godzinach trzymają się oba do góry ze 30 minutach i potem najpierw jedno i następnie drugie znowu robią klap.. chciałam z nim na wystawę jechać ale oklapciuchowi nagrody nie dadzą....
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 4 lut 2013, o 22:45

Ja się na wystawach nie znam. Owczarzyca na dwóch miała klapnięte uszy (4 mies. i prawie 7 mies.). Raz dostała Best Baby, a drugim razem NSwR (ale konkurencji nie było :roftl: ) Opisy piękne. Za drugim razem sędzia napisał "jeszcze lekko miękkie uszy" - dla mnie to były wiszące naleśniki :lool: Ale cóż, ja znawcą nie jestem. Zrób wyniki i ciesz się psem. Wiem, że łatwo tak pisać, jak ma się to za sobą. Wierz mi, owczarzyca swoim temperamentem i charakterem wynagradzała mi każdy dzień bez sterczących uszu. Wystawa powinna być dodatkiem do "posiadania" psa, a nie celem samym w sobie. Zresztą spróbuj, wystaw - to dobra zabawa - i traktuj to jak zabawę.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 4 lut 2013, o 22:50

A to nie jest tak, że jak kupujemy psa u hodowcy to on daje nam metrykę i dopiero na jak się zaliczy przynajmniej jedną wystawę to się można ubiegać o rodowód? Mnie korci, żeby Grubego wystawić, bo chłopak robi się naprawdę piękny....

Poza tym czytałam gdzieś ze wzorcu rasy, że uszy muszą być stojące a osobników z naleśnikami nie powinno się rozmnażać.
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 lut 2013, o 23:45

Uszy muszą być stojące u dorosłego psa - u młodego mają jeszcze prawo do wahań nastrojów :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje