Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Uzo :)

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 kwi 2015, o 07:19

piękny i te jego umaszczenie przepięknie wygląda
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 kwi 2015, o 16:33

On jest po prostu przepiękny :)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 15 kwi 2015, o 17:47

Jak wydoroślał! Zmienił się bardzo. Piękny :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 15 kwi 2015, o 18:32

CIEKAWE TO JEGO UMASZCZENIE :ok:
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 kwi 2015, o 21:00

Poważny kawaler i bardzo, bardzo przystojny :serce:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 kwi 2015, o 22:12

Ależ chłopak wydoroślał, zmężniał, spoważniał i się wykolorował. Normalnie cudeńko :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 17 cze 2015, o 04:50

No to przeżyliśmy wczoraj z Uzo nasz "pierwszy raz" :(

Pojechaliśmy do stajni i po jeździe wzięliśmy Uzo na spacer. Przeszliśmy przez wieś z psem na smyczy i jak doszliśmy do niezabudowanego terenu psa puściliśmy wolno. Nagle zauważyłam jak podbiega do Uzo owczarek z obrożą na szyi. Na początku myślałam, że to jego kumpel ze stajni, równolatek, z którym lubi się bawić, ale niestety okazało się, że to obcy pies, który się na Uzo rzucił z zębiskami :( Uzo był niesamowicie zaskoczony, próbował się bronić, ale niestety agresor choć nie większy, był na pewno zacieklejszy. Nie wiem jak długo by to trwało, bo w sumie stałam jak wmurowana i dopiero mój mężczyzna zdzielił tamtemu psu porządnego kopa. pies odskoczył, chciał się rzucić ponownie, ale zaczęliśmy go odganiać i uciekł. Uzo stał jak wryty, ma lekko pokaleczony grzbiet, ale chyba bardziej ucierpiała jego psychika… Wracając do wsi zauważyliśmy tego psa przy jednym z domów i jego państwa siedzących sobie pod parasolem… Na nasze uwagi, dlaczego puszczają agresywnego psa luzem, właściciel powiedział, że mu uciekł z posesji…

Dwie rzeczy mnie martwią, co jest z tym psem nie tak, że potrafi przebiec paręnaście uliczek by dopaść swoją ofiarę, bo przecież ten pies za nami celowo przez tą wieś pobiegł.
Drugim moim zmartwieniem jest, jak zmieni się nastawienie Uzo do innych psów. Do tej pory wykazywał w stosunku do współbraci obojętność lub sympatię, Nigdy nie zareagował agresją lub chociażby warknięciem…
Ech, mam doła po wczoraj :(

A tu szczęśliwy Uzo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ze swoim 13-sto letnim wujem :)

Obrazek
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez gryzli » 17 cze 2015, o 12:48

Współczuję sytuacji, mam nadzieję że Uzo szybko zapomni. Ja z Ninją przez kilka, może nawet kilkanaście podobnych akcji (od latających luzem yorków i chuachua po jakieś mieszańce TTB) mam teraz problem z agresją do innych psów, zwłaszcza w miejscach gdzie zdarzenia miały miejsce. Na dwa mieszkające po sąsiedzku psy (w tym i sukę), które doskoczyły do niego za młodu jest teraz tak cięty, że trudno go uspokoić jeśli są gdzieś w zasięgu jego wzroku:/
Obrazek
gryzli
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 17 cze 2015, o 13:03

Bartku, właśnie tego się boję najbardziej, że Uzo już nie będzie taki tolerancyjny i pokojowo nastawiony do innych psów :(
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 cze 2015, o 13:25

Asiu, nie martw się na zapas.
My mieliśmy kilka takich sytuacji z dwoma psami-owczarkami i jedną suką.
Nienawidzą się szczerze. Gdyby mogły,to by się zeżarły nawzajem. Falko też został napadnięty.
Uspokojenie go w obecności tych psów graniczyło z cudem,bo już zawczasu chciał ruszać do ataku, po to,żeby nie oberwać pierwszy.
Kosztowało mnie to dużo wysiłku,bo każdy napotkany pies był potencjalnym agresorem i obiektem do ataku jednocześnie.
Pomogły intensywne treningi posłuszeństwa w obecności różnych psów, sowite nagradzanie za skupianie się na mnie,a nie na czworołapnym potworze, nauczenie komendy "nie rusz".
Teraz jest nieźle,bo choć ogon wędruje do góry,a na całej długości grzbietu gości irokez,to na hasło "nie rusz" możemy przemaszerować przy nodze,bez zerwania komendy(chodzi oczywiście o psy-wrogów).
Unikam obcych psów i tych znajomych, z którymi Falko się nie cierpi, to chyba najlepszy sposób na uniknięcie kłopotów.
W obcych miejscach staram się nie dopuszczać do kontaktów z psami, które zachowują się podejrzanie zarówno dla mnie, jak i dla psa, często nie spuszczam ze smyczy.
Asia, pracujcie, oswajajcie,dacie radę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje