Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 18 gru 2011, 20:25

Moim zadaniem najbezpieczniej kąpać psa w szarym mydle, takim naturalnym np. Biały Jeleń.
Tajgę jak kąpie to zwyczaj w Biocydzie (chyba tak to się nazywa), taki środek kupowany u weta, docelowo na problemy skórne, uczulenia, stany zapalne skóry, łupież itd. U nas się sprawdza ;-)
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Tajgowa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 16
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 13:29

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 18 sty 2012, 21:04

Szare mydlo lub ewentualnie szampon dla szczeniakow (jest delikatny, a Elza czesto miewa problemy ze skóra)
Obrazek
ELZA
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Elza
Imię: Małgorzata
Pochwały: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 14:26

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 22 mar 2012, 20:27

Ale Wam zazdroszczę ! Raz lub dwa razy w roku - ja kąpałam Sułtana raz w tygodniu przez 10 miesięcy a teraz raz na dwa tygodnie, ze względu na jego stan skóry (w szamponach dermatologicznych f-my Virbac). Szczerze mówiąc to Sułtan zaczął omijać łazienkę szerokim łukiem - ma najwyraźniej dość takiego "higienicznego" życia :-), doprowadzenie go do brodzika zaczyna być uciążliwe bo siły ma sporo i niechęć do kąpieli coraz większa. Ale przynajmniej ja mogę się spokojnie schronić w łazience, bo w to jedno miejsce za mną nie chodzi :-)
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 10
Dołączył(a): 19 mar 2012, 17:46

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 mar 2012, 21:08

A gdyby tak podawać Sułtanowi michę w łazience? Może będzie mu się wtedy kojarzyć nie tylko z prankiem futerka i będzie do niej zaglądać chętniej = będzie miał mniejszą traumę... mój pies ma na stałe wodopój i michę w łazience...
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 22 mar 2012, 21:22

Obawiam się, ze już za późno :-)Po tylu kąpielach chyba nic go nie zachęci do dobrowolnego wejścia. A jak jeszcze jedzenie zacznie źle kojarzyć :-)Ponad to z nim biesiadują jeszcze trzy "damy" więc musiałabym z łazienki zrobić psią jadalnię :-)Mam nadzieję, że takie systematycznie-częste kąpiele niedługo się skończą a razem z tym moje zapasy z Sułkiem :-)Póki co zabieram ze sobą smakołyki i jakoś próbuję go nagrodzić za "dzielność" Bo w brodziku stoi już spokojnie i jakoś znosi to mycie, w końcu wtedy jest kompleksowo wygłaskany :-)
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 10
Dołączył(a): 19 mar 2012, 17:46

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez hulan » 23 mar 2012, 20:45

my sie nie kapiemy -tylko w okresie blotnim prysznic sama woda (lapy i podwozie)
w lecie wlazimy do jeziora i starczy
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1
Dołączył(a): 27 lut 2011, 18:52

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 03 kwi 2012, 11:17

My też nigdy nie kapaliśmy naszych psów, poza naturalnym pływaniem w jeziorze czy strumyku.
Z Torą jest tak samo. Już zażywa kąpieli błotnych, strumykowych, jeziornych. A, że dziewczynka wodę uwielbia to te kąpiele są prawie codziennie. Prawie codziennie jest też szczotkowana.
Przyznam, że lubię zapach mojego pieska.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 03 kwi 2012, 11:36

POLECAMY. Kąpiemy baaaardzo rzadko i sierść jest piękna. Dla szczeniaka mamy tej samej firmy. Obrazek
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 3
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 12:47

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 04 kwi 2012, 13:31

mój pies napisał(a):Przyznam, że lubię zapach mojego pieska.


tez lubie ten zapach :lool:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 18
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 7
Dołączył(a): 14 lis 2011, 10:20

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 07 sie 2012, 09:17

Nam pani weterynarz powiedziała, że najlepiej psiaka myć szamponami dla niemowląt - bo są bardzo delikatne. ;)
Więc się stosujemy i myjemy Sabę Bambino :lool:
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Wiek: 13
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 mar 2012, 14:29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post