Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

użytek z chip'em z schronisku PSIE POLE

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 11 lis 2015, o 20:34

W schronisku PSIE POLE w Racławicach znajduje się taki oto użytek:

https://schroniskopsiepole.wordpress.co ... 1/wilczek/

Obrazek

Pies posiada chip.

Czy ktoś z Państwa może słyszał o zaginięciu psa tego typu? A może ktoś chciałby adoptowac?
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Re: użytek z chip'em z schronisku PSIE POLE

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 12 lis 2015, o 07:16

Jeśli ma chip to dlaczego nie jest sprawdzony na nim właściciel/hodowca? Jeśli miałby tatuaż można to przecież sprawdzić i poszukać.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 12 lis 2015, o 07:36

Być może jest sprawdzony, ale nie zarejestrowany. Sam chip nic nie daje. Trzeba zapytać Psie Pole.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 13 lis 2015, o 12:26

No właśnie dlatego watro pamiętam o zarejestrowaniu chipa u psa! Bo potem na nic się przydaje :nea:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 20 lis 2015, o 14:50

Nie rozumiem dlaczego wczepia się czip psu i często się go nie rejestruje w bazie przecież to czynność automatyczna?
a sam czip nic nie daje.Tak samo wielu ludzi nie zastanawia się nad tym co niesie ze sobą zmiana numeru telefonu, gdzie był podany i gdzie należy go uaktualnić
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 21 lis 2015, o 11:41

Wcale nie jest to na tyle logiczne. 10 lat temu, jak zakładałam chip kotu, byłam prawie święce przekonana, że na chipie i naklejce w jego paszporce zadanie się kończy. Coś w stylu jak z blachami do samochodu. Jest nr blachy w dokumencie? No to jest OK. Ale weterynarz poinformował mnie, że trzeba chip zarejestrować. W jednej z dwóch (chyba) wtedy bazie. Stwierdziłam że zrobię to w obu. Ale w jednej kosztowało to 80 zł w drugiej 100 zł.... O tych kosztach nie wiedziałam. Już zapłaciłam za chip, i myślałam że to wszystko.

Nie wiem, czy teraz płaci się za wpisanie do bazy, araz ile. Wydaje mi się, że kwota dla niektórych może być duża i odkładają to na następny miesiąc. A później zapominają. Albo miże weterynarz nie udziela konkretnej informacji? Cięzko stwierdzić.
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 24 lis 2015, o 17:42

W Safeanimals czyli najpopularniejszej i działającej w całej europie płaciłam 40 zł. Czyli niewiele. I działa to na całe życie psa. A mój ciągle gubi identyfikatory, więc już nawet nie ma... Niektórzy lekarze automatycznie rejestrują psy, a nawet hodowcy przy czipowaniu szczeniąt, ale trzeba się upewnić czy to robi i jak zmienia się wtedy koszt.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 24 lis 2015, o 21:50

Ja w Safeanimals płaciłam właśnie 80 zł. Plus koszt chipa. Ale to było 10, już w któtce 11 lat temu.
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 lis 2015, o 22:26

Wpisanie do bazy jest za darmo i robi to wet. Dlatego mój pies figuruje w niej jako krótkowłosy :mur:

Co do tego psa to może był chipowany już w schronie?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 25 lis 2015, o 11:22

Wadera napisał(a):Wpisanie do bazy jest za darmo i robi to wet.

Niekoniecznie. Obie moje dziewczyny mają chipy i żadna z nich nie była wpisana do bazy przy chipowaniu :nea: Co więcej, o tym że chipa trzeba dodatkowo zarejestrować też dowiedziałam się dopiero po jakimś czasie. Wprawdzie one mają chipy jako alternatywę dla tatuaży, chipowane były jeszcze u hodowców - tu jestem w stanie zrozumieć, że ok, hodowca chipa nie zarejestruje. Ale prawda jest taka, że weci też często zaniedbują sprawę. Nie tak dawno słyszałam historię borderki, której właścicieli weterynarz próbował naciągnąć na wycięcie starego, niezarejestrowanego chipa i zastąpienia go nowym :mur:
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje