Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Uzo :)

Nieprzeczytany postprzez gryzli » 17 cze 2015, o 14:18

Dokładnie, u Ninjy stosunkowo "szybko poszło", bo on ogólnie mocno reaktywny i trudnoskupialny jest;) Swoją drogą irytujace jest, ze przez niefrasobliwość brak odpowiedzialności innych samemu trzeba później problemy rozwiązywać...
Obrazek
gryzli
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 17 cze 2015, o 16:11

Asiu współczuję bardzo, ale faktycznie nie ma co się martwić na zapas. U nas...niestety Aria po takich nieprzyjemnych doświadczeniach zrobiła się agresywna w stosunku do każdego mijanego psa :( Ma grupę kumpli z lat szczenięcych i z nimi jest ok, ale każdy nowy to wróg. Znam też przypadki, gdy psy nie zmieniły swojego nastawienia do psów, nawet po dotkliwym pogryzieniu ( przykładem jest mój poprzedni ON). Miejmy nadzieję, że z Uzikiem będzie tak jak z moim Czanem - do końca pozostał pozytywnie nastawiony do całego świata :)

Jeśli zauważysz niepokojące zachowania, polecam instruktora. Z Arią jeździmy 2 x w tyg. na plac tylko po to, by ją odczulać na obce psy. Nigdy ich nie pokocha, ale naszym celem jest to, by przestała sama do nich " wyskakiwać".
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 18 cze 2015, o 06:54

Dzięki za wsparcie, mam nadzieję, ze ta jednorazowa przygoda nie wpłynie bardzo negatywnie na Uzo :)
Oby, bo taki fajny z niego chłopak ;-)

Obrazek
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 cze 2015, o 12:05

Powiem tyle - macie dużo szczęście, że dopiero teraz, jak chłopak już jest dorosły, Was to spotkało. Gdyby był szczeniaczkiem, na pewno uraz byłby duży, a tak jest szansa, że się uda. Na pewno zapamięta i może być uprzedzony do podobnie wyglądających psów, ale przypomnę metodę na "dobrą sunię" z książeczki Pani Zofii - powinno pomóc :)
A chłopak jest przepiękny, brak słów :serce:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 14 lip 2015, o 08:49

Asiu Uzo jest cudowny. Przeczytałam cały jego wątek od szczenięcia po już całkiem dorosłego owczarka i jestem zachwycona. Tyle pracy i wysiłku i efekty widać :)
Uzo jest niesamowity i to jego spojrzenie... ;-)
Wszystkiego dobrego Wam życzę, oby szybko zapomniał o tym przykrym wydarzeniu i udanego urlopu :) :) :)
Sanszajn
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 15 lip 2015, o 05:07

Dziękuję Haniu :) Na szczęście po niefortunnej "przygodzie" Uzo nie przejawia jakiejś agresji lub niechęci w stosunku do innych psów.
W piątek jedziemy nad morze, mam nadzieję, że będziemy się tam nieźle bawić :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 20 lis 2015, o 13:41

Hej :) Dawno nas tu nie było, jesteśmy już po wakacjach, w tym roku Uzo był z nami nad morzem i na Mazurach.
Od jesieni na nowo wróciliśmy do pracy, szlifujemy posłuszeństwo i zaczęliśmy obronę. Uzo jak zwykle aktywny, chętny do pracy, wesoły.
Od wczoraj niepokoi mnie jednak jego stan. W południe byliśmy na treningu z posłuszeństwa, był aktywny jak zwykle. Potem wróciliśmy do domu i po drzemce Uzo zmienił się o 180 stopni. Jest nad wyraz spokojny, nie interesuje się za bardzo otoczeniem, na spacerze chodzi obok mnie spokojnie, nie biega, nie węszy. Nawet jak wróciłam do domu, to nie szalał jak zwykle z radości... :(
Raczej nic go nie boli, posprawdzałam łapy i obmacałam go całego. Zjadł normalnie kolację i rano śniadanie, pije, siusia, robi normalne qupy, nie ma gorączki (temp. 28,5), ale przecież znam go od szczeniaka i widzę, ze zachowuje się dziwnie...
Od dzisiejszego rana nasz drugi pies, stary labek (z którym Uzo się wychowywał od szczeniaka), jest w klinice, bo musi mieć zrobione USG.
Czy Uzo może tak reagować na chorobę i rozstanie z wujkiem? Zdarzało się już, ze był sam w domu i nigdy tak się nie zachowywał.
Kurcze, martwię się o niego :(
Myślę, że jeśli mu do jutra nie przejdzie, pojadę do weta, choć fizycznie na chorego nie wygląda, tylko jakby miał chorą duszę... Ech :(

Zdarzyło się wam, ze wasz ogon miał takie bardzo słabe dni bez konkretnej przyczyny?
Ostatnio edytowano 20 lis 2015, o 14:30 przez Janneke, łącznie edytowano 1 raz
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 20 lis 2015, o 14:08

Asiu, może być tak,że Uzo bardzo tęskni.
Obserwuj go pilnie,bo może być tak,że jakieś choróbsko się rozwija, Ty znasz go najlepiej.
Z drugiej strony, skoro ma apetyt i cała reszta jest prawie normalnie,to obstawiała bym tęsknotę.
Zobacz, co się stanie, jak rezydent wróci do domu.
Jeżeli wszystko wróci do normy,to masz odpowiedź,a jeśli nie...to wet, nie ma innej opcji.
Trzymaj się i nie martw się na zapas.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 lis 2015, o 14:07

I jak się Uzo czuje?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 23 lis 2015, o 07:57

Labek wrócił do domu i chłopakowi za pół dnia poprawiło się zdecydowanie :)
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy rzeczywiście tym razem tak bardzo odczuł nieobecność wujka...
No nic, najważniejsze, że chłopak jest znowu w pełni sił i chętny do pracy, choć napędził mu strachu, nie ukrywam ;)
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje