Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Uszy owczarka

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 27 cze 2012, o 16:55

U Wirusika też się rozpoczął uszkowy festiwal :lool: Zobaczymy jak długo potrwa.
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 27 cze 2012, o 16:57

No to będziesz miała wesoło :)
Arii już stoją oba od kilku dni non stop,ale jeszcze są takie mięciutkie :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 27 cze 2012, o 21:23

Baira miała chyba ok 4miesiace jak jej uszka staneły :) ale później znowu opadły ... bez obaw teraz już jak stanęły to nie opadają ma 8 miesięcy i słyszałam ze do roku uszy takiego pieska mogą stawać ;) aaa i najważniejsze ze nie wolno małemu ONkowi "trzepać" uszkami lub mocniej je głaskać :przerażenie: !!! wtedy chrząstki mogą sie "popsuć" i do konca zycia oklapełe uszy !! trzeba tego pilnować :dzięki:
Ostatnio edytowano 27 cze 2012, o 21:26 przez kati777, łącznie edytowano 1 raz
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 27 cze 2012, o 21:25

Ja słyszałam, że do 7 - 8 miesięcy, więc są pewnie różne wersje. ;) Nawet jak się poogląda zdjęcia szczeniaczków w galeriach użytkowników czy hodowli, to widać, że do 4 miesiąca życia uszka jeszcze mogą być niezdecydowane. :)
Nakasha
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 9 lip 2012, o 22:43

Generalnie to uszka też mają swoje prawa :lool:
Nie ma sensu ich męczyć. Niech sobie rosną!
Jak Hunt był mały, to wet mi powiedział mądrą rzecz: jakby był sposób, żeby uszka stały, to już dawno byłby stosowany, a różne firmy zarobiłyby na tym miliony. Uwierzyłam i czekałam nie robiąc nic poza zdjęciami i jak stanęły, tak stoją! :yahoo: Więc nie martwcie się!
Piszcie co słychać w sprawie uszek i pokażcie zdjęcia!!!
Ewa-Hunter
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa

Nieprzeczytany postprzez snb1 » 10 lip 2012, o 00:14

Witam

Mieszkam w Londynie i rozmawialem na ten temat z gosciem, ktory ma hodowle.
podaje link do jego strony:
http://www.longcoatgermanshepherds.com/gettinggermanshepherdsearsup.html

Zastosowal metode podklejania uszu u szczeniat w wieku od 4 do 6 miesiecy. Wyniki to 99%.
Zwraca on uwage na specjalny klej o nazwie Tear Mender Glue.
Jest to naprawde nieszkodliwe dla pupila i daje duza gwarancje sukcesu. Stosuja to tez weterynarze w Angli i Stanach.
Podaje nazwy filmow na YouTube:
1). Deb talks about Tear Mender Glue 001,
2). Bracing Puppies ears with Glue

Pozdrawiam Sebastian
snb1
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 11 lip 2012, o 14:57

Hm.... a jednak coś można z tym zrobić? Naprawdę nie wiedziałam! :brawo:
Ewa-Hunter
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa

Nieprzeczytany postprzez jaruś » 11 lip 2012, o 21:03

Ja też o tych wkładkach słyszałem,ale czy nie jest to (za wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych) sztuczne poprawiania genów zwłaszcza jeśli chodzi o psy z rodowodem ???
jaruś
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Caro
Imię: Jarek

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 lip 2012, o 05:36

Jest, ale co z tego. Zadaj sobie pytanie czy mając już podrośniętego kłapouszka nie chciałbyś mu jednak pomóc w postawieniu uszek wszelkimi dostępnymi metodami?

Oczywiście psy czy suki z miękkim uchem nie powinny być rozmnażane.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez jaruś » 12 lip 2012, o 12:12

Tomek napisał(a):Jest, ale co z tego. Zadaj sobie pytanie czy mając już podrośniętego kłapouszka nie chciałbyś mu jednak pomóc w postawieniu uszek wszelkimi dostępnymi metodami?

Oczywiście psy czy suki z miękkim uchem nie powinny być rozmnażane.

Tylko jak to sprawdzić.
jaruś
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Caro
Imię: Jarek

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje