Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Użytkowość i zdrowie owczarka - pytania do ankiety.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 sie 2011, o 20:55

Proszę o nie udzielanie odpowiedzi na zadane poniżej pytania w tym wątku :-)

Myślałam, myślałam i wymyśliłam.

Stwórzmy anonimową ankietę, która wykaże czarno na białym jaka ta nasza rasa jest i czy jest z nią tylko źle, czy bardzo bardzo źle ;-)
Pozbieramy z tydzień pytania i ruszę z utworzeniem anonimowej ankiety.

1. Rodowód ZKwP: TAK/NIE

2. Liczba posiadanych dotąd owczarków niemieckich z rodowodem ZKwP.
-0
-1
-2
-3

3. Liczba posiadanych dotąd owczarków niemieckich bez rodowodu ZKwP.
-0
-1
-2
-3 i więcej

4. Jak oceniasz stan zdrowia swoich psów ogółem? (Uzasadnij w kilku słowach swój wybór)
idealne -
dobre -
dostateczne
mierne

Czy Twój owczarek posiada wady postawy, zgryzu i inne?
TAK (JAKIE)/NIE

Czy Twój owczarek jest nadpobudliwy?
TAK/NIE/TROCHĘ

Czy Twój owczarek ma problem z agresją?
TAK/NIE/TROCHĘ

Czy Twój owczarek to "żarłok"? ;-)
TAK/NIE/TROCHĘ

Czy Twój owczarek to świetny aporter?
TAK/NIE/TROCHĘ

Czy Twój owczarek jest "karny"?
TAK/NIE/TROCHĘ

Co o tym myślicie? Jeśli macie pomysły na pytaia do ankiety to piszcie.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Re: Użytkowość i zdrowie owczarka - pytania do ankiety.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 sie 2011, o 21:39

jak dla m nie to lepiej skonstruowac pytanie:
Liczba posiadanych dotąd owczarków niemieckich bez rodowodu ZKwP.
bo oprócz zkwp sa inne i czy chodzi też o psy z pseudo, bo takie też na forum są. Więc można bardziej sprecyzować :)

nic innego nie przychodzi mi do głowy teraz :)
kalyna
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 sie 2011, o 21:49

wiem że są też inne organizacje, ale z tego co mi wiadomo, one nie opierają się 100% na tym co stworzył twórca rasy. Oczywiście można teraz bić się w czoło, że został dopuszczony do hodowli owczarek długowłosy w ZKwP, ale nie o tym temat, a o cechach charakteru i zdrowia naszych owczarków.
Myślę że z rodowodem zkwp i bez rodowodu zkwp to nieskomplikowane rozwiązanie które może wysnuć ciekawe wnioski w ankiecie.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 sie 2011, o 22:18

aha :) rozumiem :)
i o ile ONki wyglądają jeszcze jak psy to niektóre DONy co widziała niewiele różniły się od niedźwiadków :(
mam nadzieję, że ankieta spełni oczekiwania :) i oczywiście wezmę w niej udział :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 sie 2011, o 22:29

a no właśnie te "niedźwiadki"... leży to to takie biedne cały dzień pod drzwiami domu jednorodzinnego jak nie żywe, a kiedy chce iść przywitać swojego pana który otwiera bramę żeby auto wjechało, kuli uszy bo "pan" wziął go za szmaty za szyje i siłą wrzuca biednego psa na posesje :-( :-(
albo jeden niedźwiadek z drugim, który na posesji wzdłuż płotu atakuje rowerzystkę...
nie życzę żadnemu psu być ofiarą mody i być traktowanym jak coś co istnieje ale nie ważne jak :(.

przydało by się pytanie,
Czy Twój owczarek przerósł wzorzec FCI.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 16 sie 2011, o 22:45

Ja chyba chcialabym wiedziec, ile z tych ankietowanych owczarkow przszlo jakis kurs posluszenstwa/bylo socjalizowanych. Najbardziej cikawia mnie psy nie szkolone, ktore same z siebie, genetycznie maja pozadane cechy rasy. Bo jesli na przyklad moj pies byl agresywny i ja to ciezka 3 letnia praca spowodowalam, ze teraz to kazdy psa moze dotknac, to dla mnie odpowiedz w ankiecie 'pies nie agresywny' nie bedzie miarodajna.

Chcialabym widziec, ile psow ma nawyk 'pasienia'. Tyle tylko, ze nie wiem, ile ankietowanych osob jest w stanie to stwierdzic u swojego psa.

Chcialabym widziec pytanie o bojazliwosci psa. Z jednej strony mamy psy agresywne (choc tez nie wiem, ile osob bedzie moglo ocenic podloze tejze agresji), z drugiej psy tchorzliwe, niepewne siebie.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 sie 2011, o 02:57

Przy tak sformułowanych pytaniach odpowiedzi nie mogą być miarodajne.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 sie 2011, o 08:41

Ewa:

Jeśli odpowiedziałeś TAK na poprzednie pytanie o agresji: Twój pies jest agresywny ponieważ: (można zaznaczyć kilka odpowiedzi)
nigdy nie przechodził szkolenia,
nigdy nie był socjalizowany
mieszka z w domu z rodziną
mieszka w kojcu/na łańcuchu ( :shock: )
inne (jakie)

Czy jesteś w stanie określić czy Twój pies ma nawyk "pasienia"?
-tak, pracował ze stadem
-nie.
-zagania i pilnuje mnie lub moją rodzinę na spacerach.
--nie mam doświadczenia aby to określić,

Twój owczarek jest:
tchórzliwy,
odważny
pewny siebie,
niepewny siebie,
posiada popęd łupu
nie posiada popędu łupu,

Joan, to taka skromna forumowa ankieta, a nie coś wysyłane w eter. Ale jeśli masz jakieś propozycje co do jej stylistyki to dawaj :-)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 17 sie 2011, o 11:06

Ja to zadałabym jeszcze jedno pytanie, albo stworzyć oddzielną ankietę. Na co choruje Twój owczarek?
a/ chora trzustka
b/ dysplazja
c/ choroby ortopedyczne
d/ choroby skóry
f/ alergie pokarmowe
e/ schorzenia kardiologiczne
g/ nowotwory (czego?)
h/ choroby okulistyczne
i/ przewlekłe zapalenie ucha/uszu
j/ padaczka
k/ inne (jakie?)

Jak Wam jeszcze coś nasuwa to piszcie.
Ostatnio edytowano 17 sie 2011, o 22:19 przez Karoll, łącznie edytowano 1 raz
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 sie 2011, o 13:27

W uproszczeniu, to powinna być podzielona "w pionie i w poziomie", bo może się okazać że np. owczarki w typie rasy są bardziej zrównoważone niż rasowe, a te z ZKwP zdrowsze, niż te z innych klubów ( na przykład, oczywiście).

Opracowanie dobrej ankiety, wcale nie jest proste, ale żeby móc wyciągnąć prawidłowe wnioski, koniecznie musi być wyodrębnione pochodzenie psa, a potem podpunkty. Mnie też bardzo interesują zagadnienia poruszone przez "nebrot", oraz wszelkie cechy charakterologiczne wrodzone, które odróżniają użytka od eksteriera. A jeszcze lepiej byłoby, gdyby odpowiedzi na pytania udzielał ktoś niezależny, z pozycji obserwatora. W ogóle takich badań jest bardzo mało, a szkoda... Warto byłoby też poruszyć sprawę żywienia... I uzgodnić przejawy pewności siebie i tchórzliwości, bo często są one mylnie interpretowane. Jeśli chodzi o choroby, powinno być też uwzględnione czy kastrowany pies, czy nie... Bardzo dużo tego mnie interesuje. Pomyślę w wolnej chwili jeszcze. :)
Właśnie...zamiast określenia czy tchórzliwy, czy pewny siebie, lepiej zadać pytanie czy szczeka w sytuacji...i tu kilka wymienić... Czy odpowiada na zaczepki, czy jest nieufny... No dużo mi się tego "ciśnie", ale pomyślę w nocy może, bo teraz "wpadłam na moment" :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje