Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wszystko o wystawach i wystawianiu.

Użytki vs eksteriery

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 1 lut 2012, o 19:47

Bardzo dużo słyszałam o preferowaniu na wystawach ONków eksterierowych...

Użytek raczej na wystawie furory nie zrobi.

Chociażby cytat z tematu wystawowy-a-uzytkowy-t666.html

Wiem, że tam przewijały się informacje na temat zgodności z wzorcem etc. ale jak to wygląda w praktyce i jak się mają do tego osobiste preferencje sędziów?

Użytek naprawdę na wystawie "nie ma szans" ?
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Re: Użytki vs showy

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 1 lut 2012, o 20:53

bardzo mało jest użytków na wystawach, ale ostatnio jak byłam w Będzinie to suczka użytkowa miała 3 msc. i ograła eksterierek :) to zależy preferencji sędziego tak mi się zdaje
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 1 lut 2012, o 21:36

chyba to zależy tylko od gustu sędziego i od jego znajomości wzorca :-)
albo czasem ile kto da sędziemu w łapę :lool:
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 lut 2012, o 21:48

Użytki mają inną budowę ciała, także najwięcej chyba zależy od osobistych preferencji konkretnego sędziego.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: Użytki vs eksteriery

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 2 lut 2012, o 11:16

Użytki zazwyczaj się pojawiają na wystawach, żeby zaliczyć hodowlankę a tak to ich właściciele wolą pewnie szkolenia niż wystawy. A sędziowie sa przecież ludźmi, interpretować wzorzec można różnie, tak jak napisał Tomek. I pewnie się zdarza, że użytek ma lepszą budowę niż exterierek - ja tam wolę proste grzbiety "użytków" niż garbate exteriery z krowią postawą , a takie bywają nieraz na wystawach. Jestem ciekawa, dlaczego u naszych sąsiadów tak dużo użytków zostaje psami hodowlanymi, u nas by nie miały pewnie szans,. Tylko u nas doskonały exterier z ledwo zdanymi testami psychicznymi jest leszy niż średni użytek z doskonałym wyszkoleniem i fajną psychiką
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 lip 2012, o 19:29

saacrum napisał(a):bardzo mało jest użytków na wystawach, ale ostatnio jak byłam w Będzinie to suczka użytkowa miała 3 msc. i ograła eksterierek :) to zależy preferencji sędziego tak mi się zdaje

To chyba o mojej suce mowa :lool: . Miałyśmy nominację na Best Baby :lool: .

Odświeżam temat, bo ostatnio co chwilę pojawiają się głosy odradzające posiadanie psa z linii użytkowej, szczególnie przy braku tzw. doświadczenia.
DLACZEGO???
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez puma » 12 lip 2012, o 19:49

Niektórzy wychodzą z założenia, że dla laika lepszy będzie eksterier, bo jak go się 'zepsuje' to będzie mniejsza strata niż gdyby popełniło się jakieś poważne błędy w wychowaniu/szkoleniu użytka. Tak słyszałam. Ja mam eksteriera, dość przebojowego możnaby rzec, to mój pierwszy pies i byków sporo narobiłam swego czasu ale nie są to rzeczy nie do odpracowania.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 13 lip 2012, o 06:52

W jakim sensie "zepsuje"?
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez puma » 13 lip 2012, o 07:11

Popełni się błędy w szkoleniu/ wychowaniu które później ciężko odkręcić. Ja się do tej opinii nie ustosunkowuje, bo nie miałam okazji 'zepsuć' użytka, piszę tylko to co mi się o uszy obiło.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 13 lip 2012, o 07:22

Łooooo rany, toż ja na każdym kroku i to od 16-tu przeszło lat popełniam błędy, które muszę potem naprawiać/odkręcać. I da się :lool: .
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje