Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Uszy

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 lut 2011, 13:54

ONki mają to do siebie, że często brudzą im się uszy...
Moja Sonia nie jest wyjątkiem i moje pytanie:
Jak często im czyścicie uszy? i czy robicie to profilaktycznie, czy dopiero jak uszami trzepie?
i jakimi środkami czyścicie..
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 lut 2011, 18:44

Czyścimy profilaktycznie, staramy się w okresie letnim co tydzień. Używamy preparatu o nazwie "Z laboratorium dr Seidla", produkuje to Laboratorium DermaPharm.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 16 lut 2011, 19:29

Ja przeczyszczam psu suchą watą lub delikatnie patyczkiem do uszu co jakiś czas. W sumie nie często.
Adela555
Losowy avatar

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 17 lut 2011, 17:25

my też czyscimy,kiedy pies zaczyna trzepac uszami,to znak że to już :DDawniej czyscilismy Otifree,teraz kupuje zwykłą oliwkę dla dzieci,kawałek szmatki na palca i wiercimy :D
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 17 lut 2011, 20:09

uszy kontrolujemy raz w tygodniu, jak brudne, to płatki kosmetyczne i czyścimy paluchem...też wiercimy...jak jest mokro deszczowo częściej..
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez cygan6 » 22 lut 2011, 15:44

Do czyszczenia uszu używam specjalnej, długiej pincety. na nią nawijam watę a na watę... no właśnie nnie pamietam co. Bernardyn jest na opakowaniu i strasznie śmierdzi.
cygan6
Losowy avatar

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 22 lut 2011, 18:07

obawiałabym się wsadzac cos długiego do ucha psa, a jesli jest to potrzebne np.przy stanie zapalnym ucha ,są roztwory którymi wypełnia się kanał słuchowy i masuje ,po czym płyn usuwa się wacikiem ,reszte brudu pies usunie sam,potrzasając głową,naturalny odruch ;)
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 23 lut 2011, 14:59

Ja też boję się włożyć cokolwiek do jej ucha, bo ona ma ADHD jak coś się jej robi w tych okolicach....
ostatnio ja byłam u weta, to dał jakiś inny środek i powiedział, że ma chlupnąc to będzie oznaczało, że wpadło.... jeszcze tym nie czyściłam, bo to graniczy z cudem by się powiodło... a na koniec powiedział, że mam umówić się na zabieg. On da jej da coś na uspokojenie, wygoli w około ucha i jej gruntownie wyczyści... :?
Spotkał się już ktoś z tym?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 25 lut 2011, 14:03

U nas jest regularna kontrola stanu uszu i jak brudne to myju myju.. Zaobserwowałam, że średnio mu czyszczę uszy raz na dwa miesiące..
Wcześniej używałam płatków i patyczków kosmetycznych nasączonych delikatnie wodą, a obecnie używamy środka do czyszczenia uszu: VetriDerm Otex firmy Bayer.. Zakraplamy, masujemy ok minutki, a następnie jak Chopak potrzepie uszami to wycieramy brud wacikiem i tyle..

Edit.
Nigdy nie spotkałam się z takim sposobem, jak trzeba było to wetka czyściła mojemu w ten sam sposób w jaki ja to robię obecnie w domu sama :)
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Uszy

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 25 lut 2011, 14:11

My też czyścim y sami, co nie jest łatwe, Lena tego nienawidzi...i chowa głowę między przednie łapy...muszę mieć w kieszenie ciasteczka...
jak mnie widzi z wacikami w ręce to się chowa za kanapą... :roll:
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post