Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 08 mar 2011, 08:31

donald1209 napisał(a):
ewachw napisał(a):pieczarkami....hmm ciekawe.. :lol:

ja Leny nie kąpię - latem często ma prysznic, ale bez użycia szamponów...raz musiałam ją wcisnąc pod prysznic, bo się w czymś wytarzała....i byłam zmuszona użyć szamponu kociego.....(wolałam taki niż ludzki), na szczęście Lena szybko mi wybaczyła i nie mieliśmy zadnych skórnych dolegliwości...nie zaczeła też miauczeć... ;)

Luka też nigdy nie była kąpana, w znaczeniu z użyciem szamponu. Jedynie rzeka czy jezioro, a latem uwielbia jak się ją polewa wodą z węża do podlewania ogrodu. Po spacerze w "błotnym okresie roku" też wystarcza przetarcie podwozia mokrą szmatą i pozostawienie psa w garażu, gdzie ma legowisko, aż do wyschnięcia futra. Potem komenda "brzuszek" i Luka wywala się podwoziem do góry bo wie , że dopiero po dokładnym wyczesaniu łap i brzucha może wejść "na pokoje ". A kotów tym bardziej nie kąpie, bo myją się same, ciągle i dokładnie.

Krzysztof




Kotów też nie kapiemy...sytuacja była awaryjna, bo Miniuś w jakiejś czarnej mazi się ubabrał, chociaż wykąpać go to było wyzwanie.... :twisted:
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 38
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:12

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 08 mar 2011, 17:59

Hmmm... Jak dotąd Nexa kąpałam tylko dwa razy w szamponie firmy Hilton dla szczeniąt. Pierwszy raz kąpałam go latem, a drugi teraz w lutym.
Kota kąpie co parę miesięcy w szamponie przeciwpchelnym i tak dla świeżości, bo czasem przychodzi tak brudny... Wręcz się klei, a białe elementy jego sierści są ciemnoszare.
Adela555
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 10 mar 2011, 21:00

Jak Misiek mały był to z dwa razy w szamponie psim dla juniorów myty był, a tak jak zachodzi potrzeba to spłukiwany wodą jest i tyle. Ja za przesadnym kąpaniem Sierściucha nie jestem. Na szczęście żadnych problemów skórnych, czy tym podobnych nie mieliśmy nigdy (tfu tfu) oraz mój Psiul się nie tarza nigdy na grzbiecie (jakiś dziwny jest pod tym względem ?!) więc niespodzianek nie mamy żadnych.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Wiek: 26
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 18:45

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 mar 2011, 16:32

Moje psy kapane sa pewnie ze dwa razy do roku. Zwykle w szymponie dla psow, czesto dr Seidla z biosiarka, ale kilka dni temu z braku owego oba siersciuchy zostaly wykapane w Schaumie dla szatynek :DPo raz pierwszy udalo mi sie wsadzic oba (nie na raz) do wanny i tam dokonac tych potwornych czynnosci. Po wystawieniu z wanny psy sie nie obrazily i jako nagrode wsunely po kawalku boczku. Traumy powannowej chyba miec nie beda w zwiazku z tym :mrgreen:
Ewa, Sabina, Max i Lulu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 37
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 29 mar 2011, 06:54

kiedys będac na wystawie w Rzeszowie kupiłam swietny szampon,nie był tani ale że to koncentrat dłuuugo my go mieli,niestety butelke wyrzuciłam i nazwy za nic przypomniec sobie nie mogę :?teraz też koncentrat kupujemy,a ostatni to beaphar dla czarnych psów,miły łagodny zapach ,fajnie wydobywa czerń ,a kapiemy psa wtedy kiedy jest potrzeba :D
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 20:57

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 02 cze 2011, 13:06

Ja mojego psiaka dużego myłam w zwykłym szamponie ,bo nie śmierdzi tak jak po tych wszystkich szamponach dla psów ..
________________________________________
Karolina.Daisy.
Karolina88
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Daisy
Imię: Karolina
Wiek: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 3
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 09:35

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 08 cze 2011, 21:40

Karolina88 napisał(a):Ja mojego psiaka dużego myłam w zwykłym szamponie ,bo nie śmierdzi tak jak po tych wszystkich szamponach dla psów ..

Jak to " śmierdzi" ? Toż pies pięknie pachnie !!! A najlepiej jaknie jest kompany.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 61
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 19
Dołączył(a): 14 lut 2011, 11:56

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 08 cze 2011, 21:50

Tak a najlepiej pachną jak już zaczynają podsychać po kąpieli w jeziorze :lool:
Karoll
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 20:01

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez lemurka » 09 cze 2011, 08:42

Ja kąpię kilka razy w roku, jak mi juz zaczyna podśmierdywać. Mój starszy pies ma jakąś dziwną tą sierść i naprawdę potrafi nieźle capić.. za to kąpiel w wannie z szamponem dla psów mu w niczym nie uwłacza i błogo zamyka oczy jak go masuję prysznicem :lol:uwielbia to. Młody ma fajną sierściuchę i rzadziej go kąpiemy, z resztą z nim to jest zawsze wielka walka. :ooops:
A szampon kupuję w carrefourze - dla psów długowłosych za 7 zł i jest wg mnie najlepszy.
lemurka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 13:18

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 09 cze 2011, 09:40

Mój pachnie pięknie, a nie był kąpany z 9 miesięcy. :-)
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post