Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 sie 2012, 10:55

Nasz wet uważa, że psów nie powinno się kapać w ludzkich szaponach z uwagi na inne PH człowieka i psa.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 13 sie 2012, 19:54

Ja Arię prałam w szamponie od weta, jako ze miała łupież i ciągle się drapała. używaliśmy szamponu wedle wskazań weta ( raz w tygodniu )ale nic nie pomagały, wiec za radą forumowiczów kupiłam szare mydło i łupież zniknął no i mniej się drapie, obecnie jest prysznicowana samą wodą tylko po spacerze po plaży żeby wypłukać z niej piach albo po spacerze na którym to czasami lubi położyć się w błocku ;)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 13 sie 2012, 21:36

mój SAXO I CYMES są kopane dwa lub trzy razy w roku, trzymane są na polu żadnych problemów z sierściom nie ma. Jak słyszę że jego podopieczny jest kilkanaście razy kompany w ciągu roku to może być problem z sierścią :roftl:
tatanka
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Klaudia » 08 maja 2013, 18:43

Witam ! :-)
Odkopuje wątek bo zima się skończyła a psiakom sierść zatłuszczyła :lool:

No więc.. jakie preparaty polecacie dla długowłosego ONka ? Najlepiej żebym mogła kupić w zoologu bo na weekendzie chciałabym im zafundować kąpiel :lool:Przyznaje że psy niebyły kąpane, przy czym przy domu mamy oczko wodne a pare pól dalej ogromny staw... no ale chciałabym je wykąpać 'po ludzku' :roftl:

Co polecacie ?
Klaudia
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 09 maja 2013, 07:56

Ja co prawda doświadczenia u owczarków nie mam bo jestem początkująca ale z doświadczenia w innych rasach długowłosych mogę polecić firmę BOTANIQUA , ALL SYSTEM szampony dla psów długowłosych.

Szare mydło używałam kiedyś na psach długowłosych np SHIH TZU ale ostrzyżonych też bardzo fajnie się sprawdzał tylko w przypadku jasnej sierści nie domywa wystarczająco i sierść nie jest miękka jak na rasę przystało dlatego odstawiłam.
Ale jak wcześniej forumowicze pisali nie było żadnym problemów skórnych, wszystko ok. Też On ka będę pucować w jelonku :)
Balbinka92
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Klaudia » 09 maja 2013, 19:50

Dziękuję za odpowiedz. Jutro pójde do zoologa może mi tam jeszcze ktoś coś podpowie ;-)
Klaudia
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 12 maja 2013, 14:31

My stosujemy szampon dr Seidel dla szczeniąt z alantoiną, w sytuacjach awaryjnych takich jak kąpiel błotna lub w "zapyziałym bajorku" :lool:Choć Dasko woli właśnie takie bajorko od kapieli pod prysznicem... :roftl:
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 32
Lokalizacja: Swarzędz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 maja 2013, 19:38

Zima się skończyła, porządna kapiel w jeziorze z pływaniem i aportem zupełnie wystarczy.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 maja 2013, 22:14

Popieram.Po takim wyszorowaniu w pachnidle i zmyciu naturalnej ochrony dopiero można psa nabawić podrażnień po skorzystaniu z bajorka.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 35
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 18 maja 2013, 18:11

No ale ten... ekhm... aromat mułu ciągnący się za psem na kilometr jest ciężki do wytrzymania :(
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post